Tiskovka po zápase se Zlínem

Antikonflitní tým. Konfliktní tým. Krizový tým. Okolo Bazaleů se to teď hemží samými týmy... Zástupce toho krizového absolvoval druhou pozápasovou tiskovou konferenci - bohužel opět nebyla z našeho pohledu veselá.

Trenér Zlína Ladislav Minář: „Já jsem viděl utkání dvou rozdílných poločasů. My jsme měli do zápasu špatný vstup – takový, jaký jsme předvedli proti slavii. Gól jsme Baníku doslova darovali a manšaftem to evidentně otřáslo. Takové zbytečné góly navíc soupeře uklidní a my jsme měli štěstí, že Baník neproměnil za jednobrankového vedení dvě tutovky. Stav 2:0 bychom už těžko otáčeli, asi bychom potřebnou morální sílu nenašli... Strašně důležité pro nás bylo vyrovnání ještě v první půli. Paradoxně nám hodně pomohlo i nucené střídání již v prvním poločase, přineslo do hry přímočarost a kolmost. Navíc se nám podařilo po přestávce využít Žůrka i střelecky a jít do vedení. Druhou půli jsme měli pod kontrolou, přidali jsme po rohu třetí gól a závěr si pohlídali. Podle mě byl v prvním poločase lepší Baník, ve druhém my. Na rozdíl od domácích jsme využili své šance.“

Krizový trenér Baníku Verner Lička: „Já bych zápas viděl trošku odlišně. Zlín se nám snažil vnutit svoy taktiku, působil nám tím potíže, dohrával souboje. Nám ale paradoxně takový styl seděl, protože jsme si vypracovali čtyři tutovky. Bohužel jsme s nimi naložili tak, jak ukazuje výsledek. V obraně se nám podařilo vychytat několik útoků po rozích, ale ztroskotali jsme na našich šancích. Chybí nám poslední přihrávka, na hře je vidět nepohoda. Navíc jsme při rohu hrubě chybovali individuálně, kdy se dopustil velké nedisciplinovanosti jeden z hráčů, který měl střelce osobně hlídat. Do stavu 1:1 byl náš výkon velmi dobrý. Osudovým okamžikem zápasu bylo pak jistě i Mičolovo nastřelení rozhodčího, brejk Žůrka a druhý gól Zlína. Ačkoli bylo na naší straně množství pozitiv, vše přebíjí skutečnost, že jsme nedali branku ze sedmi tutovek. Vše přebíjí samozřejmě také výsledek 1:3... Ještě se ale nevzdáváme. Hráčí se však trápí, po zápase se mě ptal Lukeš, jak má dát gól. To ale nejde poradit – nikdy jsem nepochopil, proč to tam někdy padá a jindy ne. Velkou roli hraje samozřejmě psychika. Ono to jednou určitě zase přijde. Kdy tomu tak bude ale nikdo neví.“

Pane Ličko, jsou šance na evropské poháry definitivně pryč?
V. Lička: „Uvidíme. Před zápasem bylo nutno strávit zklamání z dvojzápasu se Slováckem. Hráči to měli v hlavách, ale my jsme jim říkali, že je třeba myslet dopředu. Každý zápas je teď pro nás obrovsky motivující, výsledek každého zápasu ovlivní budoucnost každého z nás. Já to beru i tak, že lepší zkušenost než špatná neexistuje. Obohacuje vás každý zápas, ať se bojuje o poháry nebo ne.“

| Autor: kulajar | Vydáno dne 28. 04. 2009 | 870 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek