Baník - Vítkovice 5:2 očima Karlose

Další přípravný zápas Baníku se odehrál na hřišti v Šilheřovicích se soupeřem z Vítkovic. Do prvního poločasu Baník nastoupil v silnější sestavě, ve které byla i nejčerstvější posila Baníku, navrátilec Mario Lička. V sestavě chyběli Bolf, Svěrkoš, Tchuř a Buček.

V prvním poločase se hrálo více-méně na jednu branku. Soupeř byl celkem bezzubý, akorát přes Řezníka se občas prosadil. V prvním poločase poprvé rozvlnil síť vlastním gólem jeden z vítkovických. Hned nato dal další celkem šťastnou branku Lukeš, když dopravil balón po přízemním centru z pravé strany. Na tři nula v první půli upravil Rajtoral, když po centru napodruhé skóroval.

Do druhé půle nastoupila značně obměněná sestava a na hře to bylo hodně znát. Obrana byla děravá jako ementál. Několikrát šli vítkovičtí v přečíslení do brejku a Vašek si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Předvedl několik opravdu povedených zákroků, ale dvěma brankám v síti Baníku zabránit nedokázal.

Naštěstí se po asi 20ti minutách mladíci otrkali a nenechali soupeři tolik prostoru pro kombinaci a po nakrátko zahraném rohu a následném centru skóroval, nejkrásnější brankou zápasu, Markovič. To bylo za stavu 3:1 a Markovič zvyšoval na 4:1. Poté dali po brejku dvou na jednoho Vítkovice svou druhou branku a mladí dostali zdupa od Vaška. Na konečných 5:2 upravil po vysunutí za obranu na hraně šestnáctky Zeher, který si obešel i gólmana a trefil prázdnou bránu.

Dnes se hrál celkem dobrý fotbal v první půlce. Byly šance i góly, soupeře jsme do hry moc nepustili. Ve druhé půlce, hlavně první část poločasu tragická obrana. Potom se hra celkem srovnala, ale ve druhé půlce měli Vítkovice navrch. Čas do ligy ještě nějaký je, tak chlapci makejte, ať na vás můžeme být hrdi.

| Autor: Karlos | Vydáno dne 05. 07. 2008 | 1450 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek