Evropské střípky 3

Soutěže v Evropě zatím začaly jen v některých státech, takže i dnes přinášíme převážně výsledky přípravných zápasů, ale už i několik ligových a pohárových výsledků.

Francie, příprava:
FC Nantes – Lorient 1:0 (0:0)
FC Nantes – Stade Rennais 0:1 (0:1), 3500 diváků.
Marek Heinz ještě nebyl nominován do žádného zápasu, na soupisce (ještě nikoli uzavřené) pro tuto sezónu uveden je.

Lyon – AS Monaco 0:1 (0:1), 3500 diváků.
Baroš začal na lavičce. Na hřiště šel v 63. minutě, kdy se vyměnila prakticky celá sestava z prvního poločasu.

Francouzský Superpohár - finále:
Girondins Bordeaux – Lyon 0:0, penalty 5:4, 30000 diváků.
Baroš šel na hřiště v 72. minutě, penaltu nestřílel.

Francouzská liga začíná příští víkend.

Dánsko,
SAS Ligaen, 3. kolo:
FCM – AC Horsens 2:1 (0:1), 7335 diváků.
Jako v předchozích dvou kolech byl Martin Raška na lavičce a Maroš Klimpl nebyl v nominaci na utkání.

SønderjyskE – FC Kodaň se hraje v pondělí 4.8.

Pohár UEFA, 1. předkolo - odveta:
FCM – Bangor City F.C. 4:0 (2:0), 4069 diváků.
Za FCM odehráli celé utkání jak Raška tak i Klimpl. Celkovým výsledkem 10:1 FCM postupuje.

FC Kodaň – Cliftonville FC 7:0 (3:0), 10695 diváků.
Pospěch hrál 1. poločas. Celkové skóre 11:0, postupuje Kodaň.

Anglie, příprava
Northampton – WBA 0:1 (0:1), 2117 diváků (627 hostů).
Daněk zůstal jako třetí brankář na lavičce.
Hereford – WBA 1:2 (0:0), 1692 diváků (492 hostů).
Michal odchytal celé utkání.
Swansea – WBA 0:0, 5996 diváků (340 hostů).
Michal nebyl ani na lavičce.

Příští týden snad přineseme zpravodajství i o Honzovi Laštůvkovi, jehož roční hostování s možnou opcí ve West Hamu (u Luďka Mikloška) mělo být podepsáno dnes.

Itálie, TIM Trophy Torino
AC Milan – Juventus 2:2, penalty 4:2. Jednu z penalt proměnil i Jankulovski.
Inter – AC Milan 0:0, penalty 3:4. Marek opět penaltu proměnil
Utkání hrána v rámci 8. ročníku „triangulárního“ turnaje v Turíně, kdy Inter, AC a Juventus hrají během jednoho večera každý s každým utkání na 45 minut, v případě remízy se kopou penalty. Pro úplnost: Inter – Juventus 0:1, takže AC Milan se stal vítězem miniturnaje. Trojutkání sledovalo 25000 diváků.

Railways Cup v Moskvě:
Sevilla – AC Milan 1:0 (0:0)
Jankulovski nastoupil do druhého poločasu.
Lokomotiv Moskva – Chelsea 1:1, penalty 5:4.

O třetí místo: AC Milan – Chelsea 0:5 (0:3)
Jankulovski hrál celý zápas, v 77. minutě dostal žlutou.

Finále: Sevilla – Lokomotiv Moskva 3:0 (2:0)

AC Milan tedy skončil čtvrtý. Je vidět, že v Anglii začíná liga za týden, v Itálii téměř za měsíc.
Volnou sobotu věnovali někteří hráči AC včetně Marka Jankulovského návštěvě dětského oddělení jedné z moskevských nemocnic.

Parma – Carpenedolo 4:0 (4:0), 2000 diváků.
Radek Petr odchytal druhý poločas.
Parma – Verviers 3:0 (2:0)
Petr chytal posledních 20 minut.

Série A i B začíná až poslední srpnový víkend.

Bulharsko, příprava
PFC Levski – Hapoel Rishon 6:0, 1100 diváků.
Bystroň hrál do 75. minuty.
PFC Levski – Paralimni 2:0
Podrobnosti na webu Paralimni se týkaly jen sestavy Řeků, web Bulharů výsledek (natož podrobnosti) tohoto utkání vůbec nezaznamenal. Holt Bulhaři jsou Bulhaři…

Rumunsko,1. liga, 2. kolo
Politehnica Timisoara – FC Pandurii 3:0 (2:0), 15000 diváků.
Lukáš Magera opět skóroval, ve 22. minutě dal první gól utkání. Byl vystřídán v 85. minutě.

Slovensko, Corgoň liga, 3. kolo:
MŠK Žilina – Prešov 5:1 (2:0), 4590 diváků.

Ružomberok – Dukla B. Bystrica 1:0 (1:0), 3518 diváků.

Pohár UEFA, 1. předkolo:
Žilina – Minsk 1:0 (0:0), 5380 diváků.
Žilina vyhrála díky gólu, který padl až v poslední minutě. První zápas skončil 2:2 a tak v dalším kole narazí Žilina na Liberec.

Česko, 2. liga
Jihlava - Fulnek 2:2, 1650 diváků.
Slončík hrál celé utkání, Vrťo podle některých webů do 70. minuty, ale podle webu Fulneku odehrál celé utkání. Na této stránce najdete i několik videí ze zápasu.

| Autor: Vita | Vydáno dne 03. 08. 2008 | 1075 přečtení | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek