Přinášíme (samozřejmě již podstatně menší) přehled výsledků týmů, ve kterých najdeme naše bývalé hráče.

Francie, 18. kolo:
1. Olympique Lyonnais 12-2-4, 37:15, 38 b.
AS Nancy – Lyon 1:1 (0:0), 19 899 diváků.
Poslední mistrovské utkání před krátkou zimní přestávkou svedlo ve francouzské lize k přímému souboji druhý a první tým tabulky.
Milan Baroš nastoupil v 35. minutě a v 79. minutě poslal svůj tým do vedení. Domácím se ale podařilo 3 minuty před koncem vyrovnat. Lyon si tedy udržel čtyřbodové vedení v čele francouzské ligy.

V Lize mistrů bude hrát Lyon s Manchesterem Utd. – nejdříve 20. února doma a 4. března v Anglii.

2. liga, 19. kolo:
1. FC Nantes 11-5-2; 30:14, 38 b.
Guingamp – FC Nantes 0:0, 10 718 diváků.
Marek Heinz nebyl ani mezi náhradníky, protože má zraněný sval na noze.

Německo, po 17. kole:
V Německu minulý týden skončila podzimní část sezóny, pokračovat bude od února.
4. Bayer 04 Leverkusen 9-3-5, 32:16, 30 b.
13. VfL Bochum 5-4-8, 25:27, 19 b.
16. FC Norimberk 4-3-10, 21:28, 15 b.
Papadopulos v Bayeru odehrál pouze část několika zápasů v úvodní polovině sezóny a když konečně nastoupil v lize od začátku, tak se zranil a do konce sezóny již hrát nemohl.
Honza Laštůvka začal v brance Bochumi jako jednička. Přestože jeho výkony byly většinou dobré až nadprůměrné, došlo v sestavě ke změnám a Honza končil podzimní sezónu jako dvojka.
Tomáš Galásek v Norimberku patří k oporám, na podzim odehrál prakticky všechna ligová a pohárová utkání.

Pohár UEFA:
FC Zürich – Bayer 0:5 (0:2), 20 100 diváků.
Přestože před tímto střetnutím měl Bayer postup jistý, chtěl vyhrát svou skupinu, což se mu povedlo. Papadopulos samozřejmě nehrál.
Sestřih ze zápasů Bayeru si prohlédněte zde.

Larissa FC – Norimberk 1:3 (1:1), 2 863 diváků.
Galáskův tým byl před posledním kolem skupinové fáze až na nepostupujícím 4. místě, ale výhra ho nakonec posunula na druhé místo a tedy i do vyřazovací fáze Poháru.
Tomáši se podařilo vyléčit zranění a odehrál celý zápas.

Losování vyřazovací části proběhlo v pátek, první utkání se hrají 13. a 14. února, odvety o týden později. Los určil mimo jiné tyto dvojice:
Galatasaray – Leverkusen, Benfica – Norimberk

Itálie 17. kolo:
11. AC Milan 4-6-3, 20:10, 18 b.
AC má v lize již o tři utkání méně. Po vítězství ve Světovém poháru klubů v Yokohamě ho čekal domácí pohárový zápas a také ligové městské derby:
Inter – AC 2:1 (1:1)

Italský pohár, 1. zápas 1. kola (odveta se hraje 16. ledna):
Milan – Catania 1:2 (0:2)
Marek Jankulovski v těchto zápasech nehrál. Důvody nebyly oznámeny.

V jarním kole Ligy mistrů se střetne AC Milán s Arsenalem.

14. Parma FC 3-6-6, 16:23, 15 b.
Genoa – Parma 1:0 (1:0)
Radek Petr byl trojka.

Anglie, 22. kolo:
11. Southampton FC 9-4-9, 31:37, 31 b.
Southampton – Preston 0:1 (0:0), 23 267 diváků.
Domácí dostali gól v poslední minutě utkání. Lička neodehrál na podzim v A týmu ani minutu.

21. Norwich City FC 6-4-12, 20:31, 22 b.
Scunthorpe – Norwich 0:1 (0:0), 6 648 diváků.
David Střihavka opět nenastoupil. V minulém týdnu proti rezervě Ipswiche odehrál posledních 20 minut nepodařeného utkání, ve kterém prohrála rezerva NC před 2 000 diváků 1:5.

| Autor: Vita | Vydáno dne 23. 12. 2007 | 1437 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek