Tiskovka po sobotním utkání

Tisková konference po zápase FC Baník Ostrava – SK Dynamo České Budějovice

Přítomni: trenér Baníku Karel Večeřa, trenér Budějovic František Straka, moderátor tiskovky Igor Bruzl

I. Bruzl: Dobrý večer, vítám vás na tiskové konferenci po utkání, zejména pak vítám oba trenéry. Nejprve je oba požádám o zhodnocení utkání.

F. Straka: Dneska jsme hráli proti manšaftu s vysokými ambicemi a myslím si, že jsme byli Baníku důstojným soupeřem. Bohužel jsme se nevyvarovali chyby hned v první minutě, ačkoli jsem na to hráče důrazně upozorňoval. Baník má standardní situace velice silné a znovu to potvrdil. V další fázi zápasu se nám podařilo eliminovat oba útočníky, dobře jsme kombinovali a uměli jsme podržet míč. Vepředu nám ale chyběla finální přihrávka a navíc zahodil stoprocentní gólovou příležitost Hílek za stavu 1:0... Baník naopak svou další příležitost kolem sedmdesáté minuty využil při rychlém brejku a za stavu 2:0 bylo v podstatě rozhodnuto. S výkonem jsem ale v podstatě spokojený,
hráči si sáhli na dno sil, potvrdilo se, že můžeme být soupeřem každému.

K. Večeřa: V prvním poločase jsme se dobře rozehráli, samozřejmě nám k tomu pomohla i rychlá branka. V další fázi zápasu jsme ale měli problém ve středu hřiště, kde bylo hodně hráčů a to způsobovalo komplikace v rozehrávce. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a ve druhém poločase už to bylo lepší. Trpělivě jsme čekali na chyby soupeře a jednu z nich jsme skutečně proměnili. Zeher to provedl opravdu krásně. Soupeř v zápase dobře bránil, šancí bylo opravdu málo a o to je výhra cennější. Budějovice znovu potvrdily svou kvality v defenzivě, Sparta i Slavia je porazili pouze 1:0 a o to cennější je naše dnešní výhra 2:0.

I. Bruzl: Děkuji oběma trenérům, nyní je prostor pro vaše otázky.

Pane Večeřo, jak moc vás potěšila skutečnost, že se po dlouhé době trefil střídající hráč? V týdnu před zápasem jste právě o tomto problému mluvil.
K. Večeřa: Určitě mě to hodně potěšilo. Přál bych si, aby to bylo co nejčastěji. Zeher potvrdil, že je kvalitním hráčem, že gól dát umí. Je to příjemné i pro něj.

Radost máte určitě i ze signálu, který konečně přinesl branku.
K. Večeřa: Ano, radost z toho mám, protože jsme to zahrávali snad už popáté. Čtyřikrát to bylo i v televizi, myslel jsem si, že už to hrát nebudeme, že to má soupeř přečtené. Měl jsme ze zahrávání signálu obavy i proto, že jsme se obával okamžité brejkové situace. Kluci si ale tento gól určitě zasloužili, dřina z tréninku přinesla konečně ovoce. Navíc to bylo v hodně důležitém okamžiku.

Je to tedy konec tohoto signálu?
K. Večeřa: Já jsem si myslel, že konec byl už po Mladé Boleslavi, kdy jsme se při něm
sice do velice dobré příležitosti dostali, ale branka z toho nepadla. Tento signál přinesl Ruda Otepka, hráli ho kdysi v Příbrami. Pro jeho zvládnutí byla hodně důležitá také výborná kopací technika Svěrkoše. Podařilo se udělat prostor a konečně nám to vyšlo.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 20. 04. 2008 | 1124 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek