Dorostenci začali jaro vítězně

O víkendu se rozjely nejen nižší soutěže dospělých, ale i jarní části soutěží mládeže. Dorostenecká áčka Baníku jela v šestnáctém kole do Jihlavy a obě svá utkání vyhrála – zejména U19 ale s obrovským štěstím.

Do zápasu lépe vstoupil Baník, který si v první desetiminutovce vytvořili územní převahu. Poté však domácí omlazený celek setřásl nervozitu a byl tím, kdo si vytvářel gólové šance. Gól měl na noze ve 26. minutě Šandera po přihrávce Vydry a velmi nebezpečná byla hlavička Černého ve 33. minutě po rohu Šandery. Všechny příležitosti prvního poločasu však zůstaly nakonec nevyužity.

Mnohem více dění přítomní diváci zaznamenali ve druhém dějství. Otevřela ho hlavička domácího Pohanky do břevna po křídelním centru Šandery. Nedáš – dostaneš bohužel platilo i v tomto případě, když se prosadil na pravé jihlavské straně Wludyka a trefil se přímo k tyči – 0:1. Pak se zase činili domácí – Dobrovolný střílel v 56. min. nad branku a po centru Tecla pálil v 59. vedle Šandera. A tak znovu kontroval Baník – v 60. minutě se prosadil na malém vápně Kraut po centru z pravé strany – 0:2.

V tuto chvíli to s jihlavskými barvami vypadalo beznadějně, ovšem domácí mladíci se nevzdali. Ujala se jedna z mnoha standardních situací, když v 76. minutě Šandera přímý kop zakroutil tak, že zapadl za levou tyč – 1:2. Brzy nato mohl srovnat Tecl, ale jeho gólovku brankář Baníku vytěsnil vedle. Vzápětí nádherně vystřelil z 20ti metrů Kopic a trefil druhé břevno utkání. Neúnavně bojující Vysočina se zaslouženého vyrovnání dočkala v 84. minutě, když Šanderův volný přímý kop ideálně našel na malém vápně Tecla, který míč prodloužil do sítě 2:2. Tentýž hráč dokonce mohl dokonat obrat, ale jeho hlavička mířila v 89. minutě těsně nad. V první minutě nastavení se ale usmálo štěstí na Baník: tak dlouhou obléhal jihlavské vápno, až Pelán vystřelil a trefil se přesně k tyči 2:3. Chvíli poté rozhodčí utkání ukončil.

V utkání mladších dorostů vyhrál Baník 0:2 (0:0) a je aktuálně na pátém místě se ztrátou šesti bodů na vedoucího klokana. Starší kolegové jsou sice třetí, ale na vedoucí Olomouc ztrácejí také 6 bodů. V dalším kole budeme hostit pražskou Spartu.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 10. 03. 2008 | 857 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek