U21 z pohledu statistiky

Jedenácté kolo, jehož součástí byl i zápas naší rezervy v Rýmařově, bylo úvodním kolem druhé třetiny soutěžního programu divize E. Pojďme se za dosud odehranými koly trochu podívat s ohledem na statistiku.

Baník U21 je aktuálně druhý za prozatím bezkonkurenčními Kravaři. Jejich náskok byl už sedm bodů, ale v neděli Kravaře pouze bezbrankově remizovaly v Městě Albrechtice a náskok se vzhledem k našemu vítězství poněkud srazil. Kravaře staví především na své výborné obraně, když v jedenácti kolem vytahoval jejich brankář míč ze své sítě pouze jedenkrát, a v soutěži ještě jako jediný tým neprohrály... Na druhou stranu skončila hned čtyři jejich utkání bezgólovou remízou – a na tu divák moc zvědavý není. Škoda, že bez branek se s nimi doma v prvním kole soutěže rozešel i Baník.

Kravaře vévodí i tabulce kladných a záporných bodů. Momentálně mají 10 kladných bodů, druhý největší počet mají v aktuální tabulce soutěže třetí Velké Losiny (5), pak následuje se dvěma kladnými body Baník U21 a posledním celkem s kladnou bilancí je Slavičín s jedním bodem. Všechny ostatní týmy jsou v mínusu!

Střelecky jsme zatím pátým nejlepším týmem s osmnácti brankami, ale odečteme-li extrémně vyvedený zápas proti Napajedlům (výhra 8:1), pak se s naším skóre 10:7 zase moc chlubit nemůžeme. Nejlépe střílí hráči Slavičína (24 zářezů na pažbě). O jediném obdrženém gólu Kravař už byla řeč, druhou nejlepší obranu soutěže mají společně Baník U21 a Bystřice pod Hostýnem (8 obdržených branek).

Na našich osmnácti brankách se podílelo celkem 10 hráčů (4x Ficek, 3x Mičola, 2x Zapalač a Přecechtěl, 1x Mucha, Pavlík, Varadi, Hančín, Švrček a Vrťo, jednu branku si dal soupeř sám). Co se týče karet, žlutou vidělo celkem 15 našich hráčů (3x Ficek, Pavlík, Prokeš, Přecechtěl a Zapalač), Ficek a Prokeš si zblízka prohlédli i kartu červenou.

Podíváme-li se na tabulky zápasů doma a venku, zjistíme, že Orlová by asi nejraději hrála pouze venku. Zatímco v tabulce domácích zápasů je se čtyřmi body z pěti zápasů úplně poslední, ze šesti zápasů venku přivezla bodů jedenáct a je na prvním místě. Bod za remízu 1:1 si bohužel odvezla i z Poruby... Baník U21 je i přes tři remízy v šesti utkáních v tabulce domácích zápasů druhý, z venku přivezl bodů osm a to stačí na čtvrté místo. Nejúspěšnějším celkem doma jsou Kravaře – pět zápasů, pět výher a skóre 12:1. Zajímavé je i jejich skóre venku – ze šesti zápasů ho mají 3:0.

Celkově vzato si myslím, že po nemastném startu do soutěže se začínáme zvedat. Je to potěšitelné nejen při pohledu na tabulku, ale i při pohledu na hru. Ačkoli musí trenér Vrťo často zasahovat do sestavy (zranění, virózy, potřeba rozehrát hráče širšího kádru A týmu), zdá se, že hra mužstva dostává tu správnou podobu a že bychom měli pomýšlet na místa nejvyšší. Hodně důležité bude utkání v Kravařích, které je sice jarní odvetou, ale bude se hrát ještě na podzim. Věřme, že náš tým potvrdí stoupající formu nejen tam, ale i v dalších termínově bližších zápasech.

Závěrem dejme ještě prostor pohledu na nedělní utkání Rýmařov - FCB U21 očima soupeře:
Za slunečného a chladného počasí naše mužstvo přivítalo ligovou rezervu Baníku Ostrava. Ligoví hráči měli reprezentační přestávku a tak trenér Vrťo využil možnosti posílit kádr o hráče ze širšího kádru A mužstva. Proto jsme od úvodního hvizdu mohli vidět například zkušeného Bolfa, Varadiho, Ficka, Mišinského či brankářskou dvojku Bučka. První půle nasvědčovala tomu že bude vidět kvalitní utkání. Šance se střídali na obou stranách, ale branku diváci tentokrát neviděli. Druhý poločas měl obdobný průběh jak první a čekalo se na to, kdo udělá první chybu. Tu udělalo bohužel naše mužstvo. V 58.minutě ve středu pole získal míč Varadi, který využil své rychlé nohy a řítil se sám na naši bránu. V poslední chvíli se mu sice míč podařilo vypíchnout, ale přímo na nohy střídajícího Zapalače. 0:1. Po obdržené brance se naši hráči i nadále snažili o dobytí hostující branky, ale ani střela Ondrušky, Orsága či Kocúra potřebný gól nepřinesla. V závěru utkání jsme inkasovali podruhé, když se tvrdou střelou z 30.metrů prosadil dobře hrající Ficko. V závěru utkání jsme se konečně dočkali branky, když se po rohovém kopu nejlépe orientoval Macrineanu a snížil na 1:2. Kluci pak už neměli čas utkání zdramatizovat a připisují si záporné body do tabulky pravdy. Hosté předvedli kvalitní a disciplinovaný výkon, i když nerozhodný výsledek by možná slušel více tomuto utkání. „Myslím si, že to z naší strany bylo jedno z povedenějších utkání. Pochvalu zaslouží obrana v čele s Bučkem a záložník Ficek. Jsme rádi, že jsme zápas úspěšně zvládli.“ řekl po utkání trenér hostí Dušan Vrťo.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 15. 10. 2007 | 1012 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek