Evropské střípky 7

Po reprezentační přestávce pokračovaly evropské ligové soutěže. I v uplynulém týdnu v nich byli vidět naši bývalí hráči.

Pořadí v tabulce uvádíme PŘED aktuálním kolem.

Francie, 8. kolo:
5. Olympique Lyonnais 4-0-2; 9:6; 12 b. (jeden zápas odložen).
Metz FC - Olympique Lyonnais 1:5 (0:3), 21 988 diváků.
Milan Baroš po středečním reprezentačním utkání proti Irsku, které odehrál téměř celé (a se žlutou kartou), v lize nenastoupil.
2. liga, 7. kolo
1. FC Nantes 4-1-1; 13:4; 13 b.
FC Nantes - CS Sedan bude (stejně jako následující tři ligová utkání FCNA) místo pátku odehráno až v pondělí.

Dánsko, 9. kolo
1. FC Midtjylland 5-2-1; 15:7; 17 b.
FC Midtjylland – Odense 2:1 (2:0), 10 610 diváků.
Martin Raška a Maroš Klimpl – zde se dají kopírovat pasáže z předchozích Střípků: oba odehráli plných 90 (+5) minut, oba předvedli kvalitní výkon. Martin přišel o nulu až v 5. minutě nastavení.
Maroš Klimpl ve středu odehrál ve slovenské reprezentaci utkání Slovensko – Wales 2:5 (1:3). V již ztracené kvalifikaci asi Slováci postrádali motivaci, proto měla obrana den otevřených dveří. Maroš gólový úspěch z minulé soboty nezopakoval, nastřelil „pouze“ břevno.

Německo, 5. kolo:
2. VfL Bochum 2-1-1; 8:7; 7 b.
13. Bayer 04 Leverkusen 1-2-1; 4:2; 5 b.
Bayer Leverkusen – Vfl Bochum 2:0 (0:0), 22 500 diváků (vyprodáno).
Michal Papadopulos nenastoupil, Jan Laštůvka odchytal celé utkání – obojí podle letošní tradice.
16. FC Nürnberg 1-1-2; 3:5; 4 b.
FC Nürnberg - Hannover 2:2 (0:2), 42 000 diváků.
Tomáš Galásek byl v reprezentaci na hřišti v prvním poločase. Do sobotního ligového utkání nastoupil v 71. minutě za stavu 1:2.

Itálie, 3. kolo:
Siena - Milan 1:1 (1:0)
Marek Jankulovski byl ve středu ze tří reprezentantů ČR nejúspěšnější, Irům dal jediný a tedy opět vítězný gól (a obdržel žlutou kartu). Ale i on doplatil na čest hrát pod Brücknerem a do ligy nastoupil až na posledních 30 minut. Přesto stihl dostat žlutou kartu. AC Milan vyrovnal až v nastaveném čase.
Parma - Cagliari 1:1 (0:1)
Radek Petr se na hřiště ještě nedostal.

Anglie, 2. liga, 5. kolo:
11. Southampton FC 2-0-2; 8:8; 6 b.
Southampton FC – Watford 3:2 (1:1), 15 915 diváků.
Mario Lička nebyl v nominaci k utkání.
20. Norwich City FC 1-1-2; 4:5; 4 b.
Norwich City - Crystal Palace 1:0 (0:0), 24 228 diváků.
David Střihavka nastoupil v 60. minutě a v 75. minutě dal svůj první - a samozřejmě i rozhodující - gól v anglické druhé lize. Svou radost projevil jako na Bazalech, přiběhl k fanouškům pod tribuny, ale byl napomenut žlutou kartou za „nepřiměřenou“ oslavu gólu.
Zajímavý je počet fanoušků na domácích zápasech NC: 24 004, 24 292, 24 228. Že by všichni měli permici? Vezměme si příklad!

Slovensko, 9. kolo
1. MŠK Žilina 6-1-1; 19:7; 19 b.
Trnava - Žilina 4:1 (2:1), 11 120 diváků.
Sebevědomý lídr tabulky v Trnavě neuspěl i díky fantastické podpoře domácích fanoušků.
2. FC Nitra 6-1-1; 11:4; 19 b.
Nitra - Ružomberok 3:0 (1:0), 3 695 diváků.
Hapalův tým potvrdil formu a vrátil se na první místo tabulky.

Rusko, První divize, 31. a 32. kolo:
16. FK SKA Rostov na Donu 9-10-11; 32:31; 37 b.
Kaliningrad - SKA Rostov na Donu 3:0 (2:0), 1 500 diváků.
Torpedo Moskva - SKA Rostov na Donu 3:1 (2:0), 3 200 diváků.
Utkání hrané v kdysi slavných Lužnikách přineslo druhou prohru týmu Františka Komňackého v tomto týdnu. Do Moskvy přijelo asi 600 fandů z Rostova, z nichž asi jen 200 bylo na utkání od začátku, zbytek dorazil až na druhý poločas.

Česko, 2. liga, 7. kolo:
10. Fotbal Fulnek 2-2-2; 10:10; 8 b.
Fotbal Fulnek - HFK Olomouc 1:0 (1:0), 632 diváků.
Radek Slončík opět nechyběl na hřišti ani minutu.

Hlučín - Dukla 3:1 (1:0), 910 diváků
V Hlučíně i Dukle hraje několik hráčů, kteří mají určitý vztah k Baníku. Jirka Böhm však v tomto zápase nehrál.

| Autor: Vita | Vydáno dne 16. 09. 2007 | 1421 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek