Opava dostala trojku

FC Baník Ostrava – SFC Opava 3:0 (1:0)

Hráno 16. ledna 2008 v 15:00 hodin na umělé trávě v Kravařích

Po výsledkově neúspěšném startu do zimní přípravy v Luhačovicích proti Slovácku se Baník utkal v dalším přípravném utkání ve slezském derby se svým tradičním soupeřem. Baník už před zápasem avizoval neúčast řady hráčů, Opava jistě spoléhala na nejzkušenější členy kádru s ligovými zkušenostmi (Barteska, Pejša) a na svého hvězdného dorostence Kozáka.

Baník 1. poločas: Buček – Řezník, Pavlík, Neuwirth, Tchuř – Rajtoval, Marek (K), Otepka, Križan – Magera, Vrťo
Opava 1. poločas: Novák – Kolínek (K), Pejša, Kiša, Víšek – Halaška, Wirth Robin, Barteska, Partyš – Kozák, Janoviak

Baník 2. poločas: Buček – Ricka, Pavlík, Cigánek, Tchuř – Rajtoral, Ficek, Metelka (K), Mičola – Varadi, Magera
Opava 2. poločas: Novák - Kolínek (K), Pejša (75. Wirth René), Kiša, Víšek – Halaška (60. Uvíra), Wirth Robin (60. Horka), Barteska, Partyš (70. Holčák) - Kozák, Janoviak

Rozhodčí: Čecháček
Diváků: hrubým odhadem 300

Nejdůležitější okamžiky:

1. Baník nastoupil v bílých dresech a černých teplácích, Opava v modrých trenýrkách a žlutomodrých dresech, výkop měla Opava
1. Baník předvedl hned v první minutě hezkou sérii rychlých narážeček ve středovém kruhu mezi Magerou a Otepkou a následoval rychlý míč do běhu nalevo Križanovi. Ten akci potáhl, ale centr srazil obránce na roh
6. I druhý střílený centr Križana byl odvrácen, Otepka střílel po odraženém míči z 25 metrů volejem přímo pod břevno, ale Novák bravurně vytáhl na roh
8. Wirth pronikl zprava kolem vápna, našel Bartesku, ale jeho do středu branky umístěnou střelu Buček viděl a neměl s ní nejmenší problém
11. Otepka dal do běhu Magerovi, centr od brankové čáry odvrátil na roh Halaška
13. Asi pátý roh Baníku byl tentokrát přetažený a Neuwirth z něj hlavičkoval sice pěkně, ale jeho padáček mířil nad branku
17. Baník vedl 1:0 – po nákopu dopředu se pustili do běžeckého souboje Magera s Halaškou. Rozhodčí Magerovi odpustil práci rukou na těle soupeře, Lukáš se dostal před obránce a podél vyběhnutého brankáře míč umístil po zemi k levé tyči

19. Vrťo posunul patičkou na Rajtorala, ten dal do středu mezi stopery Magerovi, který střílel ve skluzu k brankáři Novákovi
22. Rajtoral se pustil v samostatné akci do otevřené obrany, zakončil bombou vedle levé tyče
29. Další lehká střela Bartesky poté, co se uvolnil přes Neuwirtha
33. Otepka si ještě na vlastní polovině hřiště všimnul, že brankář je daleko z branky a pokusil se ho přelobovat ze šedesáti metrů. Pokus to byl vtipný, ale šel mimo – kdyby trefil branku, byl by to stoprocentně gól
35. Víšek přešel zleva přes Řezníka, pokus ale skvěle zastavil Neuwirth a hned založil rychlý kontr přes Rajtorala. Ten akci potáhl asi 50 metrů, Magera přenechal přihrávku nabíhajícímu Tchuřovi a jeho gólová bomba letěla k levé tyči. Brankář Novák předvedl skvělý zákrok a míč vytáhl na roh
39. Po narážečce mezi Halaškou a Barteskou se dostávali opavští do slibné šance, ale Tchuř jejich plány výborně zhatil
45. Konec prvního poločasu za našeho jednobrankového vedení

46. Celá řada změn v našem týmu
49. Cigánek zaváhal při nákopu Opavy, ale Kozák to naštěstí nečekal a slibnou situaci zazdil
51. Baník vedl 2:0 – opavská obrana pouze sledovala, jak jsme předvedli neuvěřitelný ťukes na jejich malém vápně!!! Po ose Varadi – Mičola – Magera poslal poslední jmenovaný míč dloubákem k pravé tyči brankáře Nováka

53. Po postupné akci poslal Magera míč nalevo Mičolovi, ale ten mířil osamocen pouze vedle pravé tyče
58. Další přenesení hry na Mičolu tentokrát v podání Varadiho, volej byl sražen na roh a Fickův centr od levého rohového praporku hlavičkoval Pavlík nad branku
66. Po dvou patičkách ve středu hřiště poslal Ficek křížnou střelu mimo tyče
73. Do naší otevřené obrany vnikl čerstvý Holčák, viděl před brankou volného Kozáka, ale míč na něj mířící odvrátil jeden z našich stoperů na roh
75. Výborný míč dostal před šestnáctku Kolínek, ale jeho střela zasvištěla pár centimetrů nad břevnem
75. Baník vedl 3:0 – nedáš dostaneš se opět potvrdilo poté co Magera (?) poslal do vápna přihrávku Varadimu, který překonal brankáře polovysokou střelou k opačné (pravé) tyči
79. Varadi přenesl výborně hru doleva do zdánlivě opuštěného prostoru, do kterého si ale z druhé vlny naběhl Mičola. Při své třetí – a největší – příležitosti trefil míč skvělě hlavou, všichni si již mysleli, že hlavička je gólová, ale nakonec ji zastavilo břevno
84. Koledovali jsme si o gól... Holčák centroval přesně na Kozáka, ale Buček mu míč sebral
88. Opavě dnes branka souzena nebyla – po přenesení hry zleva na pravou stranu šel kapitán Kolínek do vápna a střílel přesně k levé tyči. Buček ale chtěl uhájit čisté konto a bravurním zákrokem zabránil jistému gólu

90. Konec utkání, Baník – Opava 3:0(1:0)

Dobré to bylo! Celkově jsme byli lepším týmem, škoda několika výpadků v závěru zápasu. Někteří naši byli pevní v kramflecích, někteří střídali dobré a horší okamžiky, jiné se hledali déle. Ale nic se neděje – jde teprve o druhou přípravu na počátku zimního období.

V našem dresu se objevilo hodně mladíků, zajímavou sestavu jsme předvedli zejména ve druhém poločase – většina jejich hráčů má nějaké (větší nebo menší) zkušenosti z působení v Opavě (Ricka, Pavlík, Cigánek, Ficek, Metelka, Mičola). No skoro Opava B.

Diváků přišlo hodně, většina stála kolem hřiště, ale někteří i z plotem z druhé strany. V jednom rohu venku se sešli mladí fans FCB, kteří se ve druhém poločase projevili hlasově i dýmovicově. Úsměvné bylo, že je hlídalo několik členů místní ochranky...

Více fotografií z dnešního zápsu najdete zde.

PS. A ještě pro ty „odborníky“, kteří hodnotili výkony jednotlivých hráčů v zápase proti Slovácku bez toho, aniž by zápas viděli: Magera dal dneska dva góly a ve třetím měl nohy. Tak zase nezapomeň napsat, že má „zmrzlý střelecký prach“.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 16. 01. 2008 | 1337 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek