Evropské střípky 40

Evropské soutěže finišují. Přinášíme tradiční přehled výsledků z uplynulého týdne.

Francie, 2. liga, 35. a 36. kolo:
2. FC Nantes, 19-10-5, 52:27, 67 b.
FC Nantes – Montpelliere 1:1 (0:0), 27 000 diváků
Marek Heinz už byl na lavičce, do hry ještě nezasáhl.
FC Nantes si tři kola před koncem sezóny vybojoval postup do první francouzské ligy.

Amiens – Nantes 2:1 (2:0), 10 290 diváků.
Heinz nastoupil v 61. minutě za stavu 2:1. Sestřih z utkání sice Marka nezaznamenal, ale druhý gól stojí za shlédnutí.

Dánsko, SAS Ligaen, 28. kolo:
2. FC Kodaň, 13-9-5, 36:22, 48 b.
AC Horsens – Kodaň se hraje v pondělí od 19.00

3. FC Midtjylland, 13-8-6, 38:28, 47 b.
Lyngby – FCM 1:2 (0:2), 1 714 diváků.
Maroš v nominaci byl, ale do utkání nezasáhl.

Anglie, Premier League, 37. kolo:
7. Portsmouth, 16-9-11, 48:37, 57 b.
Middlesbrough – Portsmouth 2:0 (1:0), 24 828 diváků.
Baroš hrál do 67. minuty. Ani v tomto sestřihu Baroše nenajdete, ale někteří si třeba rádi připomenete stadion Boro.

10. West Ham Utd., 13-9-14, 39:44, 48 b.
Manchester Utd. – WHU 4:1 (3:1), 76 013 diváků.

Championship (2. liga), dohrávka 45. kola a 46. kolo:
1. West Bromwich Albion, 22-11-11, 85:54, 77 b.
21. Southampton, 12-14-18, 52:69, 50 b.
WBA – Southampton 1:1 (0:0), 26 167 diváků.
Lička zůstal po delší době na lavičce. Hosté neudrželi vedení ze 78. minuty, v 84. domácí vyrovnali. Remíza znamenala pro WBA postup do Premier League, pro Southampton pád na třetí místo od konce, tedy na sestupovou příčku. Před posledním kolem bylo sestupem ohroženo – kromě dvou jasných sestupujících – ještě pět týmů.

Queens Park Rangers – WBA 0:2 (0:0), 18 309 diváků.
Michal Daněk ani v posledním zápase sezóny nechytal.

Southampton – Sheffield Utd. 3:2 (1:1), 31 957 diváků.
Lička hrál od 78. minuty. Vítězství znamená záchranu Southamptonu. Sezóna tedy skončila, Mariovi končí smlouva. Budeme očekávat, zda v týmu zůstane.

Německo, Bundesliga, 31. kolo:
11. VfL Bochum, 9-11-10, 44:46, 38 b.
Bielefeld – Bochum 2:0 (0:0), 23 800 diváků.
Honza Laštůvka už byl po své třítýdenní pauze (zranění svalu) alespoň na lavičce.

14. Energie Cottbus, 8-8-14, 32:49, 32 b.
Bremen – Cottbus 2:0 (0:0), 38 500 diváků.
Papadopulos nastoupil až za rozhodnutého stavu v 87. minutě.

17. Nürnberg, 6-9-15, 33:48, 27 b.
Dortmund – Nürnberg 0:0, 70 000 diváků.
Jedna z posledních možností Norimberku zachránit se v bundeslize vyšla jen „třetinově“. Galásek odehrál celé utkání, dostal žlutou za faul a v závěru jeho teč z malého vápna tak tak zlikvidoval na čáře brankář domácích.

Itálie, Série A, 36. kolo:
5. Milan, 16-10-9, 59:33, 58 b.
AC Milan – Inter Milan 2:1 (0:0).
Důležité derby pro oba – AC bojuje alespoň o 4. příčku, Inter o titul. Jankulovski nastoupil ve 41. minutě a dostal žlutou kartu.

17. Parma, 6-13-16, 40:575, 31 b.
Parma – Genoa 1:0 (0:0).
Ani v tomto utkání Radek Petr nechytal.

Slovensko, Corgoň liga, dohrávka 27. kola a 28. kolo:
2. MŠK Žilina, 19-4-3, 58:22, 61 b.
Košice – Žilina 2:2 (0:0), 1 270 diváků.
Žilina vyrovnala v nastavení z penalty.

3. Nitra, 14-5-8, 31:18, 47 b.
Žilina – Nitra 1:1 (1:0), 2 546 diváků.
Vedení FC Nitra vyhlásilo po zápase Dubnica – Nitra, že kvůli nerespektování dopravních předpisů a nevhodnému chování fanoušků v autobuse zváží organizaci dalších výjezdů. Na následující výjezd do Žiliny pak dlouho nemohli sehnat přepravce, nakonec se však jeden autobus našel a tak výjezd organizován byl.

8. Dukla Bánská Bystrica, 8-7-12, 23:33, 31 b.
Zlaté Moravce – Bánská Bystrica 0:4 (0:1), 1 872 diváků.

Česko, 2. liga, 24. kolo:
3. Fulnek, 10-9-4, 27:24, 39 b.
Opava – Fulnek 2:0 (0:0), 2 940 diváků.
Radek Slončík odehrál celý zápas.
Cituji web Forbalu Fulnek: „Dva fanoušci Fulneku museli být včera ošetřeni v nemocnici poté, co je bezdůvodně na opavském stadionu napadli příznivci domácího klubu. Ataku neušel ani majitel fulneckého klubu Roman Mroček. "O přestávce jsem byl ve VIP prostorách napaden asi některým z domácích fanoušků, a to za nečinného přihlížení funkcionářů opavského klubu včetně pana primátora. Něco takového absolutně nechápu," kroutil hlavou ještě den po utkání Roman Mroček. Vše vyvrcholilo vulgárním skandováním domácích příznivců na jeho adresu. "Když náš klub přirovnali k Blšanům, Drnovicím a Jakubčovicím s dovětkem, že teď je řada na mně, ještě jsem se tomu pousmál a dokonce ocenil jejich smysl pro humor. Když mě ale v závěru zápasu před celým stadionem opakovaně nazvali dámským přirozením, to už z jejich strany považuji za absolutní ubohost. Vždycky jsem všude slyšel o skvělém opavském publiku, ale po sobotním zážitku jsou to pro mě obyčejní chudáci," uvedl Mroček

9. Jihlava, 8-8-7, 33:27, 32 b.
Jihlava – Hlučín 0:0, 1 250 diváků.
Böhm nenastoupil. Hlučín hrál od 12. minuty v deseti hráčích (vyloučení za faul).

MSFL, 23. a 24. kolo:
5. Frýdek-Místek, 11-4-7, 39:26, 37 b.
Brno B – Frýdek-Místek 0:3 (0:1), 100 diváků.
Frýdek-Místek – Břeclav 1:1 (1:0)
FM skóroval v předposlední minutě prvního poločasu, Břeclav v poslední minutě nastavení druhého poločasu…

Slovácko B – Jihlava B 4:1 (4:0)