Rozhovory z Jablonce

Po zápase,ve kterém prohrál Baník s Jabloncem 2:1, byli v mix zóně k rozhovorům zastaveni David Střihavka, Mario Lička, Rudolf Otepka a domácí ex-brňan Petr Pavlík.

D. Střihavka: „Před začátkem utkání jsme si řekli, že si musíme pohlídat standardní situace. Dostali jsme branku hned z první a to ještě z prostoru, ze kterého by se to stávat nemělo. Nicméně příležitosti jsme měli i za stavu 1:0, ale nedali jsme je. Jablonec nás pak potrestal v podstatě z jednoho brejku a centru, pak už to bylo těžké otočit. Za stavu 2:1 to už bylo rozkouskované. Těžko se mi mluví, je to pro nás ztráta. Nemyslím si ani, že byl problém v tom, že jsme nastoupili bez klasického defenzivního záložníka. Problém byl v tom, že jsme dostali brzo gól a Jablonec se se zkušeným mužstvem zatáhl. Čekal na brejky, my jsme se do šancí dostávali těžko. Po přestávce jsme změnili
rozestavení, chtěli jsme hrát hlavně po zemi. To se nám dneska moc nevedlo, nicméně nějaké šance jsme si vytvořili. Já jsem tam měl taky šanci. Je to ztráta, kterou musíme odčinit v příštím zápase. Do zápasu s Brnem musíme jít naplno a tvrdě za vítězstvím.“

M. Lička: „Hráli jsme špatně v prvním poločase, byli jsme moc roztažení a neměli jsme odražené balóny. Nešla nám ani kombinace. Gól, který jsme dostali už v šesté minutě ze standardky nás ovlivnil. Oni mohli zalézt dozadu a čekali na brejky. To ji vyhovovalo a my jsme nebyli schopní se prosadit. Ve druhém poločase to bylo trošičku, ale pak přišel jejich jediný centr za celý poločas, dali gól na 2:0 a pak už se to těžko honí.“

R. Otepka: „Rychle odsud pryč... Nehráli jsme to, co chtěli. Je to hrozná škoda, musíme se z toho rychle sebrat. Máme v letošní sezoně velké ambice a takové zápasy opakovat nesmíme. Je dobře, že už v sobotu hrajeme doma s Brnem, kdy tenhle výsledek musíme napravit. Na standardní situace jsme se speciálně připravovali. Měli jsme si je pohlídat, ale hned po té první jsme inkasovali. Pak se nám hrálo hodně těžce. Po inkasované brance jsme se hledali. Když jsme se ale dostávali do tlaku, přišel druhý gól. Pak jsme už dokázali jen snížit. Hlavně jsme chtěli hrát po zemi, což jsme v zápase praktikovali pouze jednou. A je zajímavé, že
jsme z toho hned dali gól. Zbytečně jsme hodně míčů jen nakopávali a naši útočníci David Střihavka a Venca Svěrkoš to měli v útoku hodně těžké. Prohráli jsme tu ale jako tým, neseme za to vinu všichni.“
(převzato z internetových stránek Deníku)

P. Pavlík: „Vítězství ve Zlíně mělo na atmosféru v mužstvu kladný vliv a před dnešním zápasem jsme si řekli, že na Baník vlítneme a zaskočíme je aktivní hrou, což se podařilo. Pro vývoj utkání byla důležitá naše první branka. První poločas jsme je zaskočili aktivní hrou, měli a další šance a bylo škoda, že tam ještě jeden gól nepadl. V druhé půli hosté zvýšili aktivitu, začali se tlačit víc dopředu a trošku nám zatápěli, ale myslím, že jsme si to pohlídali druhým gólem, kterým jsme se dostali na koně. Bohužel jsme deset minut před koncem dostali zbytečný gól a hosté nás se centrovanými balony dostávali do tlaku, ale myslím, že jsme závěr zvládli dobře.“

| Autor: kulajar | Vydáno dne 12. 08. 2008 | 887 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek