Výhra 3:1 v první přípravě

FC Baník Ostrava – Fotbal Třinec 3:1 (0:0)

Hráno 10. ledna 2009 v 10:00 hodin na umělce ve Vítkovicích

Mírný mráz a poletující sněhové vločky – to byla kulisa pro první přípravný zápas, pro který si Baník pozval druholigového soupeře z Třince. Za Baník nenastoupili staří mazáci Vašek, Bolf, Tchuř či Lukeš, z mladých chyběl například Mičola. Třinecká sestava byla oproti podzimu jiná dokonce z poloviny, protože ambiciózní celek vyměnil před jarní částí druhé ligy snad polovinu týmu. Divák se dostavilo odhadem kolem stovky.

Sestavy prvního poločasu
Baník: Buček – Vácha, Neuwirth, Pavlík, Marek – Rajtoral, Otepka, Metelka, Wojnar – Střihavka, Přecechtěl
Třinec: Lipčák - Fizek, Chlebek, Zítka, Martinčík - Malíř, Šalamoun, Ceplák, Eismann - Veselý, Doubek

Sestavy druhého poločasu
Baník: Buček – Zawada, Ricka, Pavlík, Vácha – Rajtoral, Metelka, Lička, Wojnar – Markovič, Zeher
Třinec: Bruk - Fizek, Kuděla, Hupka, Martinčík - Joukl, Šalamoun, Cabák, Hanus, Byrtus - Szmek

První byl velice vyrovnaný a dalo by se dokonce říci, že na šance vyhrál Třinec. Buček totiž nádherně vychytal při sólu Veselého, bezchybně si poradil s přízemní střelou Šalamouna, který vběhl do vápna po pravé straně, a do třetice se mu podařilo rychle srazit nohy k sobě, protože přímo mezi ně mu mířil Malíř. Baník měl dvě šance a u obou byl Marek – nejprve se dostal k míči sám před gólmana po špatné hlavičce Martinčíka, ale mířil pouze na brankáře. Do stejných míst mířil bohužel i chvíli předtím, když dostal do vápna přesnou přízemní přihrávku Wojnara z levého křídla.

Do druhého poločasu nastoupily zásadně obměněné manšafty a Baník se začal prosazovat. Nejprve zahrozil hlavičkou do boční sítě Zeher a chvíli poté mohli diváci sledovat hezký rychlý průnik Ličky, který ale nevyústil k nebezpečnému zakončení. Toho jsme se dočkali poprvé v 56. minutě, kdy poslal na pětník prudký míč Zeher, Markovič nedokázal dotlačit z bezprostřední blízkosti, ale Rajtoral z metru nakonec míč do branky dopravil - 1:0. . Ačkoli byla hra i poté v podstatě vyrovnaná, Baník se dostával do koncovky daleko častěji než Třinec.

To vše ale platilo pouze do 63. minuty, kdy musel Buček opět zmařil gólovou příležitost soupeře – Szmek při námi podceněné akci poslal míč doleva Fizekovi (?), ale ten našeho gólmana po zemi neprostřelil. To se „povedlo“ až v 71. minutě, kdy zahrával Třinec po faulu Zawady standardku, Pavlík míč zvedl hlavou a ten v podstatě spadl na hlavu šťastného Šalamouna - 1:1. Baník ale odpověděl ihned z výkopu v 72. minutě, když poslal z levé strany po zemi přesný míč na pětník Vácha, Metelkovu obrovskou příležitost ještě brankář zmařil, ale poté, co se dostal míč před šestnáctku, ho uklidil přesnou střelou k tyči z dvaceti metrů Pavlík – 2:1.

Třinec se ale ještě nevzdával, svou šanci dostal v 78.minutě, kdy nedosáhl nešťastně na míč nohou Ricka a střela Doubka zasvištěla s tečí pouze kousek vedle pravé Bučkovy tyče. Kolem pětaosmdesáté minuty se dostal Zeher hned třikrát snad během dvou minut do ofsajdu (pokaždé ale určitě ofsajd byl) a Robo se tak dočkal až v 87. minutě: Lička poslal super balón napravo rozběhnutému Markovičovi, ten našel přesným přízemním míčem na druhé tyči Roba a Zeher neměl problém doklepnout v podstatě do prázdné branky – 3:1. Tečkou za utkáním pak byla v poslední minutě povedená střela Váchy ze střední vzdálenosti, kterou hostující brankář musel vytáhnout na roh.

Na to, že se jednalo o první herní test, a také s ohledem na podmínky se jednalo o vcelku hezké utkání. Nedostatky se v této fázi přípravy promíjejí – na druhou stranu se mi osobně dnes líbily výkony Bučka a Pavlíka.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 10. 01. 2009 | 1756 přečtení | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek