Francie
2. liga, 22. kolo:
2. FC Nantes, 12-6-3, 33:17, 42 b.
FC Nantes – Le Havre 0:1 (0:0), 28 762 diváků.
Heinz hrál od 65. minuty, kdy už byl stav 0:1. Ani Markovi se vyrovnat nepovedlo, takže Nantes prohrál podruhé za sebou. Znamená to, že svému soupeři přepustil první místo v tabulce, ztrácí na něj bod a Le Havre má o zápas míň.

Francouzský pohár, 1/16
Sedan – FC Nantes 0:0, penalty 4:2, Nantes vyřazen.
Marek Heinz, podobně jako několik dalších hráčů, dostal volno. Zklamání z posledních výkonů FC Nantes se asi odrazilo i na zájmu fanoušků – kvůli nedostatku účastníků byl zrušen zájezd fanclubu na toto utkání. Jako kdyby 2x 650 km bylo hodně… A v sobotu…
Za tři týdny se soupeři opět setkají, tentokráte v druholigovém zápase.

Dánsko
FC Kodaň se připravuje ve Španělsku. FC Midtjylland je doma, pouze jeho juniorka hraje ve Viareggio, jednou vyhrála a dvakrát prohrála.
Kodaň – Legia Varšava 2:2 (2:0). Legia dala oba góly v posledních pěti minutách. Pospa odehrál celé utkání, stejně jako Sionko – i u něj existoval určitý vztah k Baníku. Připomeňme, že jeho otec vítěznou brankou v Plzni rozhodl o prvním titulu Baníku v roce 1976.

Anglie
Premier League, 24. kolo:
9. Portsmouth FC 10-7-6, 34:23, 37 b.
Manchester Utd. – Portsmouth 2:0 (2:0), 75 415 diváků.
Utkání rozhodly dva rychlé góly v 9. a 12. minutě. Milan Baroš nastoupil v dresu č. 9. a hrál do 79. minuty, kdy byl střídán. Tentokrát tedy v prvním utkání za nový tým neskóroval.
Portsmouth – Chelsea 1:1 (0:0), 20 488 diváků.
Milan Baroš byl celý zápas vidět, mimo jiné nahrával na vyrovnávací gól. Mimochodem - již den po podpisu smlouvy byl v nabídce fanshopu Milanův dres a vyhlášená soutěž o jeho dres s podpisem.

10. West Ham United 9-6-7, 28:21, 33 b.
WHU – FC Liverpool 1:0 (0:0), 34 977 diváků.
Vyrovnané utkání rozhodl gól v 90.+4.minutě z penalty.
Wigan – WHU 1:0 (1:0), 20 525 diváků.

2. liga, 29. kolo:
1. West Bromwich Albion 15-6-7, 62:35, 51 b.
Preston – WBA 2:1 (1:0), 12 473 diváků.
WBA – Burnley 2:1 (1:1), 22 206 diváků.
Na našich stránkách budeme nyní sledovat i WBA, protože půl roku zde bude působit náš bývalý brankář Michal Daněk. Pak se může jeho hostování opět o půl roku prodloužit nebo změnit na přestup. V Prestonu však Michal ještě nebyl, protože jeho smlouva nabyla platnosti až po lékařské prohlídce ve čtvrtek. Ve druhém utkání již byl na lavičce jako dvojka. První půlrok bere Michal i jeho nový zaměstnavatel hlavně jako aklimatizační.
Částka za přestup cca 2 miliony euro by měla být zaplacena v několika splátkách. Otázka je, kolik z této částky případně získá Baník (a kolik si strhnou banky za přeshraniční platební styk – doufám, že ne obvyklé 1 % z částky!)

13. Southampton FC 10-7-11, 36:45, 37 b.
Southampton – Norwich City 0:1 (0:1), 18 004 diváků.
Crystal Palace – Southampton 1:1 (0:0), 17 967 diváků (z toho 2 332 hostů).
U Mária Ličky nedošlo ke změně – stále se do sestavy nemůže dostat.

Německo
Poslední příprava: Laubsdorf – Cottbus 1:5, Papadopulos dal tři góly.

Bundesliga, 18. kolo:
13. VfL Bochum 5-4-8, 25:27, 19 b.
Werder Bremen – VfL Bochum 1:2 (1:0), 37 149 diváků.
Honza Laštůvka chytal celý zápas, který hosté otočili v druhé půlce druhého poločasu.

16. Nürnberg 4-3-10, 21:28, 15 b.
Karlsruhe – Nürnberg 2:0 (0:0), 29 670 diváků.
Tomáš Galásek odehrál celé utkání. Hosté hráli od 57. minuty o deseti, pak inkasovali dva góly. Žlutou kartu dostal i Koller, již ve 14. minutě.
Galásek si po utkání stěžoval na bolesti břišních svalů a proto neodjede s reprezentací na přípravný dvojzápas na Kypr.

17. Energie Cottbus 3-6-8, 17:27, 15 b.
Energie Cottbus – Bayer Leverkusen 2:3 (1:0), 13 000 diváků.
Papadopulos otevřel v 16. minutě hlavou skóre. Byl střídán v 70. minutě za stavu 1:2, ale na hřišti byl aktivní a dostával se do šancí. Při jedné z nich mohla být pískána i penalta proti Leverkusenu. Pak se ještě Energii podařilo vyrovnat, ale rozhodující gól dali hosté z penalty v 86. minutě.

Itálie, 20. kolo:
7. AC Milan 7-6-5, 30:16, 27 b.
Dohrávka:
Reggina – Milan 0:1 (0:1)
Fiorentina – Milan 0:1 (0:0)
Marek Jankulovski byl původně v nominaci na utkání, ale v den zápasu z ní byl nakonec vypuštěn. Jeho zranění asi stále není v pořádku, proto Marek neodjel ani na reprezentační soustředění.

15. Parma 4-7-9, 22:29, 19 b.
Parma – Atalanta 2:3 (1:1)
Radek Petr nechytal za první mužstvo, ale v 60. ročníku „mládežnického“ turnaje ve Viareggio:
Parma – Benevento 3:0
Sampdoria – Parma 1:0.
Radek odchytal obě utkání. Poslední zápas ve skupině hraje Parma v pondělí, ale to už se bude Radek přesouvat do Francie - je totiž v nominaci českého národního týmu U21 na tréninkový kemp a přípravný zápas proti Istres v Marseille. Mezi nominovanými jsou i Rajtoral, Řezník a Mičola.

Slovensko
Příprava:
Žilina – Reac Budapest 1:2
Sigma – Žilina 2:1 a 2:4. Jednalo se o dvojzápas celých kádrů obou týmů.
Nitra – Zlín 1:3. Forrest byl v přípravě zraněný, naštěstí jeho zranění nebylo tak vážné jak původně vypadalo a na soustředění ve Zlatých Moravcích už hrál. V uvedeném utkání byl na hřišti v prvním poločase.
Dukla BB – Inter Bratislava 1:0
Dukla BB – Humenné 1:0

Česko
Příprava:
Fulnek – Frenštát 3:0, Radek Slončík odehrál první poločas.
Kravaře – Fulnek 3:1. Hráno v Hlučíně na umělé trávě. Slončík hrál druhý poločas.
Třinec – Frýdek-Místek 2:0. Hráno na umělé trávě pod umělým osvětlením v Novém Jičíně. Radek Látal, trenér FM, odmítl další lukrativní nabídku, tentokrát od jednoho z předních slovenských týmů a zůstává ve Stovkách.
Jihlava – Olomouc „B“ 6:0. Jirka Böhm hrál od 60. minuty a stihl dát i gól.
SK Kladno – Jihlava 1:1 (1:0). Jirka Böhm hrál do 60. minuty.

| Autor: Vita | Vydáno dne 03. 02. 2008 | 885 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek