Předání prvního ZB roku 2008

Máme za sebou první měsíc a kousek jarní části ligového ročníku 07/08. Baníčku se daří a až na prohru v Olomouci, jsme v každém zápase brali body. Bod z Liberce se zatím ukazuje jako plus. Škoda, že nám to nevyšlo se Slavií. Tři body by tomuto super zápasu seděly. Jinak jsme v ostatních mačích měli plný bodový zisk. Takže máme tři výhry, tři remízy a bohužel jednu prohru s betonárkou Sigma.

! Aktualizováni výherci !

První zápas nás zavál na sever Čech do Liberce. Ten se na podzim trápil a i jeho poslední přípravný zápas ukázal, že to asi nebude o moc lepší ani na jaře. Jenže ostré zápasy nejsou příprava a ukázalo se, že Liberec se na jaro připravil velice dobře. Baníčku se do kádru po dlouhém zranění vrátil Aleš Neuwirth a nutno podotknout, že se do toho zakousl jak se patří a počínal si velice dobře. Góly padaly až v závěru poločasu. Liberec vedl od 80minuty, ale Svěrky hned na to srovnal a nastala dělba bodů.
A kdo bodoval v tomto zápase u vás? Byli to tito hráči Bystroň, Magera, Marek, Neuwirth, Otepka, Rajtoval, Svěrkoš, Vašek. Vítězem kola byl se slušným náskokem Svěrkoš.

V prvním jarním zápase k nám zajížděl Zlín. Na podzim jsme se rozešli dělbou bodů a dalo se očekávat, že se bude chtít na Bazalech vytáhnout. Naštěstí se brzo trefil Bystroň a pojistil to Svěrkoš. Ten se na jaře trefil v druhém zápase podruhé a začalo to vypadat, že by mohl mít fazónu. Pro tým hodně práce odvedl Lukáš Magera. I když se netrefil, tak byl hodně vidět a makal pro tým hodně příkladně. No a zbývá se s vámi rozdělit o to, kdo bodoval u vás. A byli to tito borci Bystroň, Magera, Marek, Neuwirth, Otepka, Svěrkoš a Vašek. V tomto kole u vás nejvíc bodoval Bystroň a to přímo s drtivým náskokem.

K třetímu zápasu Baníček zajížděl do Plzně, která do té doby ukazovala, že s ní nebude lehké získávat body. Jenže Baníček má formu a duo Magera a Svěrkoš, momentálně asi v ČR nemají konkurenci. Už ve 13 minutě Lukáš zavěsil první gól, aby ve 36. minutě přidal další. Byl to vyloženě jeho zápas, i když fotbal se hraje v 11 lidech a musí makat všichni. Ještě v prvním poločase po nacvičeném signálu Svěrkoš trefil domácího Malchárka tak pěkně, že z toho byl třetí gól. Plzenští odcházeli do šaten se sklopenými hlavami, ale v sektoru hostí bylo moooc veselo. Po svačině ještě Svěrky přidal čtvrtý gól a zrodilo se moc pěkné a cenné vítězství. V tomto kole u vás nejvíce hlasů získal Magera. Další hráči, co od vás doslali hlasy jsou tito Bolf, Bystroň, Marek, Otepka a Svěrkoš.

A máme tu zápas jara na Bazalech. Zajíždí k nám vedoucí tým ligy. Je to banda sešitých pražáků a s nimi dojíždí i David Střihavka, který svůj poslední zápas těchto dvou soupeřů hrál v modrobílých barvách. David se stále od svého působení v Baníku kladně hlásí k Ostravě a to mu budiž ke cti. Jenže koho chleba jíš, toho píseň zpívej platí i ve fotbale a tak nám v 66.minutě tohoto krásného zápasu dává David gól. Jenže mi máme Lukáše a ten za necelých 10 minut vyrovnává. Bohužel pro nás za dalších deset minut po chybě v obraně dává na 1:2 Abrahám. To byla pro mě hrozná kombinace. Gól na 1:2 deset minut před koncem zápasu a to ještě od tohoto, mnou velice nenáviděného hráče. Ale jak už jsem psal výše, my máme Lukáše Mageru a ten po čtyřech minutách vyrovnává na konečných 2:2. Byl to nádherný zápas a já si dovolím tipnout vítěze. Luuuukáš Magera.
Bodující hráči tohoto kola jsou Bolf, Bystroň, Magera, Neuwirth, Otepka, Svěrkoš a Vašek a opravdovým vítězem se stává Magera. Jen pro zajímavost - v tomto kole ZB získal Magi 80% vašich hlasů... Klobouk dolů, Lukáši.

Na další zápas se jede do Olomouce, kde jede hráčům, jako tradičně fandit velké množství chacharů. O průběhu výjezdu bylo napsáno a řečeno už hodně. Nebudu se v tom pitvat, snad jen to, že nikdo z mediálních mrdek nevyzdvihl výkon drtivé většiny fans a psali a vysílali jen o pár dementech. A ještě jedno. Autokolona byla úžasná a díky všem účastníkům za ni. Fotbal to byl smolný a celkem nic moc záživný. Ono taky hrát proti betonové zdi není nic moc a za sebe říkám, trenérům jako je Pulpit, bych nedovolil trénovat. Pak má ten fotbal u nás nějak vypadat. No marné prohráli jsme a výkon nebyl nic moc. Asi nám opravdu chybělo vykartované duo Magra, Svěrkoš. Jak by to ale vypadal s nima je jen navždy nezodpovězená otázka. Pojďme k výsledkům. V tomto zápase vás nejvíce oslovil Vašek a dále bodovali ještě Bolf, Marek, Mičola, Neuwirth, Otepka a Řezník.

Po nevydařeném zápase v Olomouci k nám dojel další pražský klub. To mi není jasné, kde se jich tam tolik bere. No snad budeme na konci tohoto ročníku o jeden chudší. Když Viktorka zdaleka nedosahuje kvalit Slavie, tak se nedal čekat lehký zápas a hráči k tomu tak i přistoupili. Tento mač byl koncertem Václava Svěrkoše. Byl u každého gólu a sklidil za to velké ovace. Já mám,ale na tento zápas jiného koně a to i proto, že už v předchozích zápasech dělá tento hráč pro tým opravdu hodně práce. A věřím, že už konečně musí přijít i první branka v dresu Baníku. Ano je to Ruda Otepka. Tento „dědek“ našeho týmu maká jako by mu bylo 20 a na hřišti je ho plno. Rudo díky ti za to a makej takto dál. Podporu nás fanoušků máš velkou. Tento zápas nakonec skončil jasným vítězstvím našich barev a byl to koncert jak na hřišti, tak v hledišti. Tento zápas jsme si opravdu moc užili.
No a kdo se stal vítěze a kdo dosáhl na body? Byli to Magera, Neuwirth, Otepka a Svěrkoš, nejvíce hlasů dostal Svěrkoš, který s 84% vašich hráčů zvedl Magiho rukavici v souboji o hráče měsíce...

„Teplice:Baník Přímý boj o pohár UEFA“ Tak takto a podobně zněly titulky v novinách před našim posledním březnovým utkáním. Lidé z TV a ČSFS se postarali o to, aby nedojelo do Teplic moc Chacharů a zápas dali do TV na super čas 20:15. To, že zpět jel vlak až po čtvrté hodině ranní nikoho nezajímá. Fotbal se přece hraje pro lidi. No a fotbal to byl super. Škoda, že se nepodařilo proměnit v první půlce alespoň jednu z několika tutovek. Vést do pauzy 2:0 tak bychom si asi odvezli 3 body. Nicméně po poločase jsme vyklidili pole a nechali si dát vyrovnávací gól. Šance na tři body byla, jenže jsme ji nevyužili a remíza nic neřešila. Navíc se na nás dotáhlo Brno.
Teď k tomu, kdo u vás za zápas v Teplicích obdržel nejvíce hlasů. Byl to Renda Bolf a za ním se poskládali Magera, Marek, Neuwirth, Otepka, Svěrkoš a Vašek.

Dílčí výsledky známe a teď se podíváme, kdo si odnesl celkové vítězství. Až by to možná chtělo za tento měsíc udělit sošky dvě - souboj našich útočných hrotů byl podobně těsný, jako aktuální tabulka střelců Gambrinus ligy. Svěrky má v tabulce střelců k dobru tři zásahy - v tomto měsíci porazil Lukáše Mageru o pouhých pět hlasů - vzhledem k tomu, že oba stáli jeden zápas, dělá to jeden hlas na zápas. Hezký duel... Takže ještě jednou - vítězem ZB za měsíce únor/březen se stává

Václav Svěrkoš

V novém kalendářním roce máme pro vás jednu drobnou změnu. Věříme, že příjemnější - pro drtivou většinu fanoušků bude skutečnost, že jsme změnili místo předávání této ceny a tím bude Bernie's Pub (snad jsem nezkomolil jméno) na Stodolní. Zváni jsou pochopitelně všichni fanoušci Baníčku a předání sošky Václavu Svěrkošovi proběhne 17.dubna v 17hodin.

Spolu s Vencou dorazí také gólman Petr Vašek, který převezme své ocenění za poslední měsíc uplynulého kalendářního roku.

Vylosovaným fanouškem, který předá cenu Vencovi jeho cenu a zároveň získá víkendový pobyt na horské chatě Ondřejník, je

HELLIK

Druhým odměněným v tomto kole je fanoušek s nickem

BIMBO

který získá slevovou kartu firmy www.sluzby-exclusive.com. Prosíme oba výherce, aby na sebe zanechali kontakt v komentářích, případně ho poslali mailem na web@banicek.com, abychom se mohli domluvit na podrobnostech předání.

Závěrem ještě posíláme poděkování výrobcům sošek. Sošky pro nás dělají lidičky ze Střední zdravotnické školy sv.Anežky České v Odrách, za což jim nesmírně děkujeme a jsme rádi, že i na zdravotnické škole se najdou (jakož samozřejmě i jinde) fanoušci a fanynky našeho Baníčku.

To je pro toto kolo vše. Vítězi gratulujeme a budeme čekat až nás zkontaktuje, ať můžeme domluvit předání cen (pošlete na sebe kontakt buďto mailem, anebo jej zanechte v komentářích pod článkem). Doufejme, že v měsíci dubnu, budete mít plnou hlavu strostí, komu dát hlas a že to budou starosti z důvodů skvělých výkonů našich hráčů. King Baník

| Autor: Karlos | Vydáno dne 10. 04. 2008 | 1822 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek