Evropské střípky 27

Trenér Stanislav Levý sice o víkendu prohlásil, že mu hlava nebere, proč je u nás tak dlouhá zimní přestávka, ale při pohledu z okna a při vzpomínce na spotřebu slivovice při dvouhodinové šichtě v ochozech jsem rád, že u nás se nyní liga nehraje. Spokojíme se tedy pouze s přehledem úspěšnosti některých našich bývalých (a třeba i budoucích) hráčů v Evropě.

Francie, Ligue 1, 21. kolo:
18. Sochaux, 2-11-7, 18:25, 17 b.

Paris SG – Sochaux 2:1 (1:0) 30000 diváků.
FCSM dostalo první gól těsně před koncem 1. poločasu z penalty, když v předcházející akci obrana PSG těsně před nabíhajícím Svěrkošem odkopla balón z malého čtverce… V úvodu druhého poločasu Svěrkoš vyrovnal, ale přestože FCSM mělo více ze hry, remízu neudrželo.

Anglie, Premier Leaugue, 21. kolo:
10. West Ham Utd., 7-5-9, 26:30, 26 b.

WHU – Fulham 3:1 (1:1), 31818 diváků.
Honza Laštůvka ještě v nominaci nebyl. Po lehčím zranění kolena se vrátí do plného tréninkového zatížení v pondělí.

Německo, příprava (zimní turnaj ve Španělsku):
Borussia Mönchengladbach – Grasshopers Zürich 4:2 (2:1), 1000 diváků.
Tomáš Galásek odehrál své první utkání za Borussii. Ze hřiště odcházel v 57. minutě za stavu 3:1.
Borussia – Šachtar Doněck 0:3 (0:2), 800 diváků, z toho 150 Borussie
Galásek hrál do 71. minuty.

Itálie, Serie A, 19. kolo:
3. AC Milan, 10-4-4, 30:20, 34 b.
Milan – Fiorentina 1:0 (1:0)
Jankulovski hrál v základní sestavě, už v 7. minutě nahrál Patovi na gól a celý zápas byl hodně aktivní. V 1. poločase dostal žlutou kartu za faul a v 90.+2. minutě druhou žlutou za odkopnutí balónu.

Skotsko, Clydesdale Bank Premier League, 22. kolo:
9. Motherwell, 7-3-11, 21:31, 24 b.
Dundee Utd. – Motherwell 0:4 (0:3), 7090 diváků.
Hosté dali od 23. do 33. minuty 3 góly, druhý z nich Maroš Klimpl. Byl to jeho první gól ve skotské lize. Připomeňme, že za Dundee úspěšně hrál v minulosti trenér naší juniorky Dušan Vrťo.

Bulharsko, Rumunsko
Také Levski se již připravuje na jarní sezónu, momentálně probíhá soustředění na Kypru. FC Timisoara letí do Antalye v Turecku. Speciální informace o Bystroňovi (případně Lukešovi) a Magerovi nemám.

Turecko
Příprava v Antalyi – miniturnaj čtyř týmů:
Galatasaray – Leverkusen 1:3.
Milan nehrál.

Galatasaray – Werder Bremen 4:1 (2:1), 300 diváků
Baroš hrál do 74. minuty. Tentokrát gól kupodivu nedal. Přesto na stránkách Werderu byla jediná fotka hráče Galatasaray – Baroše.