Přehled evropských fotbalových soutěží zaměřený na naše bývalé hráče pokračuje.

Pořadí v tabulce uvádíme PŘED aktuálním kolem.

2. Olympique Lyonnais 9-1-2, 27:12, 28 b.
Lyon – Valenciennes 2:0 (1:0), 38 651 diváků.

1. FC Nantes 8-3-1; 23:7, 27 b.
Chamois Niortais FC – Nantes 0:1 (0:0), 11 000 diváků.
Marek Heinz tentokráte nebyl kvůli nemoci k utkání nominován..

FC Nantes – Ajaccio 2:1 (0:1), 27 931 diváků.
Marek hrál od začátku do 81. minuty. Nantes dalo vítězný gól v 90. minutě a díky dobrým výkonům i výsledkům si drží první místo.

Dánsko, 15. kolo:
1. FC Midtjylland 8-3-3; 23:16; 27 b.
AC Horsens – FCM 1:1 (0:1), 4758 diváků.
Martin i Maroš odehráli celé utkání, Maroš dostal žlutou kartu. Hostům se nepodařilo udržet vedení z 2. minuty utkání.

Německo, 12. kolo a 2. kolo Poháru:
10. Bayer 04 Leverkusen 4-3-4, 14:9, 15 b.
Bayer – Bielefeld 4:0 (3:0), 22 500 diváků (vyprodáno).
Michal Papadopulos kvůli zranění nehrál.

Z Německého poháru již Bayer vypadl – v 1. kole prohrál na hřišti St. Pauli 1:0.

15. 1. FC Nürnberg 2-3-6, 15:20, 9 b.
Nürnberg – Stuttgart 0:1 (0:1), 45 565 diváků.
V souboji vítěze Poháru a mistra z minulé sezóny hráči Norimberku nevěnovali svému trenérovi k 65. narozeninám ani bod. Galásek hrál celé utkání.

DFB (Německý pohár), 2. kolo:
FC Carl Zeiss Jena – FC Nürnberg 1:1 (0:1) normální hrací doba, 2:2 po prodloužení, 5:4 na penalty, 15 610 diváků (vyprodáno), asi 1700 fanoušků hostů.
I v Německu ligové týmy v poháru předčasně končí. Norimberku se podařilo vypadnout na hřišti předposledního týmu 2. bundesligy, přestože dvakrát v utkání vedl a domácí hráli od 67. minuty v deseti… Galásek odehrál celý zápas, penaltu kopal ze svého týmu poslední a proměnil. Ale protože ve třetí sérii jeden z jeho spoluhráčů zklamal, na postup to nestačilo.

16. VfL Bochum 2-3-6, 13:19, 9 b.
VfL Bochum – Wolfsburg 5:3 (4:0), 20 940 diváků.
Honza Laštůvka tentokrát zůstal na lavičce.

DFB (Německý pohár):
Alemannia Aachen – Bochum 3:2 (0:1), 17 838 diváků (z toho asi 1 500 z Bochumi).
Ve druhém kole Německého poháru doufal VfL, že v tomto utkání konečně zabere a jako bájný Fénix vstane na hřišti druholigové Alemanie z popela. Nestalo se tak. Bochum hrála 63 minut v deseti (vyloučení za dvě žluté ve 28. a 30. minutě) a poslední tři minuty dokonce v devíti - další vyloučení za dvě žluté. (V Německu se vylučuje až po druhé žluté, Járův systém ještě nepřijali). Laštůvka odchytal celý zápas.

Itálie 10. a 11. kolo:
13. AC Milan 2-4-3, 13:9, 10 b.
Sampdoria Genova – AC Milan 0:5 (0:0)

Milan – Torino 0:0.
AC nepotvrdil výrazné vítězství z minulého kola.
Marek Jankulovski ani do jednoho utkání nezasáhl.

15. Parma FC 2-3-4, 10:16, 9 b.
Palermo – Parma 1:1 (0:1), 22 680 diváků.
Radek Petr plnil tentokrát úlohy dvojky na lavičce.

Parma – Siena 2:2 (1:1), 12 000 diváků.
Radek Petr nebyl ani na lavičce.

Anglie, 2. liga, 14. kolo:
10. Southampton FC 6-1-6, 23:27, 19 b.
Southampton – Charleton 0:1 (0:0), 23 363 diváků.
Jediný gól padl v poslední minutě. Mário Lička stále nehraje.

24. Norwich City FC 2-2-9, 7:18, 8 b.
Norwich – Ipswich Town 2:2 (0:2), 25 461 diváků.
Přestože Norwich spadl na poslední místo tabulky, návštěva se zvýšila! David Střihavka nebyl ani na lavičce.

Slovensko, 15. kolo:
1. Žilina 10-2-2, 34:7, 32 b.
Ružomberok – Žilina 1:2 (1:0), 4 865 diváků.
Trenéru Vrbovi tým šlape.

3. FC Nitra 9-1-4, 20:9, 28 b.
Dohrávané utkání 14. kola: Trnava – Nitra 2:1 (2:0), 3 815 diváků.
Trenér Hapal byl v průběhu utkání vykázán na tribunu, za což následně od disciplinární komise obdržel pokutu 10 000 SK.
Přestože v Trnavě hrál třetí tým tabulky, přišlo na televizní dohrávku zatím nejmíň diváků za celou sezónu. Dosavadní průměrná návštěva byla 9 130 diváků, nyní průměr klesl na 8 371. Slovenský fotbalový svaz, stejně jako Český, považuje otázku termínu televizních přenosů za vyřešenou.

Nitra – Dubnica 1:1 (0:1), 2 242 diváků.
První domácí ztráta Nitry v sezóně. I když se hrálo v sobotu, návštěva byla slabá.

Nitra dostala od disciplinární komise pokutu 25 000 SK za nesportovní chování fanoušků v minulém domácím zápase. Vedení FC Nitra proto vyzvalo fanoušky, aby se pro příště vyvarovali mimo jiné transparentů hanobících Slovenský fotbalový svaz a jeho funkcionáře. Posuďte sami. choreo 1, choreo 2.
Je to určitě jenom shoda okolností, že poté, co se FC Nitra ozvala proti poměrům ve slovenském fotbale a jeho zákulisí, dostal jak trenér tak klub pokutu. Poprvé v sezóně.