Evropské střípky 9

Další týden uplynul a tak ještě před odjezdem na Žižkov přinášíme vybrané výsledky z evropských ligových a národních pohárových soutěží.

Pořadí v tabulce uvádíme PŘED aktuálním kolem.

Francie, dohrávka 3. kola:
4. Olympique Lyonnais 5-1-2, 15:8, 16 b.
Olympique Lyonnais - RC Lens 3:0 (1:0), 38 420 diváků.
Milan Baroš odehrál 85 minut, ze hřiště odcházel za stavu 2:0. V utkání byl krvavě zraněn na nose, ale pravděpodobně to nebude zranění vážné.

2. liga, 8. kolo
1. FC Nantes 5-1-1; 15:5; 16 b.
Libourne Saint-Seurin - FC Nantes 2:3 (0:2), 2 936 diváků.
Pondělní dohrávka 8. kola byla napínavá: domácí vyrovnali poločasový náskok soupeře góly v 89. (pen.) a 91. minutě, ovšem Nantes stihl v 95. minutě ještě jednou skórovat. Marek Heinz hrál od 56. minuty.

Ligový pohár, 2. kolo (1/16):
FC Nantes – AS Monaco 2:3 (2:0), 7 944 diváků.
Marek Heinz odehrál celé utkání a dal za Nantes svůj první gól (v 35. minutě zvyšoval na 2:0). Hosté však góly mezi 48. a 71. minutou utkání otočili a FC Nantes z poháru vyřadili.

Dánsko, 10. kolo
2. FC Midtjylland 6-2-2; 17:10; 20 b.
FC Midtjylland - Aarhus 2:0 (1:0), 9 774 diváků.
Martin Raška získal další nulu na své konto. Maroš Klimpl nebyl ani na lavičce, pravděpodobně kvůli červené kartě, kterou dostal po minulém utkání.

Německo
3. Bayer 04 Leverkusen 3-2-1; 9:2; 11 b.
11. VfL Bochum 2-2-2; 8:9; 8 b.
16. FC Nürnberg 1-2-3; 5:8; 5 b.

7. kolo:
Nürnberg - Leverkusen 1:2 (0:1), 40 458 diváků.
Nürnberg klesl na předposlední místo tabulky. Galásek odehrál celý zápas, Papadopulos se na hřiště nedostal.

VfB Stuttgart - Bochum 1:0 (0:0), 33 000 diváků.
Bochum opět zaváhal a ani neskóroval. Honza Laštůvka dostal gól po střele z hranice pokutového území.

8. kolo:
Leverkusen - Bayern München 0:1 (0:1), 22 500 diváků.
Papadopulos nastoupil do utkání v 72. minutě.

Bochum - Nürnberg 3:3 (1:1), 18 615 diváků.
Honza Laštůvka původně neměl nastoupit kvůli zranění, ale nakonec utkání bohaté na góly odchytal. Tomáš Galásek, který prodloužil v tomto týdnu svou smlouvu do června 2009, hrál také plných 90 minut a dostal žlutou kartu.

Itálie
9. AC Milan 1-3-0, 6:3, 6 b.
14. Parma FC 0-3-1, 4:6, 3 b.

5. kolo:
Palermo - Milan 2:1 (0:1)
Milan pokračuje v nepřesvědčivých výkonech. Tentokrát inkasoval gól dokonce v 90.+3. minutě. Jankulovski odehrál celý zápas.

Parma - Torino 2:0 (0:0)
Radek Petr byl v tomto utkání na lavičce, tedy poprvé jako dvojka v Sérii A.
Získat informace o počtu diváků na utkáních v italské lize je velmi obtížné. Parma je výjimkou, takže můžeme uvést, že utkání sledovalo 13 705 diváků, z toho 11 363 „permanetkářů“, což přineslo klubu 116 351,20 euro.

6. kolo:
Milan - Catani 1:1 (0:1)
Marek Jankulovski v utkání nehrál.

Udinese - Parma 2:1 (0:0)
Radek Petr nechytal. Udinese otočilo utkání góly v 79. a v 90.+2. minutě.

Anglie, 2. liga, 8. kolo:
20. Norwich City FC 2-1-4, 5:9, 7 b.
Norwich City - Sheffield Wed. 0:1 (0:0), 23 293 diváků.
Střihavka nastoupil v 74. minutě za stavu 0:0.

19. Southampton FC 2-1-4, 13:15, 7 b.
Sheffield Utd. - Southampton 1:2 (1:2), 24 561 diváků.
Mario Lička byl v širším kádru 20 hráčů, ale do užší nominace na zápasy se stále nemůže prosadit…

Ligový pohár:
Manchester City - Norwich 1:0 (0:0), 20 938 diváků.
Norwich je z poháru vyřazen - po výborném výkonu dostal gól v 90. minutě utkání… Kuriozitou asi lze označit fakt, že Norwich nevyužil ani jedno střídání a celý zápas odehrál s úvodní sestavou. Proto i David zůstal celý zápas na lavičce.

Slovensko, 11. kolo
2. MŠK Žilina 7-1-2; 24:12; 22 b.
Zlaté Moravce - Žilina 1:2 (1:1), 2 662 diváků.
Tým trenéra Vrby dal vítězný gól v 85. minutě.

3. FC Nitra 7-1-2; 15:6; 22 b.
Nitra - Trenčín 2:0 (0:0), 3 349 diváků.
Hapalův tým pokračuje v dobrých výkonech.

Rusko, První divize, 33. a 34. kolo:
16. FK SKA Rostov na Donu 9-10-13; 33:37; 37 b.
SKA Rostov na Donu - Kamaz 1:2 (0:2), 4 800 diváků
SKA Rostov na Donu - Mordovia Saransk 4:3 (2:1), 3 000 diváků.
Tradičně nevyrovnané výkony předvedli Komňackého svěřenci v minulém týdnu. Proti Saransku si dali dokonce dva vlastní góly.

Česko, 2. liga, 9. kolo:
7. Fotbal Fulnek 3-3-2, 12:11, 12 b.
Fotbal Fulnek - Opava 3:2 (1:0), 1 632 diváků.
Radek Slončík dal svůj první druholigový gól v této sezoně hned v 1. minutě a odehrál celé utkání.

12. Dukla Praha 2-2-4, 10:15, 8 b.
Slovácko - Dukla 3:0 (2:0), 3455 diváků.