Tiskovka po zapáse FCB - Střížkov

I. Bruzl: Dobrý večer, vítám vás na tiskovce po utkání, vítám trenéra hostí Luboše Urbana a trenéra domácích pana Karla Večeřu, a poprosil bych je aby řekli pár slov k zápasu.

Luboš Urban: Já musím říct, že jsme s Baníkem sehráli hodně divoký zápas 5:4. O čem to svědčí? Svědčí o tom, že útočné fáze předčili obranné fáze, fotbal je o chybách, dneska oba týmy těch chyb udělaly dost a proto to skončilo takovýmhle skórem. My jsme měli 14 dní na to, abychom se připravili na Baník, stejně jako oni na nás, protože byla reprezentační pauza. Myslím si, že jsme na ně byli připraveni dobře a že jsme do tohodle útkání vstoupili, možná i díky Baníku, který nás ze začátku asi podcenil, byl statický, aktivně a v 7. minutě vlastně Jeslínek měl 2 golové šance, v 7. minutě nedal druhou a hned v 8. minutě jsme se po standartce dostali do vedení a domácí furt byli takoví zakřiknutí, nás to povzbudilo a ve 14. minutě najednou dáme druhý gól. Bylo jasné, že Baník to skóre nebude uspokojovat, že lidi ožijou, že se budou hnát do útoku, a abychom mohli pomýšlet na lepší výsledek tady, tak bychom skóre 0:2 museli udržet do poločasu, bohužel, posledních 12 minut, tam jsme byli ve vápně, tam to lítalo, tam jsme přežili nějaké 2 – 3 šance, přesto domácí, taky dohráváním těch situací, agresivitou, to otočili a vypadalo to s náma bledě. Já jsem říkal, že ve druhé půli budeme vycházet ze zajištěné obrany, že my se nemůžeme pustit s Baníkem do hry nahoru dolů. No jo, ale hned ve druhé minutě dostaneme góla na 4:2 no a pak jsme se teda s nima pustili do hry, kterou jsem nechtěl, ale ono se to divákům určitě líbilo, hra nahoru dolů, padaly góly, v tomhletom je Baník jednoznačně lepší, má kvalitnější fotbalisty, kteří se po protiútokách dostali do situace 1 na 1 a z toho nás trestal. My jsme se dostali do hry díky hrubkách gólmana Vaška, já jsem klukům říkal, aby stříleli hodně, že si myslím, že není v žádné velké formě a ono se to potvrdilo. 4 góly na Baníku a ani bod, tak to je smutné, ale na druhou stranu uznávám kvality Baníku, jiná mužstva by se možná položila, ale Baník šlapal až do konce, my jsme to trošku zdramatizovali 4. gólem v závěru a ještě jsme chtěli něco zkusit, měli jsme tam nějaké 3 brejkové situace špatně vyřešené, ale nedotáhli jsme to. Takže já myslím, že se nemáme za co stydět, věděli jsme, že to tady bude po všech stránkách těžké, což bylo, ale naše záchrana leží na žižkovském hřišti, teď máme dva zápasy doma, na ty se musíme připravit a vydolovat z toho co nejvíce bodů. Všechno.

I. Bruzl: Děkuji a předal bych slovo trenéru domácích panu Karlu Večeřovi

Karel Večeřa: Dobrý večer. Já jsem přesvědčený, že jsme Bohemku v žádném připadě nepodcenili, spíš tam byl trošku takový respekt, očekávání z toho zápasu, no a bohužel, ten se pro nás nezačal vyvíjet dobře, první standartka, dobře zahraná. Druhý gól, to jste sami viděli. Ale oceňuji, že po tom gólu na 2:0, po té nevyrázné pasáží jsme se začli zvedat, pomohli nám i fanoušci. Strašně důležitý byl ten první gól, který jsme dali, pak už tam byla kvalita, byl tam důraz, začali jsme se prosazoval především po naší pravé straně, která dnes odehrála velice dobrý zápas. Ve druhém poločase jsme v té kvalitě pokračovali. Dali jsme 4. gól po krásné akci a byli tam další dobré věci, bohužel byli tam i ty slabší chvilky, které jsme si dnes prostě vybrali ve hře dozadu. Divák určitě spokojený, my trenéři si tam, především v té defenzívě, chyba najdeme a myslím si, že ten výsledek odpovídá tomu, co se na hřišti dělo, 9 branek, to je jak v hokeji, že jo, byli tam pěkné akce na obou stranách ještě další, takže určitě si myslím, že dneska ostravský fanoušek musel být spokojený.

I. Bruzl: Děkuji a otevírám prostor pro vaše otázky.

Otázka na trenéra Večeřu. Vy jste sám říkal, že ten začátek byla slabší pasáž. Přemýšlel jste už hodně co změníte o poločase, pokud nedáte gól?
K. Večeřa: Tak to já jsem začal přemýšlet už v průběhu toho poločasu, co uděláme, ale naštěstí, ve chvíli kdy jsme dali góla na 1:2, tak to mužstvo naskočilo a myslím, že to bylo to co kluky povzbudilo a pak už nebylo potřeba.

No a co vám teda běželo hlavou, co změníte?
K. Večeřa: To už je teďka jedno.

Čím si vysvětlujete to, že Bohemka vedla 0:2?
K. Večeřa: No, čím. Kvalitou soupeře, zahráli dobře standartku, víte, že my tam v tom máme trošku problém. Tam byli potom dobré akce ve druhém poločase. Nehledejte chyby, kdyby ty chyby nebyli, tak to skončí 0:0. Zápas s Libercem, tam byla určitě daleko vyšší kvalita v těch defenzivách, mužstva dobře bránila, tam si myslím, že ta kvalita těch mužstev byla někde jinde a divák odcházel zklamaný, tam těch chyb moc nebylo a skončilo to 0:0, dneska těch chyb tam bylo, byli tam i krásné věci, 5:4. Tak si vyberte co je lepší. Pro nás určitě dneska těch 5:4, protože jsme vyhráli.

Viděli jsme druhý gól, budete ho nějak s gólmanem Vaškem řešit?
K. Večeřa: Já jsem ho viděl taky. Co chcete řešit? Já věřím, že si vybral slabší chvilku v zápase, který neovlivnil. Doteďka, já nevím kolikrát měl vychytanou nulu, co jsem měl řešit? Vyhodit, vystřídat, abych ho úplně potopil? Proč? Tady se ukáže síla kolektivu, že ho podrží, to je o chybách, v zápasech předtím udělali chyby jiní, dostali jsme branky, Vašek je udělal dneska a tým hrál za něho. Horší by bylo samozřejmě pro něho i pro mužstvo, kdyby to byla chyba a zůstalo to třeba 0:1 nebo 0:2.

Pokud nejsou další otázky, děkuji oběma trenérům a těším se na setkání 3. listopadu se Spartou.

| Autor: Lovana | Vydáno dne 19. 10. 2008 | 1558 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek