Evropské střípky 24

V Evropě se - kromě Anglie, kde přestávku neměli - rozjíždějí i další pro nás zajímavé soutěže.

Francie,
1. liga, 20. kolo
1. Olympique Lyonnaise, 12-3-4, 38:16, 39 b.
Lyon – Toulouse FC 3:2 (1:1), 36 587diváků.
Přestože Lyon od 8. minuty prohrával vlastním gólem, nakonec z toho bylo vítězství. Hosté ještě snížili na 3:2 v 93. minutě. Baroš hrál celé utkání.

2. liga, 20. kolo
1. FC Nantes, 11-6-2, 30:14, 39 b.
FC Nantes – Châteauroux 2:1 (1:0), 17 921 diváků.
Heinz nastoupil v 74. minutě za stavu 2:1. Marka při tréninku si můžete prohlédnout na těchto fotkách.

Z Anglie dobré zprávy nepřicházejí – Lička se stále nemůže dostat do základní sestavy a David Střihavka podepsal půlroční hostování ve Slávii Praha, proto jej na těchto stránkách dočasně opustíme. Davide, i za tu krátkou dobu v Baníčku jsi byl přínosem a přejeme Ti nadále individuální úspěchy.
Takže snad potěší aspoň výhra West Hamu a úspěšné působení Luďka Mikloška v pozici trenéra brankářů WHU.

Premier League, 22. kolo:
10. West Ham United 8-5-7, 25:19, 29 b. (zápas s Liverpoolem odložen)
West Ham Utd. – Fulham 2:1 (1:1), 34 947 diváků.

2. liga, 27. kolo:
15. Southampton FC 9-6-11, 35:44, 33 b.
Southampton – Scunthorpe 1:0 (1:0), 18 146 diváků.

Opakovaná utkání FA Cupu se budou hrát příští týden v úterý a ve středu.

V Dánsku samozřejmě ještě ligu nezačali, ale hrálo se neoficiální mistrovství Dánska v sálovém fotbale. FCM získal třetí místo a odměnu 25 000 dánských korun. Martina ani Maroše jsem v sestavách nenašel, což je u opor týmu v dané fázi přípravy zcela běžné.
Druhý brankář FCM Lasse Heinze vyhlásil, že jeho cílem pro jaro je vystřídat Rašku na místě prvního brankáře. Čeká ho tedy velmi těžký úkol, pokud si Martin udrží svou podzimní formu.

V Německu se Zdeněk Pospěch ještě neobjeví. Z jeho přestupu do Wolfsburgu na poslední chvíli sešlo.
Námi sledované týmy jsou v plné přípravě. Bochum vyhrála s RW Essen 2:1 ještě bez Honzy Laštůvky a v pátek odletěla na 8 dnů do Španělska.
Cottbus odehrála ve středu nevydařený halový turnaj v Chemnitz (finále se hrálo od 22.25 večer, ale to se Energie netýkalo – skončila poslední…) a v prvním venkovním utkání proti Ústí nad Labem vyhrála Energie 2:1 (1:1). Papadopulos odehrál první poločas a hlavou dvakrát nebezpečně ohrozil branku soupeře.
V Norimberku začal přípravu po prodloužené dovolené i Tomáš Galásek a v zimě sem přestoupil Jan Koller. FCN je nyní na 9 dnů v Portugalsku, sehrál zde i přípravu proti Eintrachtu Frankfurt s výsledkem 1:1 (1:1). Galásek odehrál (stejně jako střelec gólu Jan Koller) 60 minut.

Naplno se rozjela sezóna v Itálii, 18. kolo:
12. AC Milan 4-6-4, 21:12, 18 b.
Milan – SSC Napoli 5:2 (2:2)
AC není v tabulce nijak vysoko, ale má o tři zápasy méně. Ani tak však podzimní výsledky v Sérii A neodpovídají kvalitám týmu. V tomto týdnu si AC ještě odskočil do Emirátů na přátelský zápas proti domácí reprezentaci (AC vyhrál 0:2), ale Jankulovski s týmem nebyl, protože ho trápí menší zranění kolena. Ze stejného důvodu tedy nehrál ani proti Neapoli.

13. Parma 4-6-7, 19:24, 18 b.
Parma – Fiorentina 1:2 (0:1)
Během krátké zimní přestávky se v Parmě nic podstatného neudálo, takže Petr zůstává brankářskou trojkou. Ve Fiorentině je Ujfaluši kapitánem.
Radek Petr ale odchytal vítězné utkání v Primavera Campionato, což je v podstatě soutěž hráčů do 20 let: Parma – Piacenza 3:2 (1:0).

Na Slovensku již také začínají přípravné zápasy. Na umělé trávě porazila Žilina Třinec 5:1 (0:1). Nitra odjela na týdenní soustředění do Břeclavi, Ružomberok po turnaji v Sazka Aréně (7. místo) je na soustředění kousek od Bánské Bystrice a Dukla BB zatím trénuje ve svém areálu a tréninky má otevřené pro veřejnost.

| Autor: Vita | Vydáno dne 13. 01. 2008 | 1314 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek