Troyes – Nantes 0:2 (0:0), 10 000 diváků.
Nantes zvítězil u třetího týmu tabulky a zvýšil svůj náskok před Troyes na 9 bodů. Na vedoucí Le Havre pořád chybí tři body.
31. kolo:
Nantes – Niort 1:1 (1:1), 18 567 diváků.
Marek Heinz stále není mezi nominovanými hráči k utkání, ale již byl k dispozici béčku (juniorce) pro utkání s Paris SG - FC Nantes. Zda nakonec nastoupil, se mi nepodařilo zjistit.

Dánsko
Dohrávka 22. kola:
Viborg – Kodaň 2:3 (2:1), 5 314 diváků.
Pospěch hrál celé utkání, ve kterém Viborg vedl v 37. minutě 2:0. Hosté však utkání otočili, vítězný gól padl tři minuty před koncem.

SAS Ligaen, 23. kolo:
2. FC Kodaň, 12-7-3, 32:16, 43 b.
3. FC Midtjylland, 11-5-6, 31:25, 38 b.
FC Kodaň – FC Midtjylland 0:2 (0:1), 25 067 diváků.
Druhý proti třetímu… Pospěch hrál do 62. minuty, Klimpl zůstal na lavičce, Raška kvůli zranění lokte ukončil předčasně sezónu.

Anglie
FA Cup – semifinále:
Portsmouth – West Bromwich Albion 1:0 (0:0), 83 584 diváků – historický rekord v semifinále Anglického poháru.
Baroš hrál do 72. minuty a dostal žlutou kartu za úmyslnou ruku, Michal Daněk byl jako dvojka na lavičce.
Na toto utkání hrané ve Wembley bylo z Portsmouthu vypraveno přes 100 autobusů a mnoho posílených vlaků, fans si mohli rezervovat parkovací místa v Londýně několik dní předem – prostě přepravit 37 000 fanoušků na cca 160 km není v Anglii až tak mimořádná událost.
Z Birminghamu je to do Londýna zhruba o 30 km dál a přesouvalo se přibližně stejné množství fans. Přesto jsem nikde jsem nenašel zprávy o policejních manévrech, které měly utkání doprovázet.

Premier League, 33. kolo:
6. Portsmouth, 15-8-9, 46:33, 53 b.
10. West Ham Utd., 12-8-12, 35:39, 44 b.
Kvůli uvedenému utkání FA Cupu bylo ligové střetnutí Portsmouth – West Ham odloženo na nadcházející úterý.

Premiership (2. liga), 41. kolo (týmy mají různý počet utkání)
Dohrávka 40. kola:
Cardiff City – WBA 0:0, 13 915 diváků.
Michal Daněk byl jako dvojka na lavičce.

4. West Bromwich Albion, 19-10-11, 78:51, 67 b.
Blackpool – WBA samozřejmě také odloženo na úterý.

19. Southampton, 11-13-16, 49:66, 46 b.
Southampton – Bristol 2:0 (1:0), 22 890 diváků, z toho 3 120 hostů.
Lička hrál celý zápas. Fanouškům hostů Anglický fotbalový svaz nezakázal na utkání přijet. Asi vědí, že fotbal se hraje pro lidi.

Německo
Bundesliga, 27. kolo:
11. VfL Bochum, 8-9-9, 40:41, 33 b.
Bayern München – VfL Bochum 3:1 (1:1), 69 000 diváků.
Laštůvka chytal celý zápas. Přestože hosté vedli od 4. minuty 0:1 a domácí hráli od 27. minuty bez vyloučeného hráče, Bayern utkání otočil.

15. Energie Cottbus, 5-8-13, 28:43, 23 b.
Duisburg – Cottbus 0:1 (0:1), 24 016 diváků.
Papadopulos šel na hřiště v 52. minutě. Cottbus vyhrál poprvé venku.

18. Nürnberg 4-8-14, 27:42, 20 b
Frankfurt – Nürnberg 1:3 (1:1), 51 500 diváků (vyprodáno).
Galásek odehrál celé utkání. Domácí dali již ve třetí minutě vedoucí gól, ale body si nakonec odvezli hosté.

Itálie
Série A, 32. kolo:
6. Milan, 13-10-8, 45:27, 49 b.
Milan – Cagliari 3:1 (2:0)
Jankulovski nehrál, jeho koleno asi není v pořádku…

16. Parma, 6-11-13, 35:47, 29 b. (jeden zápas odložen)
Parma – Lazio 2:2 (2:2)
Radek Petr chytal za juniorku: Parma – Juventus 2:1 (1:1).

Slovensko
Corgoň liga, 24. kolo:
1. MŠK Žilina, 18-3-2, 54:20, 57 b.
Žilina – Artmédia Petržalka 0:1 (0:1), 8 435 diváků.
Megašlágr Corgoň ligy viděla rekordní návštěva, jen necelé tři tisíce pod průměrnou návštěvou na Bazalech. Žilina přepustila svému přemožiteli první místo v tabulce.

3. Nitra, 13-4-6, 28:15, 43 b.
Senec – Nitra 1:0 (0:0), 1 467 diváků.

9. Dukla Bánská Bystrica, 5-7-11, 24:29, 22 b.
Trenčín – Bánská Bystrica 1:3 (0:2), 1 027 diváků.
Počet diváků v Senci a Trenčíně netřeba komentovat. Vedení ČMFS určitě věří, že ke stejnému stavu se brzo dopracujeme i v kaprlize.

Česko
2. liga, 20. kolo:
6. Fulnek, 7-8-4, 20:20, 28 b.
Třinec – Fulnek 0:1 (0:0), 1 521 diváků.
Historickou první výhru Fulneku na hřišti soupeře v druhé lize zařídil krásnou střelou z dálky Radek Slončík.

8. Jihlava, 6-6-7, 26:24, 24 b.
Jihlava – Vítkovice 2:0 (2:0), 1 300 diváků.