K. Večeřa: S výkonem jsem spokojen

Tisková konference po utkání FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava

Přítomni: trenér Baníku Karel Večeřa, trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin ml., marketinková ředitelka Mladé Boleslavi Eva Eliášová

E. Eliášová: Dobrý den, dámy a pánové. Vítám vás na dnešní tiskové konferenci. Máme za sebou utkání 28. kola Gambrinus ligy mezi FK Mladá Boleslav a FC Baník Ostrava. Vítám oba trenéry, za hosty pana Večeřu, za domácí pana Dušana Uhrina mladšího. Poprosila bych o zhodnocení zápasu nejdříve našeho hosta.

K. Večeřa: Jsem samozřejmě smutný a zklamaný z výsledku, ale ne z předvedené hry. Myslím si, že kdyby se toto utkání hrálo na stadionu, který by měl kapacitu 30 tisíc diváků, rozplývali byste se chválou. V dnešním zápase bylo prakticky všechno, z naší strany tam bohužel chybělo to, abychom z vytvořených šancí dali branku. Pak bychom domácí potrápili ještě víc. Já k tomu nic víc nemám. Trenér, když vidí takové utkání, tak je spokojený, protože kvůli tomu tu práci dělá. Já jsem spokojený s tím, co jsme tady předvedli.

E. Eliášová: Děkuji a teď trenér domácích.

D. Uhrin: Samozřejmě ač jsme vyhráli, tak utkání bylo pro nás strašně těžké. Ostrava si tady vytvořila tolik šancí jako nikdo předtím. My jsme to zvládli, dali jsme první gól v sedmé minutě a to asi rozhodlo. Já jsem rád, že jsme se udrželi vepředu a teď se musíme připravit na další utkání. Utkání dnes mělo spád a jak už řekl trenér Večeřa, mělo prakticky všechno, co jsme chtěli. Jsem rád, že dneska hrál Poláček, protože měl dostat po vyloučení trest. Komise ale konečně dokázala to co má – zasedla a hráče nepotrestala. Jsem velice rád, že to pro nás udělala.

E. Eliášová: Jsou nějaké dotazy?

Pane Večeřo, proč jste střídal Střihavku, který táhl hodně útoků?
K. Večeřa: Chtěl jsem to oživit. Chtěl jsem, aby tam hráč z lavičky něco vnesl, potřebovali jsme novou krev. Proto jsem střídal.
Nebyl jste s ním spokojen?
K. Večeřa: To jsme neřekl.

Pane Uhrine, jaký výsledek byste si přál z utkání Sparta – Liberec?
D. Uhrin: Mi to je úplně jedno.

Pane Uhrine, opravdu si myslíte, že utkání rozhodl gól v sedmé minutě? Bylo přece jenom ještě spousta času...
D. Uhrin: Určitě rozhodl ten první gól, protože i když měl šance soupeř i my, nikdo je neproměňoval. My jsme sice dali další gól pár minut před koncem, ale to už bylo vyústění hektické hry, která se přelévala z jedné strany na druhou. Určitě ale rozhodl první gól.

Pane Uhrine, jak je těžké připravovat hráče na takové zápasy, v nichž jde o všechno? Musíte brzdit euforii?
D. Uhrin: Po utkání se Slávií jsem já osobně moc euforie neměl... Dneska ale nebylo co brzdit, věděli jsme o co nám jde. Chtěli jsme vyhrát tak, jako v každém utkání. Hrajeme o poháry.

Pane Večeřo, mohl byste už dnes říct, proč nehrál František Rajtoral v základní sestavě?
K. Večeřa: Franta už má 14 dní svalové potíže. Lepší se to, ale není to stoprocentní. Nechtěli jsme riskovat, aby se to zhoršilo. Byli jsme domluveni, že nastoupí pokud by byl výsledek příznivý. Nehrál by za rozhodnutého stavu. Pořád to ale bylo 1:0, tak jsme to riskli. Myslím si ale, že týden mu pomůže natolik, že na další utkání už bude připraven stoprocentně.

E. Eliášová: Další otázky? Žádné? Pokud ne, tak vám děkuji za účast a nashledanou.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 14. 05. 2007 | 903 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek