Francie
2. liga, po 24. kole:
2. FC Nantes, 14-6-4, 37:19, 42 b.
FC Nantes – Bastia 2:0 (0:0), 22 618 diváků.
Marek Heinz nebyl nominován do utkání bez uvedení konkrétního důvodu. Domácí rozhodli o svém vítězství až v 90.+1. a v 90.+3. minutě. Nantes ztrácí na první místo 2 body, před třetím má náskok 4 body. Dohrávku 25. kola odehraje FCNA opět v pondělí, ale Marek stále není v nominaci – pravděpodobně kvůli zranění, z oficiálního vyjádření klubu to není zcela jasné.

Dánsko
Příprava:
FC Midtjylland – Herfølge 1:0 (hráno v hale Stadome). Maroš hrál opět na místě pravého obránce. V neděli se FCM přesunul do Itálie, kde sehraje čtyři přípravné zápasy.

Kodaň – Viking Stavanger 2:2 (1:0). Pospěch odehrál utkání na místě pravého obránce a obdržel i žlutou kartu. Za Vikingy hraje Martin Fillo, ještě loni hráč našeho příštího soupeře Plzně, který také dostal žlutou.
Proti Vikingu Stavanger hrál Baník své první utkání v PMEZ v roce 1976. Z tehdejší sestavy připomeňme jména Michálik, Vojáček, Lička, Sionko (jehož syn hraje v Kodani. Svět je malý a o náhody tu není nouze…)

Anglie
Premier League, 27. kolo:
8. Portsmouth 11-8-7, 36:26, 41 b.
Portsmouth – Sunderland 1:0 (0:0), 20 139 diváků.
Baroš hrál do 63. minuty, z hřiště odcházel za stavu 0:0.

10. West Ham Utd. 10-7-8, 30:23, 37 b.
Fulham – WHU 0:1 (0:0), 25 280 diváků.
Tým, ve kterém trénuje brankáře Luděk Mikloško, má stále k dobru odložený zápas s Liverpoolem.

Premiership (2. liga), 33. a 34. kolo
4. West Bromwich Albion FC 16-7-9, 66 : 40, 55 b.
WBA – Hull City 1:2 (1:1), 22 716 diváků.
Také tým Michala Daňka má o jedno utkání méně. Michal nebyl tentokrát ani jako dvojka na lavičce.

18. Southampton 10-8-15, 41:55, 38 b.
Southampton – Plymouth 0:2 (0:2), 17 806 diváků.
Scunthorpe – Southampton 1:1 (1:0), 6 035 diváků, z toho 725 hostí.
Mario Lička poprvé v této sezóně nastoupil za A-tým Southamptonu a odehrál posledních 11 minut. I za tak krátkou dobu 2x ohrozil branku domácích. Hosté vyrovnali 2 minuty před koncem z penalty.
Rezerva Svatých:
Wycombe – Southampton Res. 1:2 (0:2)
Mario Lička na první gól reservy Svatých nahrál a druhý dal střelou z cca 22 metrů. Mimochodem, na utkání rezervy měli domácí držitelé permanentek volný vstup, jinak je vstupné £3.

Německo
Pohár UEFA:
FC Nürnberg – Benfica Lisabon 2:2 (0:0), 44 000 diváků - vyprodáno.
Galásek odehrál utkání na svém obvyklém místě. Po prohře 1:0 v prvním utkání to vypadalo pro FCN nadějně - góly v 58. a 65. minutě vedli domácí 2:0, ale Benfica v 89. minutě snížila a rozhodla o svém postupu. V 90.+2. bylo vyrovnáno, když FCN samozřejmě riskoval při snaze dát postupový gól…

Bundesliga, 21. kolo:
13. VfL Bochum 6-5-9, 30:34, 23 b.
VfL Bochum – Hannover 96 2:1 (1:0), 19 902 diváků. Jedno z mála utkání, které nebylo v Bochumi vyprodáno (kapacita je 22 500).
Laštůvka odchytal celý zápas, v závěru dostal žlutou kartu. Podle oficiálního live-komentáře byla první v sezóně, ale podle mých zápisků dostal žlutou již ve 2. kole v Cottbusu (rovněž v závěru utkání za zdržování).

16. Nürnberg 4-4-12, 22:33, 16 b.
17. Energie Cottbus 3-7-10, 22:35, 16 b.
Nürnberg – Cottbus 1:1 (0:0), 40 900 diváků.
Tomáš Galásek odehrál celé utkání, Michal Papadopulos odcházel ze hřiště v 71. minutě za stavu 1:1.

Itálie
Liga Mistrů:
Arsenal – AC Milan 0:0, 60 000 diváků.
Jankulovski nastoupil v 50. minutě.

Série A, 24. kolo:
5. AC Milan 10-8-5, 34:17, 38 b.
Milan – Palermo 2:1 (1:1). Jankulovski hrál do 86. minuty. AC dal vítězný gól v 90.+1. minutě.
AC konečně odehrál všechna odložená utkání a srovnal tabulku.

18. Parma 4-9-10, 25:33, 21 b.
FC Torino – Parma 4:4 (2:4), 18 000 diváků.
Petr v utkání, kdy hosté neudrželi vedení 1:4, nebyl ani na lavičce.

Slovensko
Příprava:
MŠK Žilina – FC Soul 1:0. Hráno v Turecku.
MŠK Žilina – Prešov 3:0. Poslední přípravný zápas již sehrál slovenský mistr doma.

Nitra – Bialsko Biala 2:0. Také pro Nitru se jednalo o poslední přípravné utkání před ostrým startem Corgoň ligy.

Dukla BB – FK Chornomorets Odessa 0:1. Hráno ještě v Antalyi, kde trenéra brankářů Pavola Michálika a jeho tým překvapil sníh.

Česko
Příprava:
Fulnek – Ružomberok 0:1 (v Ružomberoku je asistentem trenéra Bičovského Viliam Hýravý, který v 80. letech hrál i v Baníku). Slončík hrál celý zápas.
Karviná – Fulnek 1:0
Uvedená dvě utkání se hrála těsně po sobě, první na vedlejším hřišti ve Fulneku a druhé v Novém Jičíně na umělce.
Trenčín – Fulnek 6:0 (0:0). Radek Slončík odehrál první poločas, ve kterém gól nepadl. Zato druhý poločas přinesl 6 obdržených gólů a rekordní porážku Fulneku pod vedením trenéra Daňka.

1. Valašský FC – Frýdek-Místek 2:3 (1:2). Výkon FM proti účastníku krajského přeboru přinesl zklamání.

SV Bad Aussee – Jihlava 2:1. Jak již bylo na našich stránkách uvedeno, při cestě na soustředění do Itálie sehrála Jihlava přátelák s druholigovým rakouským týmem. Jediný gól Jihlavy dal Jirka Böhm.
Brescia – Jihlava 3:1. Jirka Böhm hrál v základní sestavě.
AC Lumezzane – F.C. Vjsocina Jihlay (přepis názvu našeho druholigisty na stránkách domácích) 2:0. Jirka nehrál.

Příští Střípky vyjdou později než obvykle – musíme zkontrolovat, jak se změnily v posledních 10 měsících plzeňské hospody. Děkujeme za pochopení.

| Autor: Vita | Vydáno dne 24. 02. 2008 | 1080 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek