U21 v úvodní přípravě nezklamala

Z plného tréninku a oslabeni o hráče, které skolila chřipka, nastoupila dnes naše rezerva k prvnímu přípravnému utkání. Na vítkovické umělé trávě jí byla v 15:30 hodin soupeřem domácí jedenáctka a v obou týmech se pochopitelně objevila celá řada testovaných hráčů. V dresu Baníku to byli kvůli již zmíněné chřipce a kvůli přesunu některých hráčů do A týmu především dorostenci z U19.

Baník U21: Vojtěchovič (75. Andrejko) – Cvertna, Blažek, Coufal, Grussmann – Christu (60. Dostál), Breškovec (72. Dressler), Kyselý (65. Pelán), Lukáš – Vrťo (70. Böhm), Kraut (72. Čtvrtníček)
Vítkovice: Vaclík – Woznica, Švestka (46. Doležal), Cverna, Křiva –Čáp, Paulus, Klimek (55.Mach), Limanovský (55.Silvera) – Houška, Žůrek, dále střídali Mikulenka, Motyčka, Poznar

Za časy a hráče Vítkovic neručím – stopky jsem neměl a vítkovické neznám. Baník hrál v bílých dresech a černých teplákách, domácí v červeno-bílé kombinaci.

První poločas byl hodně vyrovnaný a pokud byl někdo lepším týmem, pak to byl o vous Baník. Opíral se o spolehlivý výkon stoperské dvojice, své si odehrál Grussmann, technicky se mi líbil Vrťo. Dostali jsme se také jako první do velké šance, ale Blažek pálil levou nohou hodně nepřesně.

Domácí vyzkoušeli testovaného běloruského brankáře až ve dvanácté minutě – Čáp prostřelil ze standardky po zemi zeď, ale mířil doprostřed branky a Vojtěchoviče nenachytal. Když už jsme u našeho brankáře, v utkání moc práce neměl, například v prvním poločase stahoval pouze dva nebezpečné centry a chytil dvě rány ze střední vzdálenosti. Všechny uvedené situace vyřešil dobře.

Kolem třicáté minuty jsme podruhé zahrozili: Blažkovi se podařilo dlouhým míčem z půlky přesně najít Cvertnu, který se snažil dávat po zemi přes Švestku malé vápno, ale zkušený Švestka si situaci pohlídal a přihrávku nepustil. Pár minut před koncem pustil sudí jasný faul na našeho Cvertnu, ale Paulus střílel z nadějné pozice hodně nepřesně. V poslední minutě mířil k tyči ještě Limanovský, ale Vojtěchovič jeho střelu vyrazil.

Chvilku po přestávce se rozběhl do rychlého brejku po pravé straně Christu, v šestnáctce hledal přihrávkou na zadní tyči neobsazeného Vrťa, ale Doležal přihrávku vystihl. Velkou šanci otevřít skóre jsme měli v 58. minutě, kdy byl asi 5 metrů před vápnem přímo proti brance faulován Vrťo a kopali jsme velice nadějnou standardku. Breškovec ji kopnul perfektně, ale ve zdi strčil do dráhy míče hlavu jeden z obránců – roh. Nedáš, dostaneš se potvrdilo okamžitě: po odvráceném rohu šli domácí do brejku, Christu akci nezastavil, Čáp našel Žůrka a na jeho centr na přední tyč si naběhl Brazilec Silvera. Míč tlačil hlavou z zemi a podařilo se mu trefit mezi nohy padajícího Vojtěchoviče.

Nutno říct, že v další fázi zápasu byli – i vzhledem k našemu prostřídání – lepším týmem domácí. Velkou šanci ještě spálil nepřesnou koncovkou Čáp, další skvělou střelu musel krotit po chybě naší obrany Andrejko. A protože my jsme se vepředu k ničemu nedostali, skončil zápas jednobrankovou výhrou Vítkovic.

Celkově to ale bylo z naší strany s ohledem na okolnosti hezké utkání. Několik hráčů předvedlo velice dobré výkony, nikdo výrazně nezklamal, nikdo se nezranil. A to je v této fázi přípravy to nejdůležitější.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 04. 02. 2009 | 1073 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek