Evropské střípky 4

Výsledek Baníčku v aktuálním kole ještě neznáme, ale naši bývalí hráči, které sledujeme, již mají „šichtu“ za sebou.

V soutěžích, ve kterých jsou odehrána alespoň tři kola, uvádíme pořadí v tabulce a přehled výsledků PŘED aktuálním kolem ve formátu
Pořadí tým výhry-remízy-prohry; skóre; body

Francie, 5. kolo:
12. Olympique Lyonnais 1-0-2; 3:3; 3 b. (jeden zápas odložen)
Olympique Lyonnais - AS Saint-Etienne 1:0 (0:0), 38 438 diváků.
Milan Baroš tentokrát do zápasu nenastoupil, zůstal pouze na lavičce.
2. liga, 5. kolo
Marek Heinz v pondělí přestoupil z ASSE do FC Nantes, který loni sestoupil do 2. ligy.
Vsuvka pro pamětníky - 2. kolo Poháru UEFA, podzim 1974: FC Nantes – Baník 1:0, Baník – FC Nantes 2:0 po prodloužení.
3. FC Nantes 2-1-1; 9:4; 7 b.
FC Nantes - Stade Brestois 3:0 (3:0), 27 389 diváků.
Marek Heinz nastoupil v útoku a odehrál prvních 61 minut.

Dánsko, 7. kolo
3. FC Midtjylland 3-2-1; 10:4; 11 b.
FC Midtjylland - Randers FC 3:2 (2:2), 10 170 diváků.
Raška i Klimpl odehráli proti vedoucímu celku dánské ligy plných 90 minut. Hosté vedli 0:2, ale FCM se podařilo skóre otočit. Klimpl byl napomínán žlutou kartou za odkopnutí míče po odpískání. FCM je po tomto kole druhé pouze o skóre za Randers.
Ve středečním reprezentačním dvojutkání Slovensko - Francie odehrál Maroš Klimpl za A-tým vydařený zápas, i když za faul dostal žlutou kartu (jeho vůbec první v této sezóně). Slovensko „B“ - Francie „B“ 1:0, Slovensko „A“ - Francie „A“ 0:1.

Německo, 3. kolo:
VfL Bochum - Hamburger SV 2:1 (1:0), 30 549 diváků.
Jan Laštůvka odchytal celé utkání. Gól inkasoval z penalty pár minut před koncem za stavu 2:0.
1. FC Nürnberg - Werder Bremen 0:1 (0:0), 45 200 diváků.
Tomáš Galásek odehrál plných 90 minut, tradičně s kapitánskou páskou.
Bayer 04 Leverkusen - Karlsruher SC 3:0 (3:0), 22 500 diváků.
Michal Papadopulos do hry nezasáhl.

Itálie, 1. kolo:
Parma - Catania 2:2 (2:2).
Radek Petr v brance šanci nedostal. Je sice v A-kádru 21 hráčů Parmy, ale v den utkání se nominace zúžila na 18 jmen. První brankář a zároveň kapitán byl Bucci, na lavičce jej jistil Pavarini.
Genoa CFC - AC Milan 0:3 (0:3).
Marek Jankulovski podle očekávání nastoupil v základní sestavě AC Milán a odehrál 88 minut.
21 121 příznivců Genoy využilo permanentku, což na daný zápas přineslo klubu 267 195 euro (tedy v průměru 12,6 euro na osobu); vstupenek se prodalo 2 412, což znamenalo příjem 84 960 eur (průměr 35,2 euro na osobu).

Anglie, 2. liga, 3. kolo:
Hull City AFC - Norwich City FC 2:1 (0:0), 15 939 diváků.
David Střihavka nastoupil až v 88. minutě, vyrovnat se mu nepovedlo.
Southampton FC - Stoke City 3:2 (1:1), 20 300 diváků.
Mario Lička se nedostal do nominace na utkání.

Slovensko, 7. kolo
1. FC Nitra 5-1-0; 9:2; 16 b.
Nitra - Artmedia 1:0 (0:0), 5 689 diváků.
Hapalův tým potvrdil postavení na 1. místě tabulky gólem 5 minut před koncem.
3. MŠK Žilina 4-1-1; 14:6; 13 b.
B. Bystrica - Žilina 1:3 (0:2), 3 421 diváků.
Tým trenéra Vrby díky výhře stále udržuje kontakt s čelem tabulky.

Rusko, První divize, 28. kolo:
17. FK SKA Rostov na Donu 6-10-10; 24:26; 28 b. (jeden zápas odložen)
FK Těrek Groznyj - FK SKA Rostov na Donu 3:0 (1:0), 1 500 diváků.
Svěřenci Františka Komňackého prohráli u 2. týmu tabulky.

Česko, 2. liga, 4. kolo:
6. Fotbal Fulnek 1-2-0; 5:2; 5 b.
Bohemians Praha (Střížkov) - Fulnek 3:0 (3:0), 480 diváků.
Radek Slončík opět odehrál celý zápas. Utkání rozhodly tři góly od 23. do 37. minuty.

| Autor: Vita | Vydáno dne 27. 08. 2007 | 1558 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek