FC Odra Petřkovice - Baník Ostrava 0:3

První přípravu léta odehrál Baník na hřišti účastníka krajského přeboru FC Odra Petřkovice. Trenér Večeřa přivezl a poslal na hřiště dvě kompletní jedenáctky, hráči si na sebe spíš zvykali, soupeře jsme nijak zvlášť nepřehrávali (pravda, ten často bránil v desíti) a tak je výsledkem výhra 3:0 pro naše barvy. Zítra náš tým vyráží na kondiční soustředění do Luhačovic (tradiční místo - hotel Vega Pozlovice)

! Kompletně doplněno !

Baník se dnes představil bez několika tradičních ligových opor, Svěrkiho všichni sledujeme na Euru, dále dnes chyběli Vašek, Magera, Metelka, Bystroň, Lukeš a Bolf.

Sestava FCB
1.poločas - Buček - Marek, Brunclík, Neuwirth, Čoupek - Mucha, Otepka, Ricka, Wojnar, Tomašák - Zeher

2.poločas - Bernady - Řezník, Cigánek, Pavlík, Križan - Rajtoral, Ficek, Blažek, Tchuř - Přecechtěl, Mičola

Sestava FC Odra Petřkovice
Skupeň - Darda, Michálek, Moučka, Lepčík, Koudelný, Urbančík, Tomek, Čtverka, Košina, Lipovský
střídající - Otoupalík, Rodek, Boboň, Bílek

rozhodčí - Čecháček

diváci - ohlášeno 300 platících (ženy, děti zdarma)

Vedení jsme se ujali ve 31.minutě, když křížný přízemní centr Muchy zprava na zadní tyči napálil pod víko Čoupek.

Ve druhé půli skóroval ve 48.minutě patičkou zblízka Přecechtěl po centru Řezníka, skóre uzavřel v 53.minutě Rajtoral, který nezaváhal sám před gólmanem. Posledních 12 minut jsme dohrávali o desíti, když odstoupil Blažek (na lavičce si ledoval stehno). Domácí početní převahu využili k několika závarům před Bernadym, vstřelili i jednu branku, ta nebyla pro ofsajd uznána.

Minuty zápasu:
1’ naši nastoupili k zápasu v bílých dresech s oranžovými doplňky, domácí v zelených dresech s bílými čísly a černých štulpnách, los vyhráli domácí, zvolili stranu, naši zahájili výkopem
2’ domácí Urbančík odcentroval z pravé strany, Buček vyboxoval na hranici vápna, odkud se to domácí pokusili hlavou vrátit do poloodkryté brány, Buček se stihl včas vrátit a hlavičku chytil
3‘ Brunclíkův odkop zachytila domácí záloha, vrátila kolmici za naši obranu, v souboji tělo na tělo se nakonec prosadil Marek a před Urbančíkem ukopl na aut
4‘ Zehi aktivně napadal rozehrávku domácích, kteří v nouzi nakonec pouze odkopli na aut
5‘ dlouhý nákop letěl až za Čoupka, před Košinou odkopával Neuwirth, následně na půlce v kličkách přišel o míč Wojnar
6‘ Lipovský si ve vápně poradil s Neuwirthem, z úhlu prudce vystřelil na bližší tyč, Buček byl na zemi včas a vyrazil na roh
7‘ ten jsme ubránili a poprvé vážně zahrozili z brejku – Tomašák utekl po ůevé straně až k brankové čáře, dal na pětku pod sebe, kde našel nabíhajícího Muchu, ten levačkou bez přípravy přestřelil
9‘ domácí vyslali po zemi kolmici za naši obranu, vše dokonale přečetl Buček a byl u míče první
10‘ domácí hráč na půlce zahrál na housličky Wojnarovi a sklidil potlesk tribuny, Petr se nedal zahanbit – třemi rychlými kroky soupeře dostihl, zezadu mu čistě vypíchl míč, ještě na něm stihl zatančit a rozehrál – a tleskalo se podruhé
11‘ Čoupek našel obloučkem za obranou rozběhnutého Wojnara, ten šel s míčem a obráncem na zádech až k brankové čáře, ale k centru se nakonec přes důraz domácího nedostal
13‘ nebezpečný centr zprava poslal před bránu Mucha, na přední tyči na něj nedoskočil Zeher, za ním stojící Otepka ho pouze líznul nohou a nedokázal ho usměrnit mezi tyče
15‘ k ráně z voleje na hranici vápna se dostal Čoupek, trefil ale jen záda soupeře
16‘ Zeher se na levé straně kličkou zbavil soupeře, následný centr ale obrana zblokovala
17‘ Mucha byl faulován kousek za půlicí čarou, standardku rozehrál Otepka, který našel na malém vápně hlavu Neuwirtha, ten poslal míč ale přesně do středu brány, kde stál připravený gólman
23‘ hrálo se dlouho jen mezi šestnáctkami – našim se nedařilo proniknout bránícím valem (domácí bránili v devíti), naše obrana zase precizně likvidovala všechny pokusy domácích o brejky
24‘ Ricka fauloval kosek před vápnem, střelu z přímáku bezpečně kryl Buček
25‘ Buček rychle rozehrál dlouhým výkopem na Zehera, první bek míč podskočil, druhému se podařilo Zehiho zakřižovat, ten nakonec vystřelil, ale jeho slabý oblouček gólman bez problémů chytil
27‘ další standarku z pravé strany rozehrál opět Otepka, tentokrát volil nižší prudký centr, ten ve vápně nikdo netečoval a tak se zastavil až u gólmana
29‘ další dlouhý míč za naši obranu, Čoupek udržel soupeře za zády, dal malou domů, Bukimu se odkop nepovedl – míč letěl mimo hřiště a skončil pod víkem tréninkové branky, za což vzápětí Buki sklidil potlesk tribuny
31‘ z pravé strany poslal Mucha křižně míč přes celé vápno, na zadní tyči byl u něho včas Čoupek a z první ho poslal pod víko – Baník vedl 1:0
33‘ roh z pravé strany rozehrával Otepka, opět hledal Neuwirtha, tomu míč před hlavou vyboxoval domácí gólman

34‘ domácí zkoušeli další nákop za obranu, kde se stihl včas vrátit Neuwirth a odstavil od míče Košinu
35‘ Zeher opět aktivně napadal domácí rozehrávku, míč sice vybojoval, pomohl si ale faulem a tak se do šance nakonec nedostal
36‘ další přesný oblouček za obranu poslal Čoupek, našel rozběhnutého Otepku, k němu se v poslední chvíli stihl vrátit bek a zblokovat centr
41‘ další roh rozehrál Otepka nakrátko, centr Zehera letěl vysoko nad
43‘ Otepka rozehrával další standardku, domácí odvrátili a vyrazili do rychlého brejku, u dlouhého míče za obranu byl nakonec dřív Buček než Košina a v poklidu rozehrál napravo na Marka
44‘ Neuwirth dobře přečetl rozehrávku domácích, na půlce předskočil soupeře, poslal do brejku napravo Muchu, který se na vápně uvolnil přes jednoho hráče, na dalším ale ztroskotal
45‘ Wojnar se ukličkoval na půlce, kde přišel o míč, sudí vzápětí ukončil poločas.

46‘ domácí střídali v brance, ve druhé půli chytal Otoupalík
46‘ standardku Ficka asi z 20m zblokovala zeď, odražený míč na půlce sebral Križan, posunul se kousek k vápnu, střela levačkou se mu ale vytočila ven z brány
48‘ Blažek na půlce postoupil dva tvrdé souboje, které sudí pustil, Blažek našel napravo na hranici ofsajdu rozběhnutého Řezníka, ten odcentroval na malé vápno, kde efektně patičkou zakončil Přecechtel a Baník vedl 2:0

48‘ Přecechtěl atakoval domácí rozehrávku, došlo ke střetu s Moučkou, po kterém zůstali oba dlouho otřeseni na zemi
53‘ Rajty na půlce získal míč a vyrazil do brejku, postupoval sám zprava do vápna, ale nechal míč za sebou a nakonec nevystřelil
53‘ Rajty si naběhl na oblouček za obranu, domácí reklamovali ofsajd Přecechtěla, Franta sám před gólmanem nezaváhal a zavěsil - Baník vedl 3:0

56‘ Križan utekl po levé straně, po narážečce byl ale před vápnem faulován
57‘ následnou standardku rozehrál Tchuř, centr byl zblokován, Dan poslal odražený míč obloučkem doprava na Rajtyho, ten z první nacentroval na pětku, Přecechtělovu prudkou hlavičku gólman nadvakrát vyrazil na roh
58‘ domácí střídání – Košinu nahradil Rodek
59‘ Cigánek vyslal našeho hráče do brejku, ten byl v presu tří domácích před vápnem faulován, následnou standarku zahrával Rajtoral a nechal vyniknout domácího gólmana

60‘ skupinka asi 15 fanoušků se přesunula z rohu hřiště na tribunu a začala pro support využívat odraz zvuku od střechy, poslední půlhodinu naši dohrávali s hlasitým supportem

63‘ Križan odcentroval zleva, naše hlavička skončila na břevně, branka by ale neplatila, sudí měl zvednutý praporek
64‘ oblouček za obranu podskočil Moučka, za ním číhající Rajty křížnou střelou zprava jen těsně minul vzdálenější tyč
69‘ Ficek na půlce přetlačil Urbančíka, poslal dlouhý míč na Přecechtěla, toho Moučka tentokrát uhlídal a ke střele nepustil
72‘ domácí atakovali ve dvojici naši rozehrávku, Pavlík s Bernadym se jich několika přihrávkami rychle zbavili
74‘ domácí zahrávali roh, ten jsme ubránili a vyrazili Fickem s Rajtoralem do brejku dva na jednoho, Ficek akci před vápnem zbrzdil, nakonec ale potáhl beka sebou do vápna, dal pod sebe, osamocený Rajtoral ale vysoko přestřelil
75‘ roh Tchuře našel hlavu Přecechtěla, ten hlavičkoval ale v záklonu a branku netrefil
77‘ domácí poslali krátce po sobě dva centry přes naše vápno, tam se ale nepodařilo míč nikomu zasáhnout a tak byl Bernady bez práce
78‘ Blažek odkulhal na lavičku, kde si ledoval stehenní sval a my dohrávali o desíti

80‘ střídání na straně domácích, Lipovského nahradil Boboň
81‘ Urbančík se zleva dostal ve vápně až k brankové čáře, dával pod sebe, tam ale nidko z jeho spoluhráčů nenabíhal
83‘ další střídání domáích, Dardu nahradil Jílek
84‘ střelu domácích naše obrana zblokovala na roh, ten Bernady vyboxoval před vápno, Lepčíkovu rána skončila v hradbě těl, v závaru se domácí snad 3x pokusili propálit obranu, ale všechny střely byly zblokovány
85‘ vyrazili jsme do rychlého brejku čtyři na dva, Rajty zprava našel na pětce Přecechtěla, jeho střela šla nad
86‘ Fickovu kolmici za obranu zastavil praporek pomezního, ale nevím, nevím...
88‘ domácí se po sérii hlaviček ve vápně dostali k ohrožení naší branky, hlavičku z 5m ale Bernady vytěsnil na roh
89‘ domácím se podařilo dostat míč za Bernadyho, branka ale pro ofsajd neplatila
90‘ Koudelný postupoval středem, jeho střela z dálky byla tečována na roh, ten jsme odvrátili před vápno, odkup pálil Boboň vysoko nad, vzápětí sudí Čecháček pískl naposledy

Hodnocení zápasu:
Včera to byl takový srandamač před odjezdem na soustředění, spíš jen pro první kontakt s míčem a seznámení se na hřišti. Gólmani téměř bez práce (ale každý tu jednu šanci soupeře, co měl, zlikvidoval), obranu domácí zkoušeli hlavně dlouhýmí míči, takže si chlapi dost zaběhali, ale žádné zásadní chyby asi nikdo z nich neudělal. Určitě nám to v obou poločasech lépe hrálo po lajnách než středem (v obou poločasech byla Muchou resp. Rajtoralem aktivnější pravá strana, ale hrálo se i po levé), v první půli byl na hrotu Zehi sám a soupeř měl ještě sílu se s ním vracet, ve druhé půli jsme to měli možná o fous snadnější, když jsme obměnili celý kádr. A tak jediným stínem zápasu bylo zranění Blažka, snad to nebude mít Radim nic vážného.

Více fotografií ze zápasu najdete zde

| Autor: ammy | Vydáno dne 14. 06. 2008 | 1454 přečtení | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek