Podzim týmu U21 řečí čísel

Zatímco áčko Baníku čekají ještě veledůležité zápasy se Spartou a v Mostě, pro jejich mladší kolegy už soutěžní sezóna skončila. Kluci sice ještě hrají nějaká utkání, ale v těch už o divizní body nejde. Podívejme se na jejich podzim očima čísel.

Ačkoli měla divizní soutěž naplánováno odehrání šestnácti kol před zimní přestávkou, Baník U21 odehrál pouze čtrnáct zápasů. Proti konání zápasu v Havířově se hned několikrát postavilo počasí a šestnácté kolo, ve kterém dojde k možná rozhodujícímu zápasu v Kravařích, bylo kompletně přeloženo na jaro.

Trenérská dvojice Dušan Vrťo a Tanas Papadopulos dovedla v podzimních zápasech svůj tým k bilanci 8-5-1 při skóre 28:10 a zisku 29 bodů. V tabulce stačí uvedená čísla na průběžné druhé místo se ztrátou tří bodů na vedoucí celek Kravař a několika bodovým náskokem na třetí Velké Losiny. Vstup do soutěže byl poněkud vlažnější, hodně mohou mrzet zejména dvě úvodní domácí bezbrankové remízy a tragický výkon ve Frenštátě, kde jsme utrpěli jedinou porážku.

Zápas ve Frenštátu se nakonec ukázal jako zlomový – po něm se tým zvedl a ačkoli pak doma ještě jednou ztratil za remízu s Orlovou, bodově se to hodně zlepšilo a šli jsme tabulkou nahoru. Nutno říct, že jsme měli několikrát i štěstí – v Hranicích jsme dotahovali dvoubrankovou ztrátu a v nervózním zápase v Karlovicích jsme vyrovnávali pár minut před koncem. Hodně dobrý výkon jsme podali doma proti Napajedlům (výhra 8:1 a hattrick Tomáše Mičoly) i v Bromově (výhra 2:4 se čtyřmi góly Adama Varadiho za 39 minut první půle). Závěr podzimu byl výborný – šňůra pěti výher za sebou zvedla naše akcie pro důležitý zápas v Kravařích hodně vysoko. Kravaře navíc začaly v závěru podzimu trochu klopýtat… Počasí však bylo proti a na utkání si musíme počkat do jara.

Trenéři použili pro čtrnáct zápasů celkem hodně hráčů – napočítal jsem jich 26. Do všech zápasů zasáhli Michal Švrček a Ondřej Ficek a pro Michala to znamenalo i nejvyšší počet odehraných minut (1192). Ondrových 1145 minut překonal Petr Pavlík, který sice jednou chyběl, ale ostatních 13 utkání odehrál celých – na konto si připsal 1170 minut. Nad 1000 minut se už dostali jenom Mário Križan (1081) a Jan Mucha (1006).

Nejvíce gólů vstřelil – hlavně díky svému galapředstavení v Brumově – Varadi, který si připsal 7 přesných tref. Pětkrát zavěsil Ficek a třikrát se trefil Mičola. Dvakrát se do tabulky střelců zapsali Vít Přecechtěl a Petr Zapalač, jednu branku vstřelilo 7 hráčů, dvě branky si dal soupeř sám. Naši brankáři (Buček, Bernady, Prepsl) obdrželi celkem deset branek – nejčastěji (8x) nastoupil Tonda a dostal čtyři branky, Tomáš a Ondra lovili míč ze sítě shodně třikrát. Buček odcházel čtyřikrát ze hřiště s čistým kontem, Bernady a Prepsl vychytali nulu shodně jedenkrát.

Z pohledu žlutých a červených karet je bilance 20:2, když z dvaceti žlutých viděli nejvíce (po třech) Ficek, Zapalač a Prokeš, dvakrát se žlutili Varadi s Přecechtělem, jednou sedm dalších hráčů. Dvě červené karty na našem kontě jsou z Karlovic – zatímco ta pro Ficka byla zcela vymyšlená, Prokeš si tu svou za hrubý faul jistě zasloužil.

Z čísel by to bylo asi tak vše. Již dříve jsem napsal, že kluci teď ještě nějaké zápasy hrají, ale ty už do statistik zahrnovat nebudu. Poděkujme týmu U21 za jejich podzim a do jara jim popřejme hodně štěstí pro boj o návrat do MSFL. Zezačátku to tak sice nevypadalo, ale díky zlepšeným výsledkům je boj o postup realitou. Tak ať se nám to vydaří!

| Autor: kulajar | Vydáno dne 28. 11. 2007 | 1421 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek