Evropské střípky 28

Pohled do Evropy nemůže chybět ani tuto neděli. Počet utkání – jak přátelských, tak mistrovských a pohárových – narůstá.

Francie,
Ligue 1, po 21. kole:
18. Sochaux, 2-11-8, 20:27, 17 b.
Ligue 1 má týdenní přestávku kvůli Poháru, ze kterého v minulém kole FCSM vypadlo.

Příprava
FC Sochaux – Grasshoppers Zürich 1:0 (1:0), 400 diváků.
Václav Svěrkoš nebyl k utkání nominován.

Anglie,
Premier Leaugue, po 22. kole:
8. West Ham Utd., 8-5-9, 29:31, 29 b.
Také Premier League má přestávku kvůli národnímu Poháru.

FA Cup, 4. kolo:
Hartlepool – WHU 0:2 (0:2), 8000 diváků - vyprodáno
Přestože se Laštůvka vrátil do plného tréninku, i v tomto zápase dělal dvojku Greenovi 19tiletý mladík Stech.

Pro příznivce poručíka Ernesta Goodbodyho ještě uvedu, že Kettering, který hraje v 5. lize, se probojoval až do 4. kola FA Cupu,. Teprve Fulham ho vyřadil výsledkem 2:4. Hosté rozhodli zápas góly v 88. a 89. minutě.

Německo, příprava:
Borussia Mönchengladbach – Borussia Dortmund 2:4 (0:2), 6300 diváků
Galásek odcházel ze hřiště v 61. minutě za stavu 1:3.

Borussia Mönchengladbach – Mladá Boleslav 1:0 (0:0), 3007 diváků.
Preview k utkání bylo doplněno fotkou Tomáše Galáska, který odehrál celých 90 minut. Za Bolku nastoupil v 1. poločase Papadopulos.
Příští víkend již začíná Bundesliga.

Itálie,
Serie A, 20. kolo:
3. AC Milan, 11-4-4, 31:20, 37 b.
Bologna – Milan 1:4 (1:3) – vyprodáno
Marek Jankulovski dostal podle očekávání jednozápasový trest za dvě žluté v minulém kole – proto v Bologni nehrál.

Příprava:
Ve středu si ještě AC odskočil do Německa sehrát přípravné utkání.
Hannover 96 – AC Milan 2:3 (1:0)
Jankulovski nehrál.

Skotsko,
Clydesdale Bank Premier League, 23. kolo:
7. Motherwell, 8-3-11, 25:31, 27 b.

Motherwell – Falkirk 1:1 (1:0)
Maroš Klimpl hrál celý zápas. Podle statistiky zápasu byl nejaktivnějším hráčem – fauloval 4krát a naopak 3x byl faulován.

Homecoming Scottish Cup:
Utkání 4. kola Poháru Inverurie Locos – Motherwell bylo již podruhé odloženo, tentokrát na pondělí 26. ledna.

Bulharsko, příprava na Kypru:
Levski – Crvena Zvezda Beograd 2:0 (1:0), 100 diváků.
David Bystroň hrál v základní sestavě.

Turecko, 17. kolo
3. Galatasaray, 10-3-3, 38:19, 33 b.
Sivasspor – Galatasaray 2:0 (0:0)
Vedoucí tým Superligy Sivasspor měl před zápasem jednobodový náskok před Galatasaray, takže Barošův tým se mohl v případě výhry dostat do čela tabulky. Nestalo se.
Milan Baroš nastoupil od začátku, ale podle online moc vidět nebyl a z hřiště šel v 61. minutě. Od 45. minuty hráli hosté v deseti kvůli červené kartě.
Během následujících 14 dnů se tito soupeři potkají ještě dvakrát v tureckém Poháru.

Slovensko, příprava:
Dukla Bánská Bystrica – Spartak Vráble 4:0

Česko, příprava v Luhačovicích:
Sigma Olomouc – MFK Karviná 3:3 (1:3)
Radek Slončík hrál první poločas. Podrobnosti jste si určitě přečetli v samostatném článku.

Karviná – Bielsko Biala 3:0 (2:0)
Podrobnosti zatím neznám. Na stránce Karviné dosud o utkání mlčí a na stránce hostů byly informace jen o jejich týmu.

SFC Opava – Frýdek-Místek 2:1 (1:0)

SFC Opava – Gliwice 1:1 (0:0)
Další minuty pak byly v režii opavských fanoušků, kteří napadli příznivce Gliwic. Po několikaminutové mele a příjezdu Policie se oba týmy dohodly na předčasném ukončení přípravného zápasu.

| Autor: Vita | Vydáno dne 25. 01. 2009 | 954 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek