U21: Po parádním zápase si mladíci odvezli tři body

1. FC Slovácko B – FC Baník Ostrava U21
Hráno 31. 5. 2009 v 10:15 hodin na hřišti v Kunovicích.

Dnešek nebyl jen posledním dnem května roku 2009, ale také dne posledního výjezdu U21 k venkovnímu utkání.

Slovácko B, hrající své domácí zápasy v Kunovicích, na hřišti s umělým trávníkem, bylo před dnešním utkáním na posledním místě tabulky, se ztrátou 4 body na první nesestupovou pozici. Bylo tedy jasné, že musí bezpodmínečně vyhrát, prohra by jej mohla definitivně poslat do divize. Tomu odpovídala také sestava, kde se objevili Marek, Šturma, Hani, Görner, Stýskala, nebo Kazár. Kapitánem byl exbaníkovec Tomáš Ineman.

Baníku U21 naopak mohla výhra zajistit definitiní jistotu udržení se v MSFL. Z A týmu byli dnes duu Chalupa – Hrivňák k dispozici Ricka, Hrtánek, Hable, Bartl, Kraut a na lavičce Markovič. Vzhledem k tomu, že v posledních dvou kolech čeká Baník U21 rezerva (nyní spíše A tým) Brna a Hlučín, čekal se napínávý zápas.

Rozhodčí: Antoníček – Hulcký, Paták
Počet diváků nebyl oznámen, tipoval bych okolo 80 lidí.

Sestavy:
1. FC Slovácko B:
Marek – Bělaška (69. Holek), Ineman (K), Prilučík, Polák, Šturma, Sládek, Hani (27. Šilinger), Görner, Stýskala, Kazár (46. Pyclík)

FC Baník Ostrava U21:
Štěpnička – Grussmann, Ricka, Hrtánek (K), Križan, Bartl, (90. Kyselý), Kosňovský, Hable, T. Vrťo, Christu (82. Breškovec), Kraut (70. Markovič)

Průběh utkání:

1) Výkop měli domácí, kteří nastoupili v modrobílé kombinaci, hostující U21 v oranžovomodrém.

5) Po Grussmannově chybě následoval roh domácích, Stýskala si narazil s Görnerem a poté nebezpečně centroval, míč však hlavou poslal do autu Hable.

6) Hani pěkně prošel středem hřiště, poslal míč Šturmovi, jehož centr srazil na roh Križan. Míč z rohu bezpečně lapil ze vzduchu Štěpnička.

8) Zajímavou možnost volného kopu z 20 metrů měli domácí po faulu na Görnera, ovšem obrana Baníku míč opět odvrátila na aut.

12)
Domácí poprvé v utkání naznačili, z čeho bude plynout jejich největší hrozba. Aktivní Görner vysunul Sládka, kterého ale zastavil ofsajd.

Mezi dvanáctou a patnáctou minutou byl v Kunovicích k vidění fotbal ve středu hřiště, bez šancí.

17)
Kazár poslal míč do volného prostoru mezi obránce Sládkovi, tomu však dobrou hrou tělem zabránil v zakončení Ricka.

21)
Ve středu hřiště přihrál Ricka Vrťovi, který poté střílel z 25 metrů, střelu vyrazil gólman Marek.

25)
Po autu se Hable elegantně zbavil obránců a nebezpečně odcentroval, k míči se na malém vápně dostal Kosňovský, nezakončil ale přesně.

27)
Velmi brzy se poprvé střídalo. Dohrál domácí Hani a nastoupil Šilinger.

29)
Po chybě obrany na levé straně centroval Šilinger, míč se dostal k Šturmovi, jenž střelou z hranice malého vápna trefil výborně postaveného Štěpničku.

32)
V tento moment pořádně zatrnulo baníkovským fanouškům. Do rychlého protiútoku se řítil čerstvý Šilinger, při centru na opačnou stranu hřiště chtěl míč odkopnout Hable, ale trefil jej tak nešťastně, že míč mířil přímo do branky a Štěpnička, postavený již tak, aby byl na přenesení hry připraven, míč chytil ani ne půl metru před brankovou čárou.

33)
Po individuální akci střílel do náruče Marka Vrťo.

36)
Také na druhé straně se zkusil samostatně prosadit Polák, Štěpnička ovšem neměl se střelou problém.

43)
Po kombinační akci přihrál Kazár Stýskalovi, ten střelou trefil tyč hostující brány.

44)
Baník U21 se dostal do vedení. Při akci středem se nejdříve Hable parádně zbavil dvou bránících hráčů, poté přihrál mezi dva beky na hranici vápna Krautovi, který trefil přesně prostor mezi brankářem Markem a bližší tyčí.

45)
Bartl narazil míč Vrťovi, ten prošel z kraje na střed a vypálil, střele však chyběla přesnost.

45)
Konec prvního poločasu.

Do druhého poločasu udělal domácí trenér jednu změnu. Tomaše Kazára nahradil Ondřej Pyclík.

48)
Taktický faul udělal Christu, volný kop však Görner poslal vysoko nad.

Na začátku druhého poločasu, mezi 48. – 53. minutou rezerva Slovácka předvedla hokejový „zámek“, nedokázala však nijak ohrozit gólmana Štěpničku a to díky špatné finální přihrávce.

56)
Po přihrávce Hableho pálil z velké dálky Vrťo, střela před gólmanem Markem skočila a ten ji jen tak tak vyrazil na roh.

64)
Sudí na lajně se evidentně upískl a přerušil tak domácím nadějnou akci, když se do samostatného úniku dostával Pyclík.

67)
Po narážečce s Hrtánkem se do vápna dostal Kraut, ale jeho střela byla velmi slabá a tak nenadělala Markovi žádný problém.

69)
Volný kop Görnera vyrazil Štěpnička na roh, který již neznamenal nebezpečí.

69)
Druhé domácí střídání – Bělašku nahradil Holek.

70)
Poprvé sáhli ke střídání Milan Chalupa s Pavlem Hrivňákem. Dohrál Christu a nastoupil Markovič.

71)
Ve velké možnosti se objevil Markovič, ale centr Vrťa nedokázal rybičkou poslat mezi tyče.

72)
Do vápna se přes bránící hráče doslova probil Šturma, obešel vyběhnuvšího Štěpničku a vystřelil, míč však ve skluzu trefil Ricka a zabránil mu tak v cestě do brány.

74)
Sládek poslal míč na střed Görnerovi, ten odcentroval, míč se od obránců odrazil opět k Sládkovi, který z malého vápna trefil výborného Štěpničku.

79)
Do vápna pronikl Sládek, podobně jako Šturma dokázal přejít přes Štěpničku, ale z úhlu do kterého jej Jirka vyhnal dokázal trefil jen boční síť.

79)
Z dvaceti metrů střílel do náruče Štěpničky Görner.

80)
Po volném kopu vyslal dalekonosnou střelu Bartl, brankář ji vyboxoval.

82)
Dennise Christu vystřídal Patrik Breškovec.

84)
Holek dal míč doleva Šturmovi, ten přešel přes Križana a odcentroval po zemi, míč se dostal ke Sládkovi, jehož střelu z malého vápna fantastickým způsobem vyrazil Štěpnička. Odražený balón pak tentýž hráč poslal do jednoho z obránců.

86)
Domácího Sládka toto utkání asi bude ještě dlouho strašit ve snech.... Tentokrát se dostal do šance po chybě Markoviče, Štěpnička ale střelu vyrazil.

89)
Střelu Vrťa z hranice vápna pěkně zneškodnil gólman Marek.

90)
Poslední střídání zápasu. Kyselý nahradil Bartla.

90)
Nastavovala se jedna minuta.

90+1)
Hable vybojoval balón v šestnáctce, poté jeden z baníkovských hráčů nepřesně zakončil.

Řekli po utkání:

Milan Chalupa:
„Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát, to je jasné, to je tak vždy. Pozitivní je, že jsme venku z 21 bodů uhráli 17. Kdybychom tolik uhráli na jaře a v obou částích soutěže, tak jsme dneska v tabulce asi někde jinde.Ale zaplaťpánbůh alespoň za to, co jsme dnes uhráli. Věděli jsme, že domácí v druhém poločase otevřou hru. První poločas byl vyrovaný, pak to tedy otevřeli a hráli na hranici rizika, myslím si, že zkušenější mančaft by si poradit tak, že by dal druhý gól. My jsme to napětí nechali až do konce. A dnes nás podržel gólman Štěpnička, to asi všichni viděli.

Jan Hable:
„Tak pro nás je důležité, že jsme uhráli 3 body, veděli jsme, že nám nejde o tolik jako Slovácku, to muselo hrát, což jsme si pohlídali, hráli jsme se zajištěnou obranou a spoléhali se na rychlé protiútoky. Což se nám v prvním poločase docela dařílo, dali jsme gól na 1:0, do druhé půle co jsme chtěli plnit, tak jsme ze začátku moc neplnili, zbytečně jsme ztráceli balóny, ale zodpovědné bylo, že když jsme se snažili bránit v osmi lidech, tak jsme to dokopali do konce a pak jsme mohli klidně přidat gól k tomu výsledku.

| Autor: Patriot | Vydáno dne 31. 05. 2009 | 819 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek