Bez ladu skladu aneb
Baníček – Třinec před Turkem 1:0

Třetí přípravný zimní zápas odehrál Baníček vzhledem k deštivému počasí nakonec na umělé trávě ve Vítkovicích. Trenér Večeřa nemohl stále použít Bolfa, proti poslednímu zápasu s Opavou nenastoupili Tchuř, Rajtoral, Magera a Neuwirth, nenastoupil ani Svěrkoš. Pro tým to byla poslední prověrka před odletem do Turecka – a na předvedeném výkonu to bylo (hlavně ve druhé půli vidět)

Utkání se hrálo za nepříjemného chladného deštivého počasí, sledovalo jej asi 100-150 diváků, náš tým fanoušci přivítali transparenty na plotě, několika konfetami na úvod zápasu a kartoniádou ve druhé půli. Soupisky týmů vypadaly takto

Baníček: Vašek – Řezník, Bystroň, Cigánek, Čoupek – Varadi, Otepka, Marek, Mičola – Zeher, Vrťo
na lavičce byli připraveni a do druhé půle nastoupili Bernady, Križan, Pavlík, Metelka, Ficek a Ricka

Třinec Lipčák, Pindor, Šmek, Sviták, Formánek, Cieslar, Hupka, Sostřonek, Malíř, Ceplák, Hromada
na lavičce byli připraveni a během hry nastoupili Kantor, Matěj a Bruk

Baníček, ač domácí, nastoupil ve venkovní modro-oranžové kombinaci, Třinec (pokud mě paměť neklame) v červeno-bílé, výkop v první půli měli hosté

Běh minut:
5‘ dlouhý míč za obranu hostí sklepl Vrťo pro Zehera, ten pálil nad
8‘ gólman hostí špatně vykopl, naši rychle rozehráli aut, Mičolův centr do vápna z penalty hlavičkoval Zeher nad
10‘ centr hostí zprava se jeden z hráčů pokusil akrobaticky zakončit nůžkama, naše obrana zblokovala a vyslala do brejku Varadiho, ten posunul doleva na Zehera, jehož přízemní střelu gólman u pravé tyče kryl
12‘ Vrťo se obtočil kolem svého strážce, dostal se do vápna, ale tam byl obranou zablokován
13‘ také my zkoušeli Vrtěm akrobatické zakončení, ten ale na vápně trefil soupeře a byl mu pískán faul
15‘ ke střele se dostal Marek, ta ale letěla těsně kolem pravé tyče
16‘ spolupráce Řezník-Varadi na lajně nezafungovala, míč skončil v autu
17‘ gólman Třince špatně boxoval centr zprava jen před sebe, nikdo z našich ale v tom prostoru nebyl
19‘ do brejku zprava se dostal Řezník, jeho centr byl sražen na roh, ten posadil Otepka na přední tyči Varimu na hlavu, která skončila bohužel jen na břevně
21‘ Vrťo lapen do ofsajdu
23‘ Marek dostal polovysokou přihrávku za obranu, postupoval na gólmana, ten jej (s faulem?) zastavil, naši zachytili rozehrávku Třince, zleva do vápna postupoval opět Marek, ve vápně došlo k dalšímu střetu – sudího píšťalka ale zůstala němá
24‘ na centr zleva Vrťo nedosáhl, přesto měl gólman se skákavým míčem problém, následné zmatky v rozehrávce skončily naším rohem – hlavička z vápna skončila vedle levé tyče
27‘ tutovku zazdil Vrťo – kolmici za obranu mu patou sklepl Marek na penaltu, Tomášova rána se ale stočila vedle pravé tyče
29‘ Varadi si individuálně poradil na vápně, jeho střelu doprostře gólman kryl
32‘ Čoupek utekl po levé lajně, přízemní centr z první z 10m Zeher opět nevtěsnal mezi tyče
34‘ hosté se podruhé za poločas dostali z půlku, zastavil je ofsajd
35‘ nepovedený centr Mičoly z 35m do země nikoho
37‘ další atak Čoupka po levé lajně, jeho prudký centr skončil v obličeji jednoho z třineckých, z následného rohu jsme nic nevytěžili
41‘ přímý kop Třince z půlky ve vápně nikoho nenašel
42‘ série dvou rohů hostí, obrana bez potíží odvrátila
43‘ další ofsajd Třince po nákopu z půlky
45‘ sudí pusti faul našich na vlastní polovině, v rychlém brejku se Varadi dostal před vápno, kličkou se uvolnil, jeho střelu gólman kryl – a sudí pískl svačinu

Do druhé půle zůstali v naší sestavě Zeher, Mičola, Cigánek, Varadi a Vrťo, nastoupili všichni z lavičky

46‘ s výkopem našich se stejně jako v první půli spustil na trávník a fanoušky studený déšť
49‘ standardku zleva z cca 25m jsme zahráli nakrátko, Zeherova střela se špatnou falší mířila k rohovému praporku
50‘ Bernady si poprvé sáhl na míč, stáhl ze vzduchu centr, v následném brejku Mičola v ofsajdu
51‘ nádhernou kolmicí vyslal Ficek za obranu Zehera, ten přízemní střelou n bližší tyč prostřelil gólmana a Baníček se ujal vedení 1:0
58‘ hra Baníčku diváky příliš nerozehřívala a tak se kinderkotel bavil po svém a pokračoval v supportu svlečen do půlky těla
61‘ hrubice naší obrany – Metelka podcenil vysoký míč, místo hlavou se jej pokoušel odkopnout ale minul, útočník hostí si jej posunul kolem Bernadyho, ale ve skluzu minul prázdnou bránu
63‘ další výpad hostí, tentokrát zleva, přízemní střelu na přední tyč Bernady kryl
69‘ Mičolův centr zleva na pětce Varadi (pokud se nepletlo mé okolí?) hlavou umístil bohužel nad bránu hostí
72‘ Zeher dostal míč do slibné pozice ve vápně ale prováhal, po několika odrazech se do šance dostal Mičola, jeho střela z úhlu ale skončila jen na boční síti
76‘ Varadi se zleva ukličkoval před vápnem – nikdo mu ale nepomohl a tak o míč přišel
77‘ na centr za obranu Zeher nedosáhl a bránu neohrozil
79‘ Metelka vyslal spoza vápna prudkou ránu, která se ale nevešla mezi tyče
81‘ po Fickově centru se Ricka nedostal k hlavičce, obrana odvrátila jen před vápno, následný centr se dostal k Rickovi, jeho střela šla ale mimo
82‘ Varadi se nalevo zbavil dvou obránců, nakonec byl ale sražen k zemi – bez reakce sudího, což Žabák glosuje slovy: „nežer kurwa furt ty kapry, už je po vánocích!!!“
86‘ Pavlík špatně odkopl centr pouze před vápno, kde nebyl nikdo z našich, hosté zatáhli a ránu spoza vápna Bernady jen s obtížemi vyrazil před sebe, na následnou dorážku už byl krátký – branka ale nebyla uznána pro ofsajd doklepávajícího hráče
88‘ Varadi vybojoval odražená míč na vápně, potáhl doprava – jeho střelu gólman kryl
90‘ Mičolův centr zleva Varadi pálil z těžkého voleje nad, vzápětí sudí ukončil zápas

Jak jsem zápas viděl já a mé okolí?
Na hráčích bylo vidět, že se hlavně nikdo před odletem k Turkovi nechtěl nikdo zranit. Mladíci příkladně bojují o místo v sestavě, mazáci si (většinou) odehráli své, ale chyběla tomu dnes šťáva. Hodně aktivní byl Varadi, naopak asi největší kritiku v ochozech sklidil i přes rozhodující branku zápasu Zeher. Uvidíme, jak se týmu povede v Turecku, kde dnes hráči už evidentně myšlenkama byli – na Liberec by dnešní výkon asi moc nestačil...

PS - Žabákovy glosy by stačily na kompletní minutáž zápasu, ale to neni v lidských silách si zapamatovat vše, co zazní :-)

| Autor: ammy | Vydáno dne 19. 01. 2008 | 969 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek