Ligové kolo ovládli ptáci

Po čase se vracíme k jedné starší rubrice, která má za cíl vypíchnout ke každému zápasu uplynulého ligového kola nějakou zajímavost, pozoruhodnost, kuriozitu – zkrátka něco, co mohlo zaujmout. Jsou zde Střípky z 18. ligového kola.

Baník – Zlín 2:1 (1:0)
Dvanáct sezón hrál Libor Žůrek za Baník a mezi fanoušky se stal jednou z jeho ikon. V sobotu nastoupil „doma“ poprvé v dresu soupeře a jistě se chtěl pokusit zlomit nepříznivou zlínskou sérii neúspěchů na Bazalech. Ani podeváté za sebou však Ševci u nás nevyhráli... Forest měl šanci vstřelit snadnou branku, ale Zbožínek zahrál kousek před ním nepochopitelně vedle brány. Svěrkoš se v utkání trefil na jaře již podruhé a protože přivezl v pátek z porodnice přítelkyni a malou dcerušku, oslavil se spoluhráči gól symbolickým pohoupáním maličké v náručí.

Dovolím si zde ještě citovat slova Paula z jiného baníkovského serveru chachari.cz. Toto se mu opravdu povedlo: „Na konec února velmi příjemné počasí přilákalo do ochozů slušnou návštěvu, která musela být překvapena stavem hřiště, na kterém se neodehrál v pauze jediný zápas a které přesto vypadalo tak, jako by se už začalo s přestavbou Bazalů na předražené bytové jednotky.“ Výstižné. Charakteristika stavu hřiště je tedy jasná, osobně jsem ale vzhledem k počasí i jiným fotbal neohrožujícím okolnostem (vhodný termín, první domácí zápas, ragby Francie – Anglie až večer, X Faktor až v neděli, ...) návštěvou poněkud zklamán.

A ještě jedna poznámka navíc. Samozřejmě si každý může dělat, co chce, ale pokud se chcete prezentovat politicky, běžte třeba na Masarykovo náměstí. Samozřejmě nemám právo nikomu nic radit a nařizovat, ale podobné hlasy zaznívají i z kotle FCB. A ten na to právo jistě má.

Liberec – Teplice 4:0 (3:0)
Nevyzpytatelné letové vlastnosti nového typu míče Adidas si zřejmě oblíbil liberecký Petr Papoušek. Jestliže v předchozím kole překvapil z dálky Petra Vaška, pak v tomto kole nachytal střelou snad z 35 metrů teplického Slavíka. Ostatně ti „ptáci“ se na jaře nějak činí – vedle Papouška vstřelil na jaře tři branky i sparťanský Slepička. Že by za to mohl teplý únor a ptáci se začali probouzet ze zimního spánku? Liberec, kterému se podzim hrubě nevyvedl, se dává dohromady a jistě pomýšlí na vyšší příčky než na současné jedenácté místo.

Kladno – Mladá Boleslav 0:1 (0:1)
Kladno se chtělo pokusit o historicky první výhru nad Mladou Boleslaví v samostatné české lize, škodováci zase touží jít v tabulce vzhůru a ve středočeském derby cítili k zisku bodů velkou šanci. Nakonec se jim to podařilo a po dlouhých osmi zápasech opět okusili chuť ligové výhry. Rajnoch si vítěznou brankou udělal již sedmý letošní zářez na pažbě a stíhá čelo tabulky nejlepších střelců. „Ptačí“ kolo se týkalo i tohoto zápasu – ke svému třístému ligovému startu nastoupil Radim Holub.

Most – Olomouc 1:1 (1:0)
„Ptáci“ z Olomouce – v tomto případě je ale asi správnější slovo magoři – použili v minulém kole při dostaveníčku s Bohemkou zbraně, ale kolik jich našlo odvahu vyjet i do Mostu vám neřeknu. Jisté ale je, že olomoučtí fotbalisté jeli na sever Čech s vědomím, že tam ještě v české lize neprohráli. Už se zdálo, že tato statistika bude porušena, ale Hudec vzal domácím střelou v předposlední minutě nejen výhru, ale především tolik potřebné body. Branku domácích vstřelil Studík, pro kterého to byl střelecký ligový debut.

České Budějovice – Jablonec 0:0
Na dalšího ptáčka si posvítíme na jihu Čech. Trenér Straka neuspěl v zimě se získáním trenérského angažmá v německé druhé lize a proto musí dál pojídat chlebíček E-ONu. Domácí kouč věřil v prodloužení domácí neporazitelnosti již na osm zápasů, ale jiná černobílá Straka v zeleném dresu Jablonce mu plány málem pokazila – v samostatném nájezdu na domácího gólmana však selhala... I proto skončilo utkání remízou, domácí pak sice zatřásli břevnem, ale bodík putuje na sever. Jablonec tak remizoval i ve svém druhém jarním utkání na hřišti soupeře.

Bohemians – Plzeň 2:2 (1:1)
Skoro tolik slávy jako při otevření suezského průplavu bylo na ligové parametry nesplňujícím stadionu Klokanů. Po dlouhých letech se totiž domácí zmohli na umělé osvětlení a utkání s Plzní mělo být prvním, při kterém si posvítí na body. Výsledek utkání ale kopíroval dosavadní vyrovnanou bilanci obou týmů (3-3-3 12:13). Vyprodaný Ďolíček (jaký je to kumšt vyprodat v miliónovém městě stadiónek s kapacitou lehce přes sedm tisíc...) už se pomalu smiřoval se ztrátou tří bodů, ale v předposlední minutě se podařilo vyrovnat Rezkovi. Adamu Varadimu pravděpodobně výměna radegastu za plzeň prospívá – ve druhém zápase za Západočechy podruhé zavěsil. V utkání ale pravděpodobně provedl Adam zase nějakou ptákovinu, protože dostal ve druhém zápase také druhou žlutou kartu a proti Baníku spočne. Myslím, že nám to vůbec nevadí...

Sparta – Žižkov 6:1 (2:0)
Zatímco ve Zlíně se Sparta prezentovala hajlujícími fanoušky a hákovým křížem ve svém sektoru, v malém pražském derby otočila o 100 stupňů – nastoupila v modrých dresech s nápisem „Sparta fandí slušně“. Zdá se mi, že si někdy Křetínský a spol nevidí do huby... Domácí fans na to reagovali pokřikem „Chceme rudou Spartu“ a jistě měli z dresů svého klubu rudo i před očima. Sparťané měli díky vyzrazené nominaci rozhodčích dostatek času připravit se na styl rozhodčího Matějka a na hřišti to rozbalili velice slušně – žižkovští si na cestu přes Vltavu přibalili půltucet fíků a její obrana je rázem poslední v lize. Pavel Besta v ní šanci nedostává... Jak již bylo napsáno, v rámci ptačího kola dal dvě branky Slepička, k tomu dostal známku 9 a v tabulce letošních ligových střelců se s osmi zásahy už dotáhl na vedoucího Doška. Určitě dobrý návrat – pokud se nepletu, laboroval Slepička snad rok s nějakým vleklým zraněním.

Brno – Slavia 2:1 (0:1)
Pondělní televizní dohrávka slibovala velký boj. Slavia neprohrála před zápasem už deset utkání za sebou, Brno zase vyhrálo 4x za sebou doma. V minulém kole si sice vybralo slabou chvilku v Plzni, ale Plzeň zase tak špatně, jak se po zimním výprodeji myslelo, hrát nebude. Pondělní termín vyhovoval i celé řadě skautů – na domácího Kaloudu se přišli podívat Rusové (CSKA), Angličané (Chelsea) i další. Sešívaní se sice dostali v první půli do vedení poté, co jeden z Brňanů napodobil sobotní odkop Petra Čoupka, ale domácí ve druhém poločase výsledek otočili během pěti minut. Škoda, Baníku by asi více vyhovovala plichta. A skauty na tribuně možná více než Kalouda zaujal Střeštík. Tak ať si vezmou oba a nejlépe ještě před utkáním Brna s Baníkem... :-) U tohoto zápasu jsem na žádnou ptákovinu nenarazil – inu výjimka potvrzuje pravidlo.

Zahraniční koutek:

Birmingham – Arsenal 2:2. Tak to bylo pouze pro silné žaludky... Stoper domácích Taylor zlomil při šlapáku obě kosti na noze chorvatskému reprezentantu Eduardovi. Událost se stala již ve třetí minutě utkání a kdo viděl záběry, jistě uzná, že dalších komentářů netřeba. Nezbývá než popřát Chorvatovi brzké a hlavně plné uzdravení.

Real Madrid – Getafe 0:1. Oslava gólu se někdy nevyplatí – zvlášť když je před dosaženou brankou signalizován ofsajd. Právě to se stalo na stadionu Santiago Bernabeu, hráči Getafe využili přítomnosti mylně slavícího soupeře u rohového praporku, pustili se do útoku a přečíslení čtyři na dva zužitkovali v jedinou branku utkání.

Chelsea – Totenham 1:2 prodloužení. Hrubou chybu si „připravil“ brankář Čech pro finále Anglického poháru, když vyrazil střelu přímo na hlavu Woodgate a ten rozhodl zápas. Čech to asi nebude mít ještě s hlavou celkem v pořádku – v jedné chvíli inkasoval prudkou střelu přímo do hlavy a po utkání přiznal, že chvíli vůbec neviděl na jedno oko...

| Autor: kulajar | Vydáno dne 26. 02. 2008 | 1613 přečtení | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek