Byli jsme na Slončíka :-))

Podzimní podmračená sobota, áčko Baníku nehraje, U21 hraje až v neděli (mimochodem – jedete?), doma nuda (mimochodem – i u vás?), semifinále MS v ragby až v devět večer (mimochodem – díváte se?) a v tom nápad – jedeme do Fulneka hodit oko na Radka.

Vybaveni několika typy dresů s jmenovkou SLONČÍK na zádech (ammy bílý mistrovský, já oranžově-modrý Kappa půjčený od ammyho) se vydáváme na daleký výjezd do 15 km od Studénky vzdáleného Fulneka. Cesta ubíhá v pohodě, rušíme i tradiční zastávku na nějaké benzínce, vynecháváme i pozdní oběd a ve tři už parkujeme před Maracaná. Co kdyby bylo zrovna dneska vyprodáno…

Zvyklí z výjezdů procházíme bránou pro hosty, ale poté, co se pořadatelům dostane našeho ústního slibu, že se budeme chovat slušně, jsme vpuštěni mezi normální lidi. Těžkooděnci se nedostavili – naposledy byli ve Fulneku na Opavě a prý to byl maras… Sedáme do hlediště, v dresech působíme dost okatě, protože všichni kolem mají zimní bundy. Brzy pochopíme proč – kosa jak prase… Nevím, jestli si nás Radek všiml v hledišti právě proto nebo jestli nás cíleně hledal na základě dopoledních SMS, ale rozhodující bylo, že před zápasem poslal pozdrav právě nám. A trochu se i usmál – takové blázny totiž člověk jen tak nevidí…

A pak se začalo hrát. Rozhodčí se svým červeným dresem se mezi oranžovými dresy Fulneka dokonale ztratil a domácí se zapomněli v šatně. Jen tak si totiž vysvětluji situace, kdy jeden z hradečáků nastřelil hned v první minutě z pětníku sám před brankářem pouze gólmana a ve druhé minutě nedosáhl sám před brankou jeho spoluhráč na střílený centr z křídla.

Fulnek přežil klinickou smrt a ačkoli byl Hradec herně lepší, šance měl Fulnek – asi kolem patnácté minuty si narazil zkušený Vajda s ještě zkušenějším (ale mladším) Slončíkem a byla z toho střela po zemi kousíček vedle levé tyče, kolem třicáté minuty kopal Radek roh a ex-olomoucký Kovář hlavičkoval kousek vedle a pak tam byl ještě jeden hezký moment kolem minuty čtyřicáté. Zase v něm měl kopačku Radek, ale ke gólu to nevedlo.

Dvě minuty před koncem poločasu začal Radek po jednom ze soubojů kulhat a do druhé půle už nenastoupil… Sakra, zrovna, když jsme se na něho přijeli podívat. Chtěli jsme udělat rozhovor, otázky byly nachystané… Tak mu alespoň voláme, ať vyjde na chvíli ven. Nemůže – leduje zadní stehenní sval, ale je ochoten pokecat po telefonu. Radku, moc velký dík alespoň za to a snad jsem to v paměti moc nepomotal… Viz dále.

Takže z mé děravé paměti: Radkovi se hrálo dobře, škoda některých šancí, na druhé straně mohl HK brzo vést. Druhá liga mu vyhovuje, zahraje si, s klukama si rozumí, v týmu jsou zkušení hráči. Litoval středy – Fulnek byl proti Liberci lepším týmem, ve 47. minutě po Radkově akci vykopával bek za již překonaným brankářem míč evidentně za brankovou čárou, ale gól z toho nebyl… Na penalty nešel, protože byl už před tím střídán v osmdesáté minutě. Baník sleduje, ale termíny se vzájemně bijí a proto se na Bazaly dostal do hlediště akorát proti Olomouci. Umístěním Baníku překvapen není, cítí sílu týmu a věří, že to není pouze dočasná situace. Po Lukešově zranění přímo ( = Kahounem, Ličkou) kontaktován nebyl, ale v informačním šumu zaslechl cosi o tom, že se uvažovalo… Vše ale brzo přehlušilo jméno Otepka. Nejhorší nebo nejlepší zápas za Fulnek vybrat nechtěl – myslí si, že na toto bude čas po sezóně.

A to je všechno. Radku k Tobě letí obrovský dík za ten pozdrav před zápasem (kvůli té jediné vteřině tam stálo za to mrznout dvě hodiny), poděkování za telefonát i přání, ať se dáš rychle do pořádku. Mimochodem, Fulnek – HK 0:0 the final result

Jo a něco k tomu Kappa FCB dresu. Oranžový hnus... Do otvoru pro hlavu málem hlavu nestrčíš, bo je malý jako díra pro rukáv. Ale nakonec se roztáhne - a pak zase srazí... Když se do něho konečně nasoukáš, obepne tě jako anakonda a málem nedýcháš. I když nemáš pivní břich, najednou ho máš. Ale rozruch jsem tam s ním zrobili. Nevím, jestli to bylo proto, že je FCB, nebo proto, že je tak trapný co se týče designu, střihu a vlastností.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 13. 10. 2007 | 1733 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek