Baník U19 – Bělorusko U19 0:2 (0:0)

Zajímavá mezinárodní konfrontace čekala dnes dopoledne ve Vřesině naši U19, která si k přátelskému zápasu pozvala stejně starý reprezentační výběr Beloruska. Utkání se hrálo za krásného slunečného počasí, bez žlutých karet a přineslo zajímavou podívanou, v každém poločase dominoval jeden z týmů.

! Doplněno foto!

V utkání se poměrně často střídalo, některá čísla se po vystřídání po čase objevila zpět na hřišti, uvádíme tedy pouze soupisky podle oficiálního zápisu z utkání.

Baník U19: Kozelský – Balažovič, Kaizar, Coufal, Frydrych – Dostál, Cvertna, Seidler (K), Dressler – Lukáš, Jatagandzidis
náhradníci: Pelán, Helebrant, Ctvrtníček, Bezděk, Svatoš, Krčmařík, Váňa
trenér: Korytář Radomír

Bělorusko U19: Duder – Skřiněcki, Kozlovič, Rachmanov, Gavrilovič – Barsukov, Baga (K), Livicki, Makas – Mrinski, Jarčik
náhradníci: Vojtěchovič, Chlebasolov, Chmeljuk, Golovnicki, Charitanovič, Kondratěv, Zajcev
trenér: Solodovnikov Sergej

diváci: vstup byl dnes (stejně jako minulý týden na generálku U21) volný, počet diváků nebyl ohlášen, na první pohled se ale zdálo, že si do Vřesiny našlo cestu více diváků, než minulý týden

V první půli se našim klukům dařilo hrát aktivní presing na půlce soupeře a dostávali jsme hosty pod tlak. První dobrou střelu vyslal v 10.min Jatagandzidis, když zaběhl za obranu, která vybíhala po ubráněné standardce. Naše obrana vrátila dlouhý míč do vápna, Jatagandzidis pálil zleva z voleje a jen těsně minul branku. Poločas se z velké části odehrál na půlce Bělorusů, 2-3x jsme vyslali útočníky do běžeckého souboje s gólmanem míčem za obranu, ten byl na místě ale vždy včas. Hosté zkoušeli několik střel spoza vápna, gólman s nimi ale neměl moc práce. Nebezpečně vypadaly dva rohy hostů, když se jejich vysocí hráči dostali k hlavičkám, ale ty létaly mimo bránu. Největší šance hostí přišla kolem 40.min, když po závaru stříleli spoza vápna přes asi čtyři hráče, kteří stáli v dráze střely. Ta byla naštěstí slabá, gólman Kozelský toho asi moc neviděl, ale na zemi byl včas. Vzápětí přišla ještě jedna naše velká šance, Seidlerův centr zprava ve vápně dobře trefil jeden ze tří našich naskakujících, hlavička se ale těsně mezi tyče nevešla.

Do druhého poločasu oba týmy vystřídali řadu hráčů a hostům střídání výrazně pomohlo. Hned v první minutě druhé půle jsme na půlce přišli o míč, následoval rychlý brejk po pravé straně, Chmeljuk potáhl do vápna k brankové čáře, dal pod sebe a Mrinski se z penalty nemýlil. Hostům narostla křídla, evidentně se po hřišti začali lépa pohybovat (opticky to vypadalo, že střídající hráči lehce snížili výškový průměr týmu) a stejně jako naši v první půli, tak ve druhé hosté výborně napadali naši rozehrávku a my se moc do hry nedostávali, často jsme se bránili jen za cenu odkopů, kde na hrotu jediný útočník neměl proti přesile obránců šanci. Povedla se nám jedna podobná akce těm z první půle, kdy šelhráč za obranou do sprintu, gólman tam byl včas, stejně jako při další akci zleva, kdy vychytal na zemi pokus o kličku. Hostům ve druhé půli zahrály dobře obě lajny, hlavně z té pravé prolítlo vápnem několik centrů, kdy si naše obrana nerozuměla a často si vyříkavala, co měl kdo udělat. Druhý gól vypadal dost lacině – to se z velké dálky trefil ze standardky Chlebasolov (ten se mi osobně v zápase líbil asi nejvíc). Střela to mohla být z dobrých 30m zleva, gólman počítal spíš s centrem, střelec ho překvapil střelou k bližzí tyči – asi se to dalo chytat, pochvalu si gólman nevyslechl ani z ochozů, ani od spoluhráčů.

Sečteno podtrženo – určitě dobrá zkušenost pro naše kluky. Bylo vidět, že se soupeřem dokázali v první půli držet krok a být nebezpečnější, druhou půli určitě ovlivnila rychlá branka, po které se hosté výrazně zlepšili, naši se naopak víc hledali a byli defacto pod stálým tlakem. Po dvou víkendových porážkách 2:0 našich mladých týmů je tedy zítra na našem Áčku, aby tuto bilanci vylepšilo. Lehké to určitě nebude, 9 z 10 zápasů s Jabloncem končí plichtou, k tomu budou domácí v pohodě po výhře ve Zlíně. My máme zase za sebou nelehký duel s Kladnem, může to být zítra zajímavá podívaná, kdo můžete, vyrazte náš tým podpořit, kluci to budou určitě potřebovat.

Několik dalších fotografií najdete zde.

| Autor: ammy | Vydáno dne 10. 08. 2008 | 1318 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek