Evropské střípky 32

V době, kdy teprve vyrážíme na Bazaly, jsou již téměř všechna utkání v Evropě, která nás zajímají, odehrána. Není termín televizního utkání přece jen zvolen špatně, pane Černý?

Francie
2. liga, po 26. kole:
2. FC Nantes, 15-7-4, 41:22, 52 b.
FC Nantes odehraje svůj zápas 27. kola až v pondělí.

Dánsko
Poslední příprava před čtvrtfinále Poháru:
FC Midtjylland – SønderjyskE 4:0.
Maroš dostal volno - v závěru přípravy je lehce zraněný, ale není to nic vážného. Martin chytal.

Dánský pohár – čtvrtfinále:
Vejle BK – Midtjylland 1:2 (1:0), 10 000 diváků.
Maroš ještě v sestavě nebyl, Martin chytal. Hrálo se na novém a vyprodaném stadionu Vejle BK. 1 300 fanoušků FCM soupeřilo s převahou domácích. FCM vyrovnal 7 minut před koncem a v 89. minutě rozhodl opět Oluwafemi.

Næstved – Kodaň 0:2 (0:0), 7 324 diváků.
Pospěch hrál do 60. minuty, kdy ho vystřídal Sionko.

Anglie
FA Cup - čtvrtfinále:
Manchester Utd – Portsmouth 0:1 (0:0), 75 463 diváků - z toho 3 800 hostů.
Baroš nastoupil v 53. minutě. V 77. minutě byl faulován brankářem Kuszczakem, který o poločase vystřídal Van der Sara. Za faul byla červená, takže do branky šel hráč z pole a penalta, z které padl rozhodující gól.
Videa k dispozici třeba zde a zde.

Bristol Rovers – West Bromwich Albion 1:5 (1:2)
Michal Daněk byl dvojka na lavičce.

Premier League, 29. kolo:
9. Portsmouth 12-8-8, 38:29, 44 b.
Portsmouth – Birmingam odloženo na středu kvůli FA Cupu

10. West Ham Utd. 11-7-9, 31:27, 40 b.
Dohrávka:
Liverpool – WHU 4:0 (1:0), 42 954 diváků.
Tottenham – WHU 4:0 (2:0), 36 062 diváků.
I ve třetím utkání po sobě prohrál West Ham 4:0... Luděk Mikloško nejspíš radost z brankářů nemá, ale spíše se jedná o chybu celé obranné fáze hry. Navíc kvalita soupeřů byla prvotřídní.

Premiership (2. liga), 36. a 37. kolo
4. West Bromwich Albion FC 17-7-10, 70:42, 58 b. (jeden zápas odložen)
Shefield Wen. – WBA 0:1 (0:0), 18 805 diváků.
Vítězný gól padl v 90.+4. minutě. Daněk byl na lavičce jako dvojka.
Wolves – WBA odloženo na duben kvůli FA Cupu.
Michal Daněk na webu svého současného týmu odpovídal na otázky fanoušků. Celý rozhovor najdete zde. Rozhovor se prakticky netýkal fotbalu, tak uvedeme jen dvě odpovědi:
Otázka: Komu jste fandil jako kluk? – Odpověď MD: Baníku Ostrava, stále mu fandím.
Otázka: Kterou písničku byste si vybral do karaoke? – Odpověď MD: Nohavicovu písničku Jdou po mně jdou.

19. Southampton 10-10-15, 43:57, 40 b.
Wolves – Southampton 2:2 (0:0), 21 795 diváků.
Lička odehrál celé napínavé utkání. Domácí dali gól na 2:1 v 88. minutě, ale hosté, kteří od 81. minuty hráli o deseti, vyrovnali v 90.+4. minutě. Lička dostal v 83. minutě žlutou za zdržování, ale i výkonem byl na hřišti vidět.
Blackpool – Southampton 2:2 (0:1), 9 050 diváků z toho 1 252 hostů.
Mario zůstal v základní sestavě i ve třetím utkání po sobě (a byla z toho třetí remíza). Saints odehráli utkání bez náhradního brankáře, přesněji řečeno náhradní brankář musel nastoupit od začátku ke svému prvnímu ligovému zápasu, protože obvyklá jednička má zraněný prst a před zápasem se ukázalo, že nemůže nastoupit.

Německo
Bundesliga, 23. kolo:
12. VfL Bochum 8-5-9, 34:35, 29 b.
Frankfurt – VfL Bochum 1:1 (0:0), 44 000 diváků.
Laštůvka odchytal kvalitní utkání. Hosté vyrovnali poměrně kuriozním gólem – ani ne příliš rychle rozehraným trestným kopem, ale domácí brankář ještě stavěl zeď. Posuďte sami.

16. Nürnberg 4-5-13, 24:36, 17 b.
Nürnberg – Hamburg 0:0, 44 900 diváků.
Galásek nečekaně nenastoupil, protože se na pátečním tréninku zranil. Domácí nedali v závěru 1. poločasu penaltu.

18. Energie Cottbus 3-8-10, 23:36, 17 b. (jeden zápas odložen)
Wolfsburg – Cottbus 3:0 (2:0), 20 000 diváků.
Papadopulos nastoupil do druhého poločasu a byl nejčastějším střelcem Energie (4 pokusy).

Itálie
Liga Mistrů:
AC Milan – Arsenal 0:2 (0:0).
Marek Jankulovski nebyl ani na lavičce. Arsenal rozhodl o vyřazení AC v závěrečných osmi minutách.

Série A, 27. kolo:
5. AC Milan 11-10-5, 38:20, 43 b.
Empoli – AC Milan 1:3 (1:1).
AC rozhodl o vítězství dvěma góly v posledních čtyřech minutách. Ani v tomto utkání Marek nehrál. Podle některých zdrojů je unaven, ale protože toho letos zatím moc nenahrál, budou mít asi pravdu ti, kteří píší, že je opět zraněný…

16. Parma 5-10-11, 31:41, 24 b.
Parma – Sampdoria 1:2 (0:1).
Radek Petr je stále trojka v týmu. Na webu Parmy bylo oznámeno, že Radek je nominován k přípravnému utkání Francie – Česko U21 26. března. Web ČMFS to ještě nezveřejnil.

Slovensko
Corgoň liga, 20. kolo:
1. MŠK Žilina 14-3-2, 42:18, 45 b.
Žilina – Trnava 2:1 (1:0), 8 572 diváků.

4. Nitra 10-3-6, 22:12, 33 b.
Ružomberok – Nitra 2:2 (2:2), 3 648 diváků.

9. Dukla Bánská Bystrica 4-6-9, 20:25, 17 b.
Slovan – Dukla BB 1:0 (1:0), 3 221 diváků.

Česko
2. liga, 16. kolo:
7. Fulnek 6-5-4, 18:19, 23 b.
Fulnek – Příbram 1:0 (1:0), 738 diváků.
Radek hrál plných 90 minut. Gól padl již v šesté minutě. Fulnek nastřelil v zápase třikrát tyč nebo břevno.

10. Jihlava 4-5-6, 20:22, 17 b.
HFK Olomouc – Jihlava 1:0 (1:0), 821 diváků.
Jirka Böhm odehrál celý zápas, ve kterém dostal i žlutou za faul na brankáře.

| Autor: Vita | Vydáno dne 09. 03. 2008 | 1922 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek