Kdy to bylo naposledy o 4 branky?

O čtyři branky se na hřišti soupeře často nevyhrává – to je jasná věc. Baníku se to povedlo v neděli v Plzni, všem svým fans tím udělal obrovskou radost a tak dobře a zvesela, jak jsme se vraceli domů v nedělním večeru, se nám už nejelo dlouho. Dlouho? Jak dlouho vlastně? Stačilo zalistovat v archivu a hned je jasné, že to bylo před šesti lety (!!!), kdy jsme 24.3.2002 sestřelili v Ďolíčku Klokana. V článku najdete informace nejen o tomto utkání, ale i o dalších zápasech Baníku, ve kterých se na hřišti soupeře rozstřílel jako z partesu.

Bohemians – Baník 0:4 (0:1), 23. kolo, 24.3.2002
Baník měl ještě lepší start než v neděli, když po vysunutí Lukeše skóroval z brejku Červenka už ve 4. minutě. Pak bylo utkání hodně vyrovnané a nic nenasvědčovalo debaklu domácích. V 71. minutě ale rozvlnil síť z hranice šestnáctky Lukeš, v 88. minutě vysunul Pospěch Žůrka a byl z toho třetí gól, v 90. minutě skóroval podruhé Červenka z voleje po centru Matušoviče. Zajímavostí je jistě i fakt, že jsme odehráli utkání bez jediného střídání a každý hráč naší čtyřčlenné zálohy dostal žlutou kartu.
Sestava Baníku: Susko – Pospěch, Bolf, Besta, Drozd – Lukeš, Sviták, Bystroň, Matušovič – Žůrek, Červenka

Synot - Baník 0:4 (0:3), 9. kolo, 30.9.2001
Tento výsledek je tomu nedělnímu velice podobný i stejným výsledkem poločasu. Baník měl zase raketový vstup do utkání, když do sítě zapadly hned první dvě přímé střely, které vyslal na Drobisze. Nejprve se trefil ve 4. minutě Pospěch, v 6. minutě ho napodobil Lukeš a když se trefil v 36. minutě ještě Bolf, bylo vše jasné. V druhém poločase podtrhl střelecký účet Baníku Baroš (62. minuta).
Sestava Baníku: Laštůvka – Veselý, Bolf, Dvorník, Pospěch – Lukeš (79. Svěrkoš), Bystroň, Besta, Červenka – Baroš, Žůrek

Příbram – Baník 0:3 (0:1), 26. kolo, 17.4.2004
Dokonce před vyprodaných stadionem (kolik tam bylo chacharů ???) jsme deklasovali v cestě za titulem starkovce. V zápase nám chyběl Zdena Pospěch (operace slepého střeva) i doléčující se Látal, ale přesto jsme po křídelní akci a centru Žůrka ujali Heinzem vedení v 11. minutě. Ruda Otepka se pak snažil – připravil domácím snad čtyři výborné příležitosti, ale skóre změnil až v 76. minutě Matušovič střelou do prázdné branky po velké chybě Otepky u postranní čáry a centru Drozda. Baník v závěru (88. minuta) využil Heinzem ještě jeden kiks obrany.
Sestava Baníku: Laštůvka – Hoffmann, Bolf, Besta, Drozd – Matušovič, Bystroň, Slončík (84. Lička), Čížek (90. Magera) – Heinz, Žůrek (75. Kiša)

Příbram – Baník 2:5 (1:3), 29. kolo, 3.5.2002
Tak to byla přestřelka... Tenkrát odehrál za Příbram celý zápas Ruda Otepka a v útoku řádil Siegl, který nám dal dvě branky (29. a 78. minuta). Naši hoši se ale činili ještě více a postupně zavěsili Žůrek (15. minuta), Sviták (18.), Prohazska (31.), Žůrek (54.) a Prohazska (57.). Pět branek jsme vstřelili v necelé hodince, pak jsme si asi už dali pohov.
Sestava Baníku: Raška – Pospěch, Bolf, P. Besta, Drozd – Červenka, Sviták, Bystroň (90. Svěrkoš), Matuševič – Prohazska (82. Kiša), Žůrek (86. A. Besta)

Opava – Baník 2:4, 30. kolo, 15. května 2004
V památném utkání jsme ještě potřebovali získat body k titulu (to v případě, kdyby byly anulovány výsledky korupčního Synotu). Utkání začalo neuznanou brankou domácích v 9. minutě, ale první platnou branku vstřelil v 11. minutě hlavou Heinz a pojistil si titul Krále ligových střelců (19 branek). V první půli ho ještě následovali v dresu Baníku Látal po vysunutí Bystroněm (27. minuta) a Lička (35.) po chybném vyběhnutí domácího brankáře Vaška. Vedení 0:3 nás ukolébalo, domácí nejprve před přestávkou využili zaváhání Neuwirtha a brzo po pauze pak snížili dokonce na 2:3. Vše rozsekl až v 82. minutě Žůrek. V dresu Opavy tenkrát nastoupili Vašek, Metelka a Zeher, z lavičky je dirigoval trenér Hapal.
Sestava Baníku: Laštůvka - Zd. Pospěch (59. Kiša), Neuwirth, Besta, Drozd - Látal, Bystroň, Lička, Čížek - Matušovič (75. Žůrek), Heinz (90. Varadi)

Hradec Králové – Baník 1:3 (0:2), 20. kolo, 3.3.2002
Tohle sice bylo pouze dvoubrankové vítězství, ale tři góly jsme moc často nedávali. I v tomto zápase jsme odstartovali skvěle v 8. minutě brankou Prohazsky. Když v 16. minutě zvýšil náš náskok z penalty Lukeš, zdálo se, že to bude naše jasná záležitost. Domácí však brzo po poločase snížili a my jsme nakonec pojistili body až v 83. minutě Žůrkem. Na zápas jistě nevzpomíná moc rád René Bolf, který byl po druhé žluté kartě v poslední minutě utkání vyloučen.
Sestava Baníku: Laštůvka – Pospěch, Bolf, Besta, Drozd – Papoušek (87. Svěrkoš), Látal (77. Sviták), Bystroň, Matušovič (65. Červenka) – Žůrek, Prohazska

Zajímavé je také zjištění, že jsme v mistrovské sezóně získali při skvělé formě vysokou výhru pouze jednu. Vysokých výher doma v ní bylo dost (Blšany 5:2, Opava 4:0, Synot 6:2, Brno 5:1), ale venku jsme tak úspěšní nebyli. V konečném součtu to ale znamenalo titul a to bylo to nejdůležitější.

PS. Více než vysokých výher jsme zaznamenali vysokých debaklů. Na prohry 7:0 na Slavii, 0:4 doma s Libercem, 4:0 v Teplicích, 4:0 na Spartě, 5:1 na Spartě ale není třeba moc vzpomínat. Ale byly – ne, že ne.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 04. 03. 2008 | 1145 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek