Vyrovnaná partie s aspirantem na postup

FC Baník Ostrava U21 – 1. SC Znojmo 1:1 (0:0)

hráno v neděli 29. 3. 2009 na hřišti ve Vřesině

V článku hodnocení utkání trenéra Dušana Vrťa a gólmana Tondy Bučka

V jarní premiéře přivítala U21 ve Vřesině aspiranta na postup, akutálně 2. tým tabulky MSFL – Znojmo. Tento tým se netají cílem postoupit do 2. ligy, k čemuž ovšem potřebuje soutěž vyhrát. Pomoci k postupu má také zvučná posila do útoku a to Milan Pacanda, který přišel na půlroční hostování z Brna. V jarní premiéře porazilo Znojmo juniorku Brna doma 1:0 gólem kapitána Yonova z 18.minuty. Utkání okořenil boxerský knock – out Pavelky, za který byl oprávněně vyloučen a dostal trest na 5 zápasů.

Domácí hlava lavičky - Dušan Vrťo - nemohl v utkání využít zraněné Križana s Hrtánkem, kteří nedohráli minulé utkání s juniorkou Sigmy, které naši mladíci na Andrově stadionu prohráli 1:0, když autorem jediné branky byl Javůrek. Další dva hráči z minulé základní sestavy Wojnar s Váchou jsou s reprezentací U21 v Egyptě. Ze kádru A mužstva měl pan Vrťo k dispozici Bučka, Ricku, překvapivě Neuwirtha, Tomašáka, Metelku a Markoviče.

Sestavy:

FC Baník Ostrava: Buček - Grossmann, Neuwirth, Ricka(K), Tomašák, Bartl (77.Dressler), Kosňovský, Metelka, Lukáš (77.Kraut), Vrťo, Markovič

1. SC Znojmo: Hrubý - Šuráň, Yonov(K), Mička, Švarc, Lacko, Veselý, Podzemský, Belej, Pacanda, Minarech

Rozhodčí: Kratochvíl J. - Žádník, Sedláček

Diváci: 190

Průběh utkání:
Naše juniorka nastoupila v bílém s oranžovým pruhem, hostující Znojmo v oranžovo – černé kombinaci.

První poločas moc fotbalové krásy nenabídl, oba dva týmy měly problém s tím, jak kvalitně zakončit, důkazem byl pokus Kosňovského po volném kopu Tomašáka v 5.minutě a na druhé straně netrefil z následného protiútoku branku Pacanda.. Naši hráči vědomi si výrazné výškové převahy to zkoušeli hlavně vzduchem. Hlavičce Ricky po rohovém kopu ve 12. minutě mnoho nescházelo. Velké diskuze vyvolala situace ve 20. minutě, kdy rozhodčí Kratochvíl neodpískal jasnou ruku Tomašáka ve vápně. Největší šanci prvního poločasu spálil ve 24. minutě Švarc, když se nepochopitelně objevil po kiksu obrany sám před Bučkem, který ovšem v pádu dokázal střelu vytěsnit mimo. Koncovka prvního poločasu byla poznamenána nedorozuměním znojemských hráčů se sudím, který následně udělil žlutou kartu za zdržování hry Lackovi. Hned nato Podzemský stáhl na půlce Markoviče a také viděl žluté napomenutí.

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn. Ve 48.minutě přerušil Grussmann začínající přečíslení faulem a uviděl žlutou karu. Druhý poločas se nesl ve znamení náporu Baníku U21, hned v 50.minutě Ricka opět hlavičkoval nad, v 54.minutě neuvěřitelně selhal Markovič, když poté, co dostal od Tomáše Vrťa, který předtím skvěle pronikl do vápna, zpětnou přihrávku, tak ze vzdálenosti zhruba šest metrů netrefil bránu. Následně zafungovalo pravidlo „Nedáš, dostaneš“, protože poté, co se po obrovské chybě Tomašáka zmocnil míče Lacko a posunul jej na nekrytého Pacandu, poprvé se měnilo skóre, Buček už bohužel ani vyběhnutím nemohl gólu zabránit. Nutno říci, že Tomašák dostal od Tondy pořádně vyhubováno.

Nabuzený Baník U21 se začal ještě více hnát dopředu a také přitvrdil v osobních soubojích, o čemž vypovídala žlutá pro Neuwirha za skluz zezadu a také pro Metelku, který ale může být rád, že rozhodčí netasil červenou kartu. Bohužel našemu náporu scházela střelba a když už se vytřelilo, tak hodně nepřesně. Tento styl hry samozřejmě otevíral pro Znojmo možnost rychlých protiútoků, které přišly, a to konkrétně únik Minarecha, který pálil z hranice vápna a Pacandy, jehož pokus Buček vytáhl na roh. V 77.minutě Dušan Vrťo poslal na hřiště Dresslera s Krautem za Lukáše a Bartla, aby ještě více posílil ofenzívu, a to se vyplatilo v 85.minutě, když centr Tomašáka odhlavičkoval Markovič k Metelkovi a ten nádhernou střelou z osmnácti metrů nedal Hrubému šanci. V nastaveném čase prodloužil Neuwirth hlavou volný kop na Markoviče a ten v obrovské šanci zakončil nůžkami a nechal tak vyniknout Hrubého.

Utkání pro banicek.com zhodnotili Dušan Vrťo a Antotnín Buček

Dušan Vrťo: „Viděli jsme výborný zápas, vrovnaný, bylo zde obrovské nasazení, i přesto, že jsme uhráli remízu, myslím si, že se nemáme za co stydět, protože všichni hráči, kteří dnes byli tak hřišti, tam skutečně nechali maximum, škoda toho gólu, kde Tomašák šel zbytečně do středu místo toho, aby si to dal na levou nohu a hrál to nahoru na tom terénu, byla to bohužel školácká chyba, ale přesto tam měli šance na 0:2, kdyby dali, tak by to bylo těžší, ale my jsme také měli šance, Markovič třeba ještě za stavu 0:0, teď tam byly na konci ty nůžky od Mira, no takže šance tam byly, ale my se musíme víc tlačit do vápna, protože hrajeme v poli dobře, ale ve vápně nám to nejde.

Antonín Buček: „Já si myslím, že jsme byli celý zápas lepší, Znojmo, jestli chce hrát 2. ligu, tak se bude muset zlepšit. Hlučín, ten byl o hodně lepší, myslím si, že oni můžou být rádi za bod, oni tam měli jen nějaké 2-3 pološance, my celý zápas tlak, ale zase hřiště těžké, dali jsme pěkný gól, takže po tom průběhu, asi jo, bod dobrý, ale měli jsme dnes na výhru.

Teď už jste 4-5 zápasů nevyhráli, další jedete do Frýdku, který se zdá oslaben, jak tam vidíš naše šance?
Antonín Buček: „Tak tento zápas se kryje s ligou proti Plzni, takže nevíme, kolik nás tam z Áčka pojede, ve Frýdku je hodně hráčů
z Baníku na hostování, takže to pro nás bude i takové derby, myslím, že to bude vyrovnaný zápas, rozhodnou maličkosti, ono obecně tady v té lize není favorit.

Více fotografií ze zápasu najdete v naší fotogalerii.

| Autor: Patriot | Vydáno dne 29. 03. 2009 | 1523 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek