Evropské střípky 4

Před zápasem v Jablonci si ještě řekněme, jak se daří našim bývalým hráčům a trenérům v zahraničí.

Francie, 1. kolo:
Auxerre – Nantes 2:1 (1:0), 10000 diváků.
Marek Heinz, přestože na soupisce 30 hráčů pro sezónu 08/09 uveden je, se nikde jinde na webu Nantes neobjevuje (ani mezi zraněnými nebo potrestanými hráči, natož v sestavě).

Lyon – Toulouse FC 3:0 (1:0).
Baroš má pozici stále těžší, Lyon koupil dalšího útočníka a tak prosakují zprávy o zájmu Betistu Sevilla o Milanovy služby. Dneska Milan nebyl ani na lavičce.

Dánsko, SAS Ligaen
Dohrávka 3. kola:
SønderjyskE – FC Kodaň 1:1 (0:1), 5721 diváků.
Pospěch hrál celé utkání a dostal žlutou kartu.

4. kolo:
2. FC Midtjylland 2-1-0, 5:3, 7 b.
FCM – Odense 4:0 (3:0), 7250 diváků.
Raška je zatím dvojka na lavičce. Klimpl v nominaci 18 hráčů na utkání nebyl. Čistý hattrick dal v prvním poločase Baba Collins, nigerijský hráč černé pleti ve službách FCM.
Odense bylo první v tabulce, zatím bez ztráty bodu!

5. FC Kodaň 1-2-0, 3:2, 5 b.
Kodaň – Aarhus 1:0 (1:0), 16242 diváků.
Pospěch hrál celý zápas, Sionko nebyl opět ani v nominaci na utkání.

Připomeňme, že v poháru UEFA narazí 14.8. FCM na Manchester City a Kodaň na Lillestrom.

Anglie, příprava
Ipswich – West Ham Utd. 3:5
West Ham – Villareal 1:1 (1:1)
Laštůvka, který dostal dres s číslem 24, ještě nebyl ani na lavičce.

Walsall – WBA 2:0 (1:0), 4113 diváků (1706 hostů)
WBA – Mallorca 1:1 (1:1), 5933 diváků.
Daněk nebyl ani mezi náhradníky. Poté, co se jedničkou WBA stal nově zakoupený reprezentační brankář Anglie Carson, dostal Michal souhlas trenéra k hledání nového angažmá. Plzeň ho nechce do Česka pustit, tak to vypadá na Německo, Holandsko nebo Skotsko. Ale uvidíme, zatím je Michal stále na soupisce týmu a má číslo 26.

Itálie, příprava
Manchester City – AC Milan 1:0 (1:0)
Jankulovski hrál první poločas.
Manchester si před pohárem proti Midtjyllandu pozval k přátelskému utkání mimo jiné AC Milan. Mimochodem, vstupenka na přátelák s AC a Pohár s FCM je za 10 až 15 liber. Ligový zápas proti West Hamu stojí od 25 do 35 liber.

Radek Petr, přestože se mohl posunout na post dvojky v Parmě, raději odešel na roční hostování do Série C, do týmu Pro Patria, který sídlí ve městě Busto Arsizio (blízko Milána).
Bohužel, získávání zpráv o tomto týmu bude docela obtížné…
Příprava:
Valenzana – Pro Patria 3:3

Bulharsko
Příprava:
PFC Levski – Werder Bremen 0:0, 15000 diváků.
Bystroň nebyl v nominaci na utkání.

Liga, 1. kolo:
Vihren Sandanski – Levski 1:0 (1:0), 2560 diváků
David Bystroň odehrál celý zápas.

Rumunsko,1. liga, 3. kolo
Gaz Metan Medias – Politehnica Timisoara 5:1 (0:0)
Magera hrál celý zápas, ve 48. minutě dostal žlutou kartu. Hosté vedli od 60. minuty 0:1, ale pak domácí předvedli gólovou smršť.