Evropské střípky 10

I v tomto týdnu jsme sledovali evropské ligové a pohárové soutěže a v nich týmy našich bývalých hráčů.

Pořadí v tabulce uvádíme PŘED aktuálním kolem.

Francie, 10. kolo:
1. Olympique Lyonnais 6-1-2, 18:8, 19 b.
FC Girondins Bordeaux – Olympique Lyonnais 1:3 (0:2), 31 919 diváků.
Milan Baroš zůstal na lavičce a do hry nezasáhl. Některá chorea domácích si můžete prohlédnout na stránkách fanoušků GB.

Liga mistrů:
Olympique Lyonnais – Glasgow Rangers 0:3 (0:1), 38 076 diváků.
Nepovedené utkání francouzského lídra tabulky v Lize mistrů. Milan Baroš odcházel z hřiště v 59. minutě za stavu 0:3.

2. liga, 9. a 10. kolo
1. FC Nantes 6-1-1; 18:5, 19 b.
Grenoble Foot – Nantes 0:3 (0:2), 9 000 diváků.
Marek Heinz nastoupil v pondělní dohrávce 9. kola na druhý poločas a pomohl k pátému vítězství FCNA v řadě ve druhé lize.

Nantes – Gueugnon 0:0, 19 512 diváků.
Marek Heinz hrál od začátku do 68. minuty. FCNA podruhé v sezóně doma remizoval.

Dánsko, 12. kolo
2. FC Midtjylland 7-2-2; 19:10; 23 b.
Randres FC – FC Midtjylland 3:0 (2:0) 6 369 diváků.
Martin Raška odchytal celé utkání, které skončilo nejvyšší prohrou FCM v této sezóně. Maroš Klimpl po vyloučení v Esbjergu dostal stop na dva zápasy, proto ještě nehrál - trest mu tímto utkáním vypršel.

Pohár UEFA:
Lokomotiv Moskva – FCM 2:0 (2:0), 9 800 diváků.
Po prohře 1:3 v domácím utkání čekal FCM těžký úkol. O postupujícím se však rozhodlo prakticky již v 10. minutě, kdy dal Lokomotiv první gól a druhý přidal hned v 15. minutě.
Martin i Maroš hráli celý zápas a přes nepříznivý výsledek nezklamali.
Video z příjezdu FCM na stadion si můžete prohlédnout zde.

Ještě připomeňme cca 14 dnů starý výsledek: FCM – Odense 2:1.

Německo, 9. kolo:
4. Bayer 04 Leverkusen 4-2-2; 11:4; 14 b.
Frankfurt – Leverkusen 2:1 (0:0), 47 600 diváků.
Papadopulos nastoupil v 60. minutě za stavu 1:0. V 72. minutě hosté vyrovnali, ale v 79. minutě ještě dostali gól ze standardní situace, která byla velice sporná.

13. VfL Bochum 2-3-3; 11:13; 9 b.
Dortmund – Bochum 2:1 (1:1), 72 200 diváků. Počet nezaměstnaných neuveden.
Honza Laštůvka odchytal celé derby. Domácí hráli posledních 32 minut o deseti, přesto v 70. minutě dali vítězný gól. Bochum již 6 zápasů po sobě v lize nevyhrál.

16. FC Nürnberg 1-3-4; 9:13; 6 b.
Bayern München – FC Nürnberg 3:0 (2:0), 69 000 diváků (vyprodáno).
Galásek byl na hřišti plných 90. minut. FCN neměl proti vedoucímu týmy bundesligy šanci.

Pohár UEFA:
Leiria – Leverkusen 3:2 (2:1), 1 800 diváků.
První zápas vyhrál Bayer 3:1. V odvetě odehrál Papadopulos první poločas a ve 12. minutě vyrovnával na 1:1. Po poločasovém vedení domácích 2:1 hosté srovnali v 88. minutě na 2:2 a již „nepodstatný“ – ale vítězný – gól dali domácí v 90.+4. minutě.

Rapid Bukurest – FC Nürnberg 2:2 (1:1), 11 000 diváků (vyprodáno).
Po remíze 0:0 v prvním utkání vedli Rumuni již v 15. minutě 1:0, ve 22. minutě to bylo 1:1. Pak hosté vedli od 55. minuty 1:2 a Rapid vyrovnal z poslední akce utkání v 90.+4. minutě. Tomáš Galásek odehrál celé utkání na místě stopera.

Itálie 7. kolo:
11. AC Milan 1-4-1, 8:6, 7 b.
Lazio Roma – AC Milan 1:5 (1:2).
AC konečně zabral, ale Jankulovski opět nebyl ani na lavičce.

14. Parma FC 1-3-2, 7:8, 6 b.
Parma – AS Roma 0:3 (0:2)
Radek Petr zůstává trojkou svého týmu, takže nebyl ani na lavičce. Parma hrála od 26. minuty v deseti hráčích z důvodu vyloučení po dvou žlutých.

Celtic Glasgow – AC Milan 2:1 (0:0).
Celtic vstřelil vítězný gól v 90. minutě utkání. Marek Jankulovski odehrál celý zápas.

Anglie, 2. liga, 9. a 10. kolo:
14. Southampton FC 3-1-4, 15:16, 10 b.
Preston – Southampton 5:1 (1:1), 10 279 diváků.
Southampton – West Bromwich Albion 3:2 (2:1), 21 967 diváků.
Po vysoké prohře v předchozím kole došlo v sestavě Saints k několika změnám, ale Mario Lička stále v sestavě není.

21. Norwich City FC 2-1-5, 5:10, 7 b.
Norwich City – Scunthorpe 0:0, 23 176 diváků.
David Střihavka nehrál. Domácí střídali pouze jednou, což je v současnosti dosti nezvyklé, zvláště za stavu 0:0 doma.
Utkání 10. kola Queens Park Rangers – Norwich se odehraje až v pondělí 8.10.

Slovensko, 12. kolo
2. MŠK Žilina 8-1-2; 26:13; 25 b.
Trenčín – Žilina 2:2 (1:1), 1 061 diváků.
Hosté dvakrát vedli, Trenčín dokázal vždy srovnat.

3. FC Nitra 8-1-2; 17:6; 25 b.
Bánská Bystrica – Nitra 1:0 (1:0), 2 012 diváků.

Slovenský pohár, 3. kolo:
Žilina – Ružomberok 3:0 (2:0), 1 801 diváků.
Žiar nad Hronom – Nitra 1:5 (0:2), 1 235 diváků.

Televizní blbost se šíří Evropou bez ohledu na hranice. Geni(t)ální termíny České televize pro přímé přenosy „vhodně zkombinovala“ Slovenská televize a zvolila pondělí 20.05… První takto naplánované utkání Trenčín – Žilina ale domácí odmítli v „televizním“ termínu odehrát, protože se o změně nedověděli včas. Takže slovenští DIVÁCI fotbal neuvidí, ale uvidí jej FANOUŠCI, kteří v normálním termínu určitě přijdou ve větším počtu.

Rusko, První divize, 35. a 36. kolo:
15. FK SKA Rostov na Donu 10-10-14; 38:42; 37 b.
FK Nosta Novotrojick – FK SKA Rostov na Donu 6:0 (1:0), 3 500 diváků.
Komňackého tým udržoval příznivý výsledek 2:0 až do 80. minuty. Pak přišly 4 góly a byl z toho debakl.

Sodovik Sterlitamak – SKA Rostov 1:2 (0:1), 2 000 diváků.
Důležitá výhra Komňackého molodců u předposledního týmu tabulky.

Česko, 2. liga, 10. kolo:
5. Fotbal Fulnek 4-3-2, 15:13, 15 b.
Jihlava – Fotbal Fulnek 0:0, 953 diváků.
Radek Slončík nastoupil jako obvykle v základní sestavě a jako obvykle odehrál celé utkání.

13. Dukla Praha 2-2-5, 10:18, 8 b.
Dukla – Vítkovice 1:0 (0:0), 487 diváků.
Jirka Böhm stále nehraje.

| Autor: Vita | Vydáno dne 07. 10. 2007 | 878 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek