Evropské střípky 6

Velká část evropských prvo- i druholigových soutěží měla v minulém týdnu reprezentační přestávku. Přinášíme alespoň výsledky dohrávaných a přípravných zápasů a přehledy úspěšnosti námi sledovaných hráčů.

Francie, po 7. kole:
5. Olympique Lyonnais 4-0-2; 9:6; 12 b. (jeden zápas odložen).
Milan Baroš nastoupil v pěti ze šesti zápasů. Dal v nich dva góly.
2. liga, 6. kolo (odložené utkání):
SC Bastia - FC Nantes 0:1 (0:1), 3 260 diváků.
Po 6. kole:
1. FC Nantes 4-1-1; 13:4; 13 b.
Marek Heinz po přestupu z ASSE odehrál za Nantes oba druholigové a jeden pohárový zápas, dosud neskóroval.

Dánsko, po 8. kole:
1. FC Midtjylland 5-2-1; 15:7; 17 b.
Martin Raška i Maroš Klimpl patří k oporám vedoucího týmu dánské ligy. Martin zatím v brance nechyběl ani minutu. Maroš ve dvou ligových utkáních nehrál, nikoli z důvodu výkonnosti, ale aby si v náročném ligovém, pohárovém i reprezentačním kolotoči oddechl. Že se Marošovi opravdu daří, svědčí i jediná žlutá karta, kterou v dánské lize dostal.
Kvalitní výkony podává i ve slovenské reprezentaci. Utkání Slovensko - Irsko (2:2) odehrál celé a dal hlavou pěkný gól na 1:1.

Německo, po 4. kole:
2. VfL Bochum 2-1-1; 8:7; 7 b.
13. Bayer 04 Leverkusen 1-2-1; 4:2; 5 b.
16. FC Nürnberg 1-1-2; 3:5; 4 b.
Tabulka po 4. kole ještě příliš nevypovídá o možnostech jednotlivých týmů. Jan Laštůvka z Bochumi a Tomáš Galásek, kapitán Norimberku, odehráli všechny minuty. Galásek vstřelil jeden gól. Michal Papadopulos odehrál za Leverkusen zhruba 2x 20 minut v závěrech utkání, ve zbývajících dvou nenastoupil.

Itálie, 2. kolo (odložené utkání):
AC Milan - Fiorentina 1:1 (1:0)
Marek Jankulovski odehrál oba ligové zápasy a v Superpoháru proti Seville dal dokonce rozhodující gól na 2:1.
Přípravná utkání:
Dynamo Kyjev - AC Milan 2:2 (2:1).
V přátelském utkání při příležitosti 80. výročí založení ukrajinského klubu Jankulovski samozřejmě kvůli reprezentačním povinnostem nenastoupil.
Colorno - AC Parma 1:5.
Radek Petr ze stejného důvodu nenastoupil v přípravném zápase Parmy.

Anglie, 2. liga, po 4. kole:
11. Southampton FC 2-0-2; 8:8; 6 b.
20. Norwich City FC 1-1-2; 4:5; 4 b.
Mario Lička se ještě v Southamptonu letos nedostal ani na lavičku. David Střihavka z Norwiche odehrál závěrečné minuty tří utkání, v posledním a jednom pohárovém nebyl kvůli nemoci ani na lavičce.

Slovensko, po 8. kole:
1. MŠK Žilina 6-1-1; 19:7; 19 b.
2. FC Nitra 6-1-1; 11:4; 19 b.
Tým trenéra Vrby bojuje s týmem trenéra Hapala o první místo tabulky.

Rusko, První divize, po 30. kole:
SKA Rostov na Donu - Ural 2:1 (0:1), 4 500 diváků
16. FK SKA Rostov na Donu 9-10-11; 32:31; 37 b.
Tým Františka Komňackého vyhrál gólem v poslední minutě, ale na posun v tabulce to nestačilo. Na tiskovce po zápase Komňacký děkoval fanouškům za povzbuzování při zápase, ale vzhledem k tomu, že návštěva 4 500 diváků je v posledních měsících spíše vyšší než obvykle, určitě vzpomíná na fans Nejlepší u nás.

Česko, 2. liga, 6. kolo:
6. Fulnek 2-2-1; 9:6; 8 b.
Čáslav – Fulnek 4:1 (2:1), 658 diváků.
Radek Slončík odehrál celý zápas, ale i přesto tým Fulneku utrpěl vysokou porážku.
Pohár ČMFS, 2. kolo:
Fulnek - Vítkovice 5:3 (3:2). Radek v poháru nenastoupil. Fulnek bude hrát ve 3. kole s Konicemi, které vyřadily ligovou Olomouc.

| Autor: Vita | Vydáno dne 09. 09. 2007 | 1541 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek