Rozhovory po odvetě se Slováckem

Po odvetném zápase Poháru ČMFS přišli do mix zóny na rozhovor František Rajtoral a Antonín Buček.

František Rajtoral

Jak by jsi zhodnotil dnešní zápas?
F. Rajtoral: Bylo tam hodně hry po zemi, Slovácko jsme skoro k ničemu nepustili, druhá půle, jak nám dali ten gól, od té doby už to byla křeč, trošku to na nás dolehlo, ale furt jsme se snažili, furt jsme věřili do konce zápasu, ale pak už se to stupňovalo a nepostoupili jsme, je to život.

Můžeš popsat jaká je teď nálada v kabině?
F. Rajtoral: Tak k náladě. Tam nikdo nemluví, jsme z toho špatní, ale trenér nám řekl „Hlavy nahoru“ a jede se dál.

Kde si myslíš, že se ten souboj se Slováckem lámal? Bylo to až tady na Bazalech nebo rozhodl ten gól v poslední minutě?
F. Rajtoral: Nevím, myslím, že by bylo jednoduché říkat, že to byl ten gól, co jsme dostali v 93. minutě, prostě jsme ho dostali, byl to fakt, museli jsme se s tím vyrovnat. Tady jsme to měli dobře rozjeté, 1:0, říkám, Slovácko jsme k ničemu nepustili, nevím, jestli měli vůbec roh v 1. půli, ale 2. půle, oni z takové ojedinělé šance dali gól, no co se dá dělat, to je život.

Jak bys popsal situaci u toho gólu?
F. Rajtoral: Tak tam myslím, že jsem se snažil něco udělat, ztratil jsem balón, to se dalo hned nějak na levou stranu, ten Brazilec odcentroval, to propadlo, dvakrát se to tečovalo a skončilo to v bráně.

Z Poháru jste vypadli, v lize máte ještě nějakou teoretickou šanci. Kde jsou důvody toho, že se vám tak nedaří?
F. Rajtoral: Tak nevím, kde jsou ty důvody, kdybych je věděl, tak bychom je určitě odstranili. I když je ta šance strašně mizivá, tak furt věříme a věřit budeme.

V čem si myslíš, že je teď problém Baníku? Ze začátku to bylo, že jste nedávali góly a teď?
F. Rajtoral: Já nevím, to je tak všechno najednou, ale já si myslím, že se z toho oklepeme a že se zvedneme.

Cítil jsi v kabině před tímto zápasem nějakou změnu, nový trenér?
F. Rajtoral: Byl to takový nový vítr, nový impuls jak se říká. Zkoušeli jsme nové věci, ale za ty 2 dny se toho dá strašně málo stihnout. Spíš to bylo o tom se uklidnit, připravit hlavu a soustředit se na ten zápas, ale hrálo se 1:1, nepostoupilo se, je to smůla, ale jede se dál.

Ten první poločas jste hráli dobře, ze začátku to vypadalo, že jim dáte gólů kolik budete chtít. Může to být i důsledek té změny, že najednou jste začali dobře?
F. Rajtoral: Asi jo, první půle byl super, druhá, to naskočení bylo takoy dobré, ale ten gól jak dali, tak to na nás asi hodně dolehlo, věřili jsme furt, ale ten tlak byl silný. Škoda no.

Mám takový pocit, že za stavu 1:0 jste měli několik dobře rozehraných šancí, a jakoby jste hráli trošku lehkomyslně, chtěli jste hrát exhibičně nebo tam bylo málo důrazu, ztratili jste to tam?
F. Rajtoral: Ne, ne, určitě jsme si nemysleli, že to půjde samo, že postup máme v kapse, ale v tomhle případě jsme 1:0 vedli, hráli jsme dál, možná do nás přišla taková lehkost, začali jsme se trošku tím fotbalem jakoby bavit, možná to vyznělo tak, že je to až moc profesorské, ale to vůbec ne, prostě tak to vyznělo a je škoda, že se nepostoupilo.

Co by jsi řekl v tomuto utkání a celkově ke dvojutkání se Slováckem?
F. Rajtoral: První utkání už bylo dávno, dneska jsme měli odvedu, tento týden se toho stalo hodně, vyměnil se trenér. Kdybych to měl zhodnotit, první půle byla, si myslím, z naší strany výborná, dali jsme gól na 1:0, měli jsme tam i více příležitostí, Slovácko jsme k ničemu nepustili. Druhá půle, taky jsme začali dobře, nebylo to tak špatné, pak jsme dostali ten gól, možná se do nás vkrádala nervozita, Slovácko zalezlo, hrálo zezadu a my jsme nic nevymysleli, skončilo to 1:1, je to škoda.

Ukázalo se přesně to, že když dostanete gól, tak jakoby se sesypete?
F. Rajtoral: Nemyslím si, že by to bylo v každém zápase, to sesypání, ale teď jsme věděli, že je to zápas o všechno. Prostě 1:1, furt jsme doufali do konce, ale bohužel se nám to nepodařilo zvrátit.

Antonín Buček

Nejprve tě poprosím o celkové zhodnocení zápasu.
A. Buček: Byl to první zápas pod novým trenérem, který nám naordinoval trošku jinou hru, bylo to více takové o běhání, takže první poločas si myslím, že jsme měli navrch, hráli jsme dobře, ale druhý poločas jsme odešli trošku fyzicky a když šla ta fyzička jakoby trošku dolů, tak jsme dostali gól na 1:1 a už jsme se z toho srabu nedostali až do konce zápasu. Když už takový gól, tak když jsme v tom srabu, tak v pořádném, jsme dostali vlastní gól, kdy to vlastně 2 naši hráči tečujou, smůla.

Co si myslíš, o tom, že z takové převahy v 1. poločase padl jenom jeden gól?
A. Buček: Měli jsme tam trošku smůlu, gólmanovi to vypadlo, nedorazili jsme to, potom takové střely, kdy se to se to odrazilo od našeho střelce k nim, kdyby se to odrazilo k nám, tak bychom mohli třeba dorazit. Měli jsme tam ještě břevno, převahu jsme měli, takové pološance, vedli jsme 1:0, mohli jsme dát třeba druhý gól, nedali jsme. Bohužel jsme hodně chtěli dát druhý gól, ale dostali jsme gól na 1:1 a to už bylo, jak jsem říkal, v pytli.

Kde si myslíš, že se série se Slováckem lámala? Bylo to už na tom Slovácku, nebo tady, kdy jste věděli, že vlastně nesmíte dostat gól?
A. Buček: Já si myslím, že ta penalta nebyla až tak rozhodující. My jsme museli dneska tak jako tak dát dva góly, jestli jsme chtěli postoupit, dali jsme jeden, pak jsme věřili, že dáme druhý, ale nemyslím si, že by se to rozhodlo tou penaltou. Lámalo se to, když jsme dostali na 1:1, tam už potom bylo těžké dát druhý gól, oni mají zkušenou obranu a my už jsme fyzicky byli dole.

Jak velké je zklamání z toho, že nepostoupíte?
A. Buček: Je to velké zklamání. V lize, tam už je to špatné, tam to už na poháry asi moc nevypadá, i když se budeme rvát až do konce. Stát se může cokoliv, ale doufali jsme, že když postoupíme před Slovácko, tak tam může být Sparta, nevím jak jak hrála, mohli jsme postoupit do Poháru UEFA už teď, kdybychom postoupili. Zklamání je velké, ale musíme na to zapomenout a soustředit se na Zlín na neděli.

Jaká je atmosféra v kabině?
A. Buček: Teďka přišel trenér, říkal, že musíme dát hlavy nahoru, musíme se z toho rychle dostat, zapomenout na to a určitě je to velké zklamání. Je to druholigový tým, ale zkušený, ale my jsme měli na to, abychom přes ně postoupili.

| Autor: Lovana | Vydáno dne 23. 04. 2009 | 905 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek