Evropské střípky 12

Po reprezentační přestávce pokračovaly evropské ligové soutěže. Tradiční přehled zaměřený na naše bývalé hráče přinášíme z důvodu výjezdu do Jablonce a dvou pondělních večerních dohrávek o den později než obvykle.

Pořadí v tabulce uvádíme PŘED aktuálním kolem.

Francie, 11. kolo:
1. Olympique Lyonnais 7-1-2, 21:9, 22 b.
Lyon – AS Monaco 3:1 (2:1), 36 254 diváků.
Milan Baroš zůstal v tomto utkání na lavičce.
Ženský tým OL hrál proti Spartě Praha ve čtvrtfinálové skupině (B4) UEFA Women’s Cup. Sparta stejně jako ve zbývajících utkáních prohrála, tentokrát 1:2 a ze soutěže vypadla.

2. liga
Dohrávka 11. kola:
Dijon – FC Nantes 0:0, 7 011 diváků.
Heinz hrál od 63. minuty. Druhý zápas FCNA bez gólů za sebou.

12. kolo:
1. FC Nantes 7-3-1; 21:7, 24 b.
FC Nantes – Troyes 2:0 (1:0), 18 333 diváků.
Marek odehrál celý zápas. Domácí nepřipustili další ztrátu bodů, ačkoli od 45. minuty hráli v deseti hráčích. Hosté šli rovněž do deseti, ale až v 88. minutě.

Dánsko, 13. kolo:
2. FC Midtjylland 7-2-3; 19:13; 23 b.
FCM – Esbjerg 2:2 (2:0), 9 060 diváků.
V pondělní dohrávce nastoupili Raška i Klimpl na svých obvyklých místech, Maroš obdržel žlutou kartu za faul a v 61. minutě byl střídán (poprvé v sezóně). V případě výhry se FCM mohl bodově dotáhnout na vedoucí tým, ale dvougólové poločasové vedení domácí neudrželi.

Německo, 10. kolo:
8. Bayer 04 Leverkusen 4-2-3, 12:6, 14 b.
Bayer – Borussia Dortmund 2:2 (0:1), 22 500 diváků (vyprodáno).
Michal Papadopulos nastoupil v 72. minutě za stavu 1:2. Domácí vyrovnali v 88. minutě a přes závěrečný nápor Bayeru už další gól nepadl.

14. VfL Bochum 2-3-4, 12:15, 9 b.
VfL Bochum – Bayern München 1:2 (1:1), 31 328 diváků.
Honza Laštůvka opět odchytal celé utkání. Domácí nedokázali udržet vedení z 11. minuty a jejich situace začíná být po 7 utkáních bez vítězství za sebou nebezpečná.

17. 1. FC Nürnberg 1-3-5, 9:16, 6 b.
Nürnberg – Eintracht Frankfurt 5:1 (1:1), 45 050 diváků.
Galásek po středeční reprezentační výhře nastoupil na místě stopera a pomohl k první domácí výhře FCN v této sezóně.

Itálie, 8. kolo:
8. AC Milan 2-4-1, 13:7, 10 b.
AC Milan – Empoli FC 0:1 (0:0)
Jankulovski odehrál celý zápas. AC Milan pokračuje ve slabých výkonech a jeho výsledky jsou velkým zklamáním.

17. Parma FC 1-3-3, 7:11, 6 b.
Sampdoria Genova – Parma 3:0 (1:0), 30 000 diváků.
Radek Petr zůstává brankářskou trojkou týmu.

Anglie, 2. liga, 11. kolo:
14. Southampton FC 4-1-5, 19:23, 13 b.
Southampton – Cardiff 1:0 (1:0), 20 796 diváků.
Bohužel, Mário Lička se stále neprobojoval do kádru prvního týmu.

22. Norwich City FC 2-2-6, 5:11, 8 b.
Norwich – Bristol City 1:3 (0:0), 24 125 diváků.
Střihavka odehrál celé utkání. Ale ani jeho přítomnost, ani výměna trenéra, ani stabilní vysoká návštěva nevedla ke zvrácení dosud nepříznivého průběhu sezóny. NC sice v 82. minutě srovnal na 1:1, ale v 85. a 92. minutě rozhodli hosté o zisku všech tří bodů.
David odehrál také několik utkání za rezervu NC, v minulém týdnu vstřelil Colchesteru 2 góly a výrazně přispěl k remíze 2:2. Na stránkách NC je stále ke stažení wallpaper Davida a jeho fotky jsou uvedeny i u několika článků.

Slovensko, po 12. kole:
2. MŠK Žilina 8-2-2, 28:15, 26 b.
Artmédia Petržalka – Žilina 2:3 (1:1), 4 810 diváků.
Přímý souboj o 1. místo vyhráli svěřenci trenéra Vrby gólem v 85. minutě.

3. FC Nitra 8-1-3, 17:7, 25 b.
Nitra – Senec 2:0 (2:0), 1 329 diváků.
V televizní dohrávce přišlo na třetí tým tabulky plných 1329 diváků, přestože vstupné bylo sníženo na polovinu a FC Nitra objednal mimořádné autobusy na rozvoz fanoušků po zápase na různá místa v okolí Nitry. Průměrná návštěva Nitry doma byla dosud cca 4500 diváků. Stanovisko FC Nitra ke způsobu zařazování přenosů – stejně jako „řešení“ fotbalového svazu – jsme již uvedli zde.

Česko
2. liga, 11. kolo:
6. Fotbal Fulnek 4-5-2, 15:13, 17 b.
Ústí – Fulnek 4:0 (2:0), 374 diváků.
Dvě penalty proti Fulneku a 2 vyloučení hosté. Přesto trenér Daněk sportovně přiznal, že Fulnek si prohrál utkání svým vlastním přístupem. Radek Slončík kvůli zranění nehrál a ještě několik zápasů hrát nebude…

MSFL, 12. kolo:
2. Frýdek-Místek 6-3-2, 17:10, 21 b.
Fotbal Frýdek-Místek – Lipová 3:1 (2:1)
Na svěřence Radoslava Látala jsme dosud zapomínali, tímto se Radkovi i čtenářům omlouváme. FFM se stabilními výkony udržuje na pěkném 2. místě tabulky MFSL.

Pražský přebor:
FC Háje Jižní Město – Dukla B 1:2 (0:1)
Jirka Böhm byl přeřazen do B-týmu Dukly. Toto hostování je jistě jiné, než si většina zainteresovaných představovala. V uvedeném utkání dal Jirka 1. gól a dostal se i do dalších šancí.

| Autor: Vita | Vydáno dne 22. 10. 2007 | 1865 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek