FC Baník Ostrava U21 – SK Uničov 0:2

Hráno 12. 4. 2009 v 10:15 ve Vřesině.
V posledním kole druhé třetiny MSFL přivítala naše juniorka ve Vřesině 3. tým tabulky, SK Unex Uničov.

Náš dnešní soupeř neprožil klidnou zimní pauzu. Nejprve srazil osobní automobil brankářskou jedničku Uvízla a o několik dnů později dokonce zahynul mladý obránce Hodulák. Na hřišti ovšem fotbalisté Uničova válí, na jaře ještě neprohráli. Nejprve si výprask 4:0 odvezla Břeclav, poté dokázal nás dnešní soupeř zvítězit 1:0 se Slováckem B a minulý týden v domácím prostředí remizovali uničovští 1:1 s Brnem B. Bylo tedy jasné, že nás nečeká nic lehkého.

Domácí trenér Dušan Vrťo kvůli večernímu zápasu A mužstva v Liberci mohl z prvoligového kádru využít pouze Pavla Ricku a Petra Wojnara. Postrádal také stabilního člena svého týmu Tomáše Hrtánka, který také odcestoval do Liberce. Naopak po zranění se poprvé v základní sestavě objevil Mário Križan. Pokud by Vás v sestavě zarazilo jméno Dalibora Vašendy, tak vězte, že to je mladý reprezentant České republiky v týmu U18, kterého si trenér Jaroslav Hřebík nemůže vynachválit, patří k nejlépe hodnoceným hráčům.

Sestavy:
FC Baník Ostrava U21:
Štěpnička – Grussmann, Blažek (46. Frydrych), Ricka (K), Križan, Kosňovský (46. Lukáš), Bartl, Vašenda, Christu (64. Breškovec), T. Vrťo, Wojnar

SK Uničov:
Dragon – Vejvoda (K), Řehák, Fiala (30. Hloušek), Hrubý (83. J. Večeřa), Švajda, Juřátek, Novosad, Krajčovič, Toman, Žmolík

Diváci: 160
Rozhodčí: Pochylý - Paták, Kratochvíl Tomáš

Průběh zápasu:
1) Utkání začalo výkopem domácího Baníku U21, který nastoupil v bílých dresech s oranžovým pruhem na štulpnách. Hosté z Uničova nastoupili v zelených dresech a černých trenýrkách.

2) Hned v druhé minutě musel volný kop Juřátka vyboxoval Štěpnička na roh, který ovšem už neznamenal nebezpečí.

4) Po narážečce Kosňovského s Bartlem u pravé lajny se druhý jmenovaný dostal do úniku, následovala přihrávka na Tomáše Vrťa, který se ovšem nacházel v ofsajdu.

7) Bartlův parádní únik po pravé straně zkazila nepřesná přihrávka na hranici vápna.

11) Uničov vedl 0:1 – Obrovskou chybu Blažka, který neposlech Štěpničkovo „MÁM“ a špatně zpracoval míč, po centru Švajdy který mu následně uskočil a Řehák mohl míč pohodlně dokopnout za bezmocného Šťěpničku.

14) Po rohovém kopu Uničova se o rychlý brejk pokoušel Kosňovský, jeho střílenou přihrávkou však trefil Švajdu, od kterého se míč odrazil k nehlídanému Řehákovi, na jehož centr do vápna jen těsně nedosáhl padající Toman.

19) Po dlouhém odkopu Blažka se míč dostal až za hostující obranu, před běžícím Christem však včasně odkopl míč brankář hostí Dragon.

22) Střelu Řeháka z hranice vápna skryl v náručí Štěpnička.

24) Uničov vedl 0:2 – Švajda pěkně vysunul Řeháka, jeho centr doputoval k Žmolíkovi, jehož střelu Štěpnička trestuhodně podcenil a pustil za svá záda.

26) Aktivní Švajda opět zprava centroval, míč skončil na břevně.

30) Nečekané střídání hostujícího týmu – Hloušek nahradil Fialu

34) Toman pálil bez přípravy po centru Řeháka z hranice vápna nad.

41) Fantastický zákrok předvedl gólman Dragon poté, co se před ním po autu a chybě obrany sám zjevil Tomáš Vrťo

45 + 1) Po jednominutovém nastavení ukončil sudí první poločas.

Do druhého poločasu udělal Dušan Vrťo dvě změny v sestavě. Chybujícího Blažka nahradil Frydrych a Kosňovského Lukáš.

Druhá půle nenabídla moc atraktivní fotbal, proto nebude psána po minutách jako půle první, nýbrž jako souvislý text.
Ve 49. minutě elegantně prodloužil balon Dennisovi Christu do běhu střídající Lukáš, brankář Dragon ovšem vyběhnutím zmenšil střelecký úhel tak, že Dennis byl bez šance. Po dvaapadesáti minutách hry krásně pronikl Bartl do vápna, přihrál Wojnarovi, jehož bombu z hranice vápna vyrazil na roh Dragon. Po hodině hry střílel z 25 metrů Toman, Štěpnička však balon viděl a lapil. V 68 minutě se po volném kopu Križana dostal k hlavičce Ricka, ovšem trefil pouze tyč. V 83. minutě střídali také hosté, když Jaroslav Večeřa nahradil Hrubého. Poslední akcí zápasu byl volný kop Križana z 87. minuty po kterém se míč dostal na malé vápno k Wojnarovi, jehož slabou hlavičku chytil Stanislav Dragon. Po minutovém nastavení rozhodčí zápas ukončil.

Řekli po zápase:
Dušan Vrťo:
„Dnešní utkání bylo z naší strany velice špatné, udělali jsme velké množství chyb v obraně, bylo to bez nasazení, dali jsme si de facto dva vlastní góly, protože se dá říct, že první zavinil Blažek, takový míč si musí zpracovat na prsa, mu to tam odskočí, u druhého Štěpnička podnesl balón, takové balóny prostě musí chytat a pak jsme se nezmohli na nějaké útočné akce, bylo tam jen pár střel a nějaké tyčky

Pavel Ricka:
„Dnešní utkání rozhodly rychlé góly po našich chybách v obraně, my se to tam snažíme ve vápně zpracovávat místo toho, abychom ten míč jednoduše odehráli z naší šestnáctky, kdybychom prostě hráli takto, tak nemáme problém a vzadu udržíme nulu.

Ty jsi na podzim hrál ve stoperské dvojici stabilně s Petrem Pavlíkem, na jaře se ale vedle tebe již protočili 4 hráči (Neuwirth, Hrtánek, Blažek, Frydrych pozn. aut) je to pro tebe výrazný rozdíl a jak si na to zvykáš?
„S každým je to trochu jiné, ale myslím, že si se všemi rozumím už znám všechny kluky dlouho, i z dorostu.

Jak vidíš šance příští neděli se Zlínem B?
Tak musíme hrát poctivě dozadu nedělat tam chyby, nedostat gól, dát nějaký a myslím, že tam určitě máme šanci vyhrát, ale jak říkám, důležité bude hrát poctivě dozadu.

| Autor: Patriot | Vydáno dne 12. 04. 2009 | 1024 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek