Evropské střípky 30

Počet námi sledovaných zápasů se rozrůstá. I když v Dánsku, Bulharsku nebo Rumunsku se liga ještě nehraje, přípravných zápasů je hodně. Naplno se hraje v Anglii, Skotsku, Francii, Belgii, Německu, Itálii, nejvíce asi v Turecku. A tím nemyslím jen tureckou ligu a pohár, ale i velké množství přípravných zápasů týmů ze zbytku Evropy.
Doplněny informace o Levski a Eupenu

Francie, Ligue 1, 23. kolo:
18. Sochaux, 3-11-8, 21:27, 20 b.

Lille – Sochaux 3:2 (0:2), 15000 diváků.
Václav Svěrkoš nastoupil v základu. Byl na začátku akce, ze které padl první gól, v závěru prvního poločasu byl faulován a z penalty dal gól na 0:2. Pak ale ještě neproměnil tutovku. Po vyloučení obránce Sochaux v 53. minutě ho trenér stáhl a FCSM se už jen bránilo – a neubránilo… Vítězný gól padl v 88. minutě.
Fanoušci FCSM to měli na zápas cca 600 km a jeli přes Lucembursko a Belgii. Přestože to zdaleka není nejdelší výjezd, je to dál než máme kamkoli v naší lize my.

Dánsko, příprava:
FC Midtjylland – AGF Aarhus 3:3
Martin Raška byl v základní sestavě, případné střídání během zápasu jsem nezachytil.
FCM odjíždí v příštím týdnu na 10 dnů do Itálie.

FC Cartagena – FC Kodaň 0:2 (0:0)
Kodaň se připravuje ve Španělsku. Pospěch hrál celý zápas a dostal žlutou. Sionko nastoupil do druhé půle a v 82. minutě dal gól na 0:2.

Anglie, Premier Leaugue, 25. kolo:
8. West Ham Utd., 9-6-9, 31:31, 33 b.
WHU – Manchester Utd. 0:1 (0:0), 34958 diváků.
Laštůvka byl na lavičce.

Německo, Bundesliga, 19. kolo:
18. VfL Borussia, 3-2-13, 18: 37, 11 b.
Borussia – Hoffenheim 1:1 (1:0), 42000 diváků.
Proti vedoucímu týmu Bundesligy uhrál Gladbach pouze bod. Ve 44. minutě Galásek přihrál na vedoucí gól, když ve středu pole potáhl balón a poslal pas na pravou stranu. Hosté ale v 89. minutě vyrovnali.
V příštím týdnu bude hrát 8 (!) hráčů Borussie za reprezentační týmy svých zemí. A to ještě Galásek reprezentaci odmítl.

Itálie, Serie A, 23. kolo:
2. AC Milan, 13-5-4, 39:22, 44 b.
Milan – Reggina 1:1 (0:1)
Jankulovski odehrál celý zápas. Další domácí ztráta AC. Příští týden se hraje derby Inter – AC.

Příprava:
Glasgow Rangers – Milan 2:2
Ve středu si hráči AC odskočili do Glasgow, kde sehráli přátelský zápas s Rangers. Jankulovski hrál posledních 30 minut.

Skotsko,
Clydesdale Bank Premier League po 25. kole:
7. Motherwell, 8-5-11, 27:33, 29 b.
Tento týden má nejvyšší skotská soutěž kvůli domácímu poháru přestávku.

Homecoming Scottish Cup,
4. kolo:
Inverurie Locos – Motherwell 0:3 (0:1), 2500 diváků.
Klimpl hrál do 69. minuty, dostal žlutou kartu. Toto utkání bylo 4krát odloženo, uskutečnilo se až na pátý pokus a to i přes sněžení, protože o víkendu se už hrálo páté kolo.

5. kolo:
Motherwell – St. Mirren 1:1 (0:1), 5695 diváků.
Maroš odehrál celé utkání, opět v záloze. Opakovaný zápas se bude hrát 17.2.

Bulharsko, příprava:
Také Levski Sofia je na soustředění v Turecku, David Bystroň se zde setkal se svými bývalými spoluhráči.

Rumunsko, příprava:
FC Timisoara je na přípravném kempu ve Španělsku. Lukáš Magera zpočátku trénoval individuálně v posilovně pod dohledem lékaře, ale proti Göteborgu již odehrál první poločas.

Timisoara – Cracowia Krakow 2:1

Timisoara – IFK Göteborg 0:2 (0:2)

Turecko, Superliga, 19. kolo
3. Galatasaray, 11-3-4, 40:21, 36 b.
Galatasaray – Kayserispor 1:1 (1:0)
Baroš hrál od začátku, v prvním poločase dostal žlutou kartu, z hřiště odcházel v 71. minutě. Kromě toho Lincoln dostal během 6 minut žlutou a červenou, takže od 29. minuty hráli domácí v deseti. Vyrovnávací gól padl v 90. minutě…

Turecký pohár, čtvrtfinále:
Sivasspor – Galatasaray 1:1 (1:1), penalty 3:1
První utkání skončilo také 1:1, proto se prodlužovalo. Gól nepadl, tak došlo na penalty, ve kterých byli úspěšnější domácí. Galatasaray proměnil jen v druhé sérii a třikrát nedal…
Baroš do utkání nenastoupil.

Belgie 2. liga, 25. kolo (některé zápasy byly přeloženy):
18. Eupen, 3-4-15, 19:44, 13 b.
Tirlemont (Tienen) – KAS Eupen 1:3 (1:1)
Radek Petr odchytal celé utkání. Není jednoduché sledovat belgickou druhou ligu. Jednak se ve čtyřech používaných jazycích jmenuje každé město jinak, dále v tabulce uvádějí počet výher, pak proher a až ve třetím sloupci remízy, sestavy Eupenu jsem ještě na jejich stránkách nenašel – prostě jsem pochopil, proč je ve Francii tolik vtipů na Belgičany. Pamatujete si ještě?

Slovensko, příprava:
Dukla Bánská Bystrica - Michalovce 3:1
Dukla po tomto zápase odletěla do Turecka.
DBB – DPR Korea (1. korejská liga) 4:0

Česko, příprava:
Ružomberok „B“ – MFK Karviná 1:1 (0:0)
Podle webu Ružomberoku Radek Slončík nehrál.

MFK Karviná – HFK Olomouc 3:0.
Mucha za hosty nastoupil, Radka Slončíka jsem ve fotogalerii HFK nenašel. Pokud jste někdo zápas viděli, připište prosím komentář. Díky.

Nitra – SFC Opava 1:1 (0:0)

| Autor: Vita | Vydáno dne 08. 02. 2009 | 954 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek