U21: Dobrý výkon, dva zranění

Sigma Olomouc B – Baník Ostrava U21 1:0 (0:0)

Hráno 22. března v 10:15 hodin na Andrově stadioně

Na startu jarní části MSFL se proti sobě postavili v Olomouci na hlavním trávníku Androva stadionu sousedé v tabulce. Zatímco v domácím dresu se vzhledem k večernímu zápasu s Brnem objevilo minimum hráčů širšího kádru ligového áčka, áčko Baníku už mělo svůj hrozný výkon v Příbrami za sebou a trenér Vrťo proto mohl postavit řadu hráčů s ligovými zkušenostmi.

Sestav
Sigma B: Lovásik – Ulma, Šuškavčevič (K), Komárek, Machalický – Kučera (87. Koutek), Šichor, Štětina, Nepožitek, Javůrek (Nekuda) - Doležal
Baník U21: Buček – Vácha, Neuwirth, Ricka, Križan (8. Grussmann) – Metelka, Hrtánek (K) (28. Bartl), Kosňovský, Wojnar (76. Christu) – Vrťo, Markovič

Rozhodčí: Nádvorník – Nenadál, Racek

Oba týmy se do sebe pustily bez nějakého počátečního oťukávání a byl to Baník, který předvedl první hezkou akci poté, co se středem srdnatě probil Wojnar, dal na pravé křídlo Vrťovi, po dalším potáhnutí dopředu následoval přízemní centr pod sebe, ale Markovič byl dobře hlídán zkušeným Šuškavčevičem. V páté minutě přišla první morová rána pro Baník – na ostrý zákrok v souboji o míč doplatil Križan, který se zranil a musel střídat. Na lavičce si se slzami v očích ledoval pravou stranu nártu pravé nohy. První nadějnou desetiminutovku pak zakončil Vácha – bohužel však poslal míč z velice nadějného přímého kopu (metr před šestnáctkou) asi půl metru nad břevno.

Také v dalším průběhu bylo aktivnějším týmem naše béčko, ale všechny akce končily v podstatě před šestnáctkou. I proto to zkoušel Markovič velice hezkou střelou ze střední vzdálenosti, pak jsme si například hned ve čtyřech hráčích na dvou metrech zavázeli před pokutovým územím. To už hrál se žlutou kartou Neuwirth – zatímco náš stoper dostal za jeden ze zákroků žlutou kartu, domácím procházely bez žluté barvy dokonce velice brutální zákroky. Za jeden z nich už Komárek kartu vidět skutečně musel – co nám to bylo platné, když zraněného Hrtánka (pravý kotník) odnesli na nosítkách a musel nahradit Bartl.

Studený Bartl se hned po chvíli pobytu na trávníku dopustil hrubky před vápnem a Buček musel následnou gólovou bombu vytáhnout fantasticky zpod břevna na roh! Bartl svou chybu napravil o dvě minuty později, kdy poslal do běhu Váchovi, ten se dostal až vedle šestnáctky, ale na jeho přesný centr přišli Vrťo i Markovič pozdě... Olomouc toho moc z zaznamenání nepředvedla – do vápna se stejně jako my nedostávala a centry si hlídali stopeři s Bučkem. Deset minut před pauzou jsme měli naši největší šanci v zápase – Wojnar se skvěle protáhl mezi dvěma beky, dal na první tyč Vrťovi, který pohotovou tečí poslal míč do směrem k volnému prostoru v Lovásikově brance – bohužel ho ale minul... Wojnar to pak s pomocí poskočení míče před gólmanem zkoušel z dvaceti metrů a první poločas zakončil chybou Grussmann, který nechal za sebou Kučeru, ale střela-centr šel za branku.

I druhý poločas jsme začali aktivněji my a poté, co kiksnul zkušený Lovásik při odkopu, hlavičkoval po Wojnarově rohu a Neuwirthově nadzvednutí vedle branky Metelka. O minutu později se však Neuwirth musel hodně snažit, aby odzbrojil Nepožitka poté, co ho při dlouhém nákopu nechal za sebou. Domácí zahrozili nanovo v padesáté minutě, když velice dobrý Javůrek zatočil svou levačkou standardku do spojnice břevna a tyče, a o pět minut později jsme museli odvrátit další zatočený míč téhož hráče na rohový kop. Po hodině hry nám opět zatrnulo – za postranní čarou zůstal ležet Vácha a vypadalo to na další střídání. Naštěstí to tentokrát nebylo až tak vážné a Vácha se po dvou minutách opět vrátil na trávník. Paradoxně i v deseti jsme si Metelkou vytvořili velkou šanci, ale Vrťo poslal křižnou střelu vedle vzdálenější tyče.

Poslední půlhodinu zápasu začal hezkým brejkem po křídle Vácha, jeho průnik zakončil centrem Vrťo, ale domácí stopeři nadějnou situaci hlavou odvrátili. Pak už přišly chvíle domácího nejlepšího hráče Javůrka – nejprve prolétl jeho prudký zatočená centr celou šestnáctkou a v 69. minutě získal míč na Kosňovském, postupoval na bránu a protože jsme před ním vytrvale couvali, vystřelil z dvaceti metrů tak skvěle, že Buček neměl absolutně nárok – 1:0.

V těchto minutách bylo Javůrka plné hřiště a poté, co Grussmann fauloval Kučeru asi půl metru před hranicí šestnáctky na pravé straně, zkoušel to svou levačkou opět – tentokrát ale ze standardky vzdálenější růžek branky netrefil. Kolem 83. minuty se dvakrát zažlutilo – z našich viděl žlutou kartu Vrťo. V 86. minutě předvedl brutální faul Nepožitek, ale zatímco tohoto přerušení hry využil hlavní sudí k udělení žluté Metelkovi za předchozí faul ve hře, faulující Nepožitek vyvázl dokonce i bez domluvy!

Minutu nato mohlo být vymalováno... Na osamoceného Váchu se řítili hned tři domácí hráči, ale Nepožitek poslal míč do šestnáctky tak nešikovně, že si pro něj doběhl a na zemi zalehl Buček... V posledních minutách se na hrot útoku postavil dokonce Neuwirth, tlačili jsme, ale dostali jsme se pouze ke střele Bartlem vedle Lovásikovy pravé tyče. Otázkou zůstává, jestli střel nepředcházel faul domácího stopera v pokutovém území... Absolutně hrozně pískající Nádvorník pak utkání ukončil snad ještě v 89. minutě...

Co napsat na závěr? Utkání jsme si rozhodně nezasloužili prohrát, procentuálně jsme měli více ze hry, častěji jsme se snažili tlačit do šancí, ale na rozdíl od domácích jsme si ty velké šance nevytvořili. Z naší strany se mi nejvíc líbil Vácha, ze strany béčka Sigmy několikrát vzpomínaný Javůrek. Škoda, na bod jsme měli zcela určitě. Kluci ale podali hezký výkon, stavět se na něm dá a není třeba sklápět hlavy. Fanouškovi Baníku se i přes prohru dívalo na náš výkon mnohem lépe než na současné výkony A týmu.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 22. 03. 2009 | 801 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek