Trenéři na tiskovce vážně i žertovně

Místnost pro tiskové konference na současném stadionu 1. FC Brno není zase až bůhvíjaká... Stoly bez ladu a skladu, hodně lidí v malém prostoru, do toho celkem horko a vydýchaný vzduch. Moc často se nevidí ani to, že trenérům je předloženo plechovkové pivo. Přesto byla tiskovka celkem „zábavná“, vzájemné popichování trenérů Uličného a Večeři vždy pobaví.

P. Uličný: Budeš pít to pivo?
K. Večeřa: Ani ne...
P. Uličný: Já taky ne, dáme si sodovku.
(Tak nějak to začalo, možná ne až tak doslovně, začátek jsem nezachytil.)

Karel Večeřa: Určitě jsme viděli výborný zápas hraný ve výborné atmosféře. Jediné, co mu chybělo byly branky. Jsem naprosto spokojený s naším výkonem v prvním poločase, v jehož závěru mohly skórovat oba celky. Po přestávce nás Brno v úvodu dosti zatlačilo a mělo i výbornou příležitost. Pak se hra vyrovnala, ale závěr utkání byl zase vystupňovaný. Ani jedno mužstvo však nedotáhlo své útoky do kýženého konce, když nikdo nedá branku, musí utkání skončit 0:0. Jinak samozřejmě blahopřeji Petrovi k tomu, že teď trénuje dva týmy – dnes jsem si přečetl v novinách, že koučoval i Teplice v Českých Budějovicích. Dva platy... Hmmm, to mu celkem závidím.

Petr Uličný: Myslím, že Karel to vše řekl velice výstižně. Baník hrál v prvním poločase opravdu skvěle, měl gólovku, která skončila na tyči. Pak tam byla i šance Marka. Ve druhé půli jsme ale měli jasnou gólovku Střeštíkem my, mohl utkání rozhodnout. Ale z celkového pohledu to byl asi remízový zápas, remíza je asi zaslouženým výsledkem. Uvidíme, co bude znamenat pro boj o třetí místo... Já se na to dívám hlavně z pohledu tabulky pravdy, kde má Baník nyní sedm polusových bodů, my jenom čtyři. Jsme stále ve hře, ale musíme ještě minimálně dvakrát bodovat. Dnes bych vyzvedl výkony Besty a Polácha u nás, na druhé straně hrál super Otepka. Chci se omluvit za zákrok Aleše Besty, bylo to hodně nešťastné. Já to beru jako neúmyslný zákrok, který vyplynul z přemíry vyhecovanosti. O přestávce jsem ho zklidňoval, měl jsem strach, že nedohraje. Jo a jinak jsem dneska napsal v Mladé Frontě pěkný článek o Karlovi. Ten se mi povedl. Samozřejmě vítám v Brně všechny ostravské novináře, kluci nazdar!

Pane Večeřo, jak jste viděl zákrok Besty vy?
K. Večeřa: Besta? Bylo to blízko před lavičkou, viděl jsem to moc dobře. Co k tomu říct – Řezník má otřes mozku... K tomu, jak to posoudil rozhodčí se vyjádřit nemohu. Aleš může být super kluk, může být vyhecovaný – ale odsud potud.

Musel jste ho krotit, pane Uličný?
P. Uličný: Jo, ve druhé půli jsem ho musel krotit. Měl už žlutou, ptal jsem se ho asi třikrát jestli dohraje. Říkal, že jo, a já věřil, že tu žlutou ustojí. Ještě jednou se za ten zákrok omlouvám.

Překvapili jste dnes nějak jeden druhého?
K. Večeřa: Myslím, že mne Petr nepřekvapil. Je už závěr ligy, týmy jsou okoukané, známe vzájemně své herní systémy.
P. Uličný: Souhlasím. Dali jsme si pozor na standardky i na silný střed ve složení Marek – Otepka. Chtěl jsem trochu překvapit Pavlíkem, který dostal dnes přednost hlavně kvůli silným standardkám Baníku. On se při nich dobře orientuje, svou roli zvládl i dnes.

Pane Uličný, jak jste byl spokojený s výkonem syna trenéra Baníku?
P. Uličný: Karel dnes prokázal, že je vynikající osobnost, dnes podal opravdu velice dobrý výkon. Je to profesionál každým coulem.
K. Večeřa: Teď jsi mluvil o mě?

Tiskovek, při kterých se člověk od srdce zasměje, je opravdu málo. Pánové, díky za tu včerejší. Byla skvělá.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 29. 04. 2008 | 1428 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek