Baník – Panathinaikos 0:2 aneb
dokonalá lekce z produktivity

Ve třetím zápase rakouského soustředění čekal na Baník nejtěžší soupeř Panathinaikos Atény. Trenér poprvé postavil sestavu, která se dá čekat, že bude základem sestavy ligové, ve druhé půli jsme střídáním Lukeše a Svěrkiho za Střihavku se Zeherem změnili rozestavení 4-5-1 na 4-4-2. V obou poločasech jsme předváděli slušný výkon, chyběly tomu jen branky.

V první půli jsme měli častěji míč na kopačkách, bago po vápno nám šlo dobře a často jsme řekům míč nepůjčovali, zahrávali jsme několik rohů i nadějných standardek, asi v největší šanci se ocitl Ruda, ke kterému propadl centr z pravé strany, Ruda byl chvilku sám, hlavou ale trefil připraveného gólmana uprostřed brány. Je otázkou, jak by akce dopadla, kdyby zkusil místo hlavičky volej, ale nebylo moc času. Jediná branka padla po rychlém brejku přes celé hřiště – ztratili jsme míč před šestnáctkou na levé straně, borec ho vyvezl a prošel s ním až do našeho vápna, cestou se vyhnul několika našim hráčům – bohužel ho nikdo nezboural. Následoval míč křížem přes vápno a z první nedal nabíhající chlap Vaškovi šanci.

Do druhé půle jsme poslali na hrot dva čistokrevné útočníky a obraz hry byl podobný tomu z první půle. Měli jsme míč častěji na kopačkách, dvě tři velmi slušné šance (volej Tchuře, brejk Zehiho i Střihavky), branku jsme nedali a soupeř trestal po krásném křižném míči zleva doprava a chlap sám před Vaškem nezaváhal. Na posledních 15-20minut jsme spustili Kdo není zčuchaný, po zápase nám hráči zatleskali a jelo se necelé dvě hodiny zpátky.

Malou kultirní vložku jsme měli ještě cestou domů na dálnici. Z neznámého důvodu to najednou zůstalo stát (myslím tím auta v obou pruzích), nám zrovna hrálo CD Metallicy, tak jsme trošku zapařili mezi zaparkovanými auty, po asi dvaceti minutách jsme pokračovali v cestě, už jsme nestihli otevřenou hospůdku na penzionku, tak ti zapijem a proberem u GINu, zítra skočíme ještě na ranní trénink a jedeme domů.