Evropské střípky 34

Přinášíme tradiční přehled úspěšnosti našich bývalých hráčů a trenérů v evropských soutěžích.

Francie
2. liga, 28. kolo:
2. FC Nantes, 16-8-4, 43:23, 56 b.
Guegnon – Nantes 1:1 (0:1), 3 507 diváků.
Domácí vyrovnali v 90.+3. minutě.
29. kolo:
Nantes – Dijon 2:1 (1:1), 16 000 diváků.
Heinz stále nebyl ani v nominaci na utkání. Příčiny se nedaří zjistit.

Dánsko
SAS Ligaen, 20. a 21. kolo:
FCM odehrál během sedmi dnů tři ligová utkání.
3. FC Midtjylland, 9-5-5, 27:22, 32 b.
FC Midtjylland – FC Nordsjælland 1:0 (0:0). 7 909 diváků.
V dohrávce 19. kola Raška chytal celý zápas, Klimpl tentokrát zůstal mezi náhradníky.
Brondby – FCM 2:1 (2:0), 15 593 diváků.
I tento zápas Martin odchytal a Maroš v sestavě nebyl. Domácí dali góly v 5. a 8. minutě, FCM už stačil pouze v 90.+2. minutě snížit.
FCM – Lyngby 2:1 (0:0), 4 909 diváků.
Hosté vedli, ale FCM brzo vyrovnal a vítězný gól dal 4 minuty před koncem. Raška i Klimpl byli v základní sestavě, Maroš dostal žlutou.

1. FC Kodaň, 10-7-2, 27:12, 34 b.
Esbjerg – Kodaň 2:1 (0:0), 9 342 diváků
Pospěch nastoupil v základní sestavě a odehrál celý zápas.
Kodaň – Horsens 1:0 (1:0), 13 859 diváků.
Pospěch hrál celé utkání, které rozhodl gólem Sionko.

Anglie
Premier League, 31. kolo:
6. Portsmouth, 14-8-8, 44:31, 50 b.
Tottenham – Portsmouth 2:0 (0:0), 35 998 diváků.
Milan Baroš nastoupil v 83. minutě, góly padly v 80. a 82. minutě.
Vstupenky pro hosty na toto utkání byly vyprodány více než týden předem. Ale na zápas v Manchesteru 20. dubna je výjimečně možné nechat si poslat lístky poštou – šanci mají i nečlenové klubu. Stačí zaslat na adresu klubu ofrankovanou obálku s adresou a šekem na 27 liber. Pokud byste chtěli jet oficiálním klubovým autobusem, přidejte ještě 31 liber.
Na semifinále FA Cupu 5. dubna ve Wembley proti West Bromwich dostanou Pompey 32 600 lístků v ceně od 55 do 25 liber. Vítězný tým dostane za semifinále 900 000 liber.

10. West Ham Utd., 12-7-11, 33:36, 43 b.
Everton – WHU 1:1 (1:0)

Premiership (2. liga), 39. kolo
4. West Bromwich Albion, 18-8-11, 73:47, 62 b.
Charlton – WBA 1:1 (1:1), 23 412 diváků.
Tabulku stále zkresluje nestejný počet odehraných zápasů.
Michal Daněk odchytal úterní utkání rezerv WBA – Coventry 2:2 a byl vyhlášen hvězdou utkání. V Charletonu byl jako dvojka.

19. Southampton, 11-12-16, 49:66, 45 b.
Southampton – Coventry 0:0, 22 014 diváků.
Lička hrál celý zápas.
Southamptonu se v posledním měsíci zranili všichni tři profesionální brankáři a k dispozici zůstal pouze brankář, kterému bylo v neděli teprve 17 let. Proto Svatí řešili situaci tak, že od Luďka Mikloška z West Hamu angažovali na měsíční hostování jejich dvojku Wrighta.

Německo
Bundesliga, 25. kolo:
12. VfL Bochum, 8-7-9, 36:37, 31 b.
17. Nürnberg 4-6-14, 25:40, 18 b
Nürnberg – VfL Bochum 1:1 (1:1), 43 547 diváků.
Laštůvka a Galásek jako soupeři odehráli celé utkání, ve kterém padly góly v 5. a 8. minutě. Ve středu však budou spoluhráči v A-týmu reprezentace, která hraje v domovském městě Rašky a Klimpla – Herningu – proti Dánsku. Kromě uvedených nás ještě v reprezentaci určitě zajímají Baroš, Jankulovski a Pospěch.

15. Energie Cottbus, 4-8-12, 25:40, 20 b.
Frankfurt – Cottbus 2:1 (0:0), 41 100 diváků.
Hosté neudrželi vedení. Michal šel na hřiště v 62. minutě za stavu 1:1. Gól Energie si můžete prohlédnout zde.

Itálie
Série A, 29. kolo:
5. Milan, 12-10-6, 42:23, 46 b.
AC Milan – Sampdoria 1:2 (0:2)
Jankulovski nastoupil v základní sestavě a hrál do 55. minuty. Sestřih utkání je např. zde.
Torino – Milan 0:1 (0:0).
Marek Jankulovski zůstal na lavičce.

17. Parma, 5-11-12, 33:44, 26 b.
Parma – Palermo 2:1 (0:0), 13 000 diváků.
Rozhodující gól dali domácí 2 minuty před koncem.
Sienna – Parma 2:0 (0:0), 8 000 diváků.
I v tomto utkání padly góly až v závěru utkání – v 83. a 90.+3. minutě
Radek Petr zůstává v pozici trojky.

Slovensko
Corgoň liga, 22. kolo:
1. MŠK Žilina, 16-3-2, 46:19, 51 b.
Žilina – Zlaté Moravce 4:1 (2:1), 3 293 diváků.

3. Nitra, 11-4-6, 25:14, 37 b.
Trenčín – Nitra 1:2 (0:1), 1 575 diváků.

10. Dukla Bánská Bystrica, 4-7-10, 21:27, 19 b.
MFK Košice – Dukla BB 1:3 (1:1), 930 diváků.

Česko
2. liga, 18. kolo:
7. Fulnek 7-6-4, 19:19, 27 b.
Sokolov – Fulnek 1:1 (0:0). 1 388 diváků.
Radek Slončík odehrál podle slov trenéra Daňka velké utkání. Fulnek v prvním poločase nedal penaltu.

10. Jihlava 5-5-7, 23:23, 20 b.
Jihlava – Hradec Králové 2:0 (1:0), 1 050 diváků.
Jirka Böhm hrál v základní sestavě. Ve 28. minutě byl faulován a z následné penalty padl první gól zápasu. Ve druhém poločase pak ještě dostal žlutou za přehnanou útočnou aktivitu a v 72. minutě byl vystřídán.