U21: Zkušený tým hostí Baník k ničemu nepustil, odvezl si tři body a zajistil záchranu

FC Baník Ostrava U21 – 1. FC Brno B 0:2
Hráno 7. 6. 2009 v 16:30 hodin na hřišti ve Vřesině.

V netradičním čase přivítal Baník U21 zachraňující se Brno B.

Hosté jezdí na poslední zápasy velmi posíleni hráči z A týmu a jelikož se v minulém utkání proti Hlučínu nezachránili, bylo to stejné i dnes. Trenér Vladimír Michal si s sebou z A týmu přivezl Lejsala, Poláka, Schneidera, Boráka, Oklešťka, Jílka, Smutného a Rabušice.
Brno B má problémy od prvního kola tohoto ročníku MSFL, podzim ukončili brněnští na poslední pozici, což stálo místo trenéra Šustra. Nyní, dvě kola před koncem se nacházejí na 13. pozici o bod před Zlínem B, jenž zaujímá první sestupovou pozici. To, že juniorka Brna není zachráněna bylo také příčinou změny času výkopu, jelikož Sportovně-technická komise moravskoslezského kraje v úterý rozhodla, že všechna utkání, ve kterých hraje tým, jenž ještě není zachráněn, budou pro objektivitu odehrána v jednotný čas – neděli 16:30.

Baník Ostrava U21 se minulou neděli v Kunovicích výhrou nad Slováckem B definitivně zachránil v MSFL. Hráči A týmu nastoupili dovolenou, což znamenalo, že se dnes na trávníku ve Vřesině neobjeví. Na soupisce se tedy objevili i mladíci Wludyka, Lukáš a Cverna. Další z mladíků, Radek Pelán byl v základní sestavě. Z kádru U21 chyběl Blažek, který v týdnu onemocněl.

Diváci: 170 (Dle informací od pana Hrivňáka mnoho fanoušků přijelo již na 10:15.......)
Rozhodčí: Sedláček – Žádník, Antoníček

Sestavy:
FC Baník Ostrava U21:
Hlaváč – Grussmann, Kyselý (73. Wludyka), Pelán (62. Cverna), Križan, Kosňovský, Breškovec (46. Frydrych), Hrtánek (K), Vrťo, Christu, Kraut

1. FC Brno B:
Lejsal, Polák (K), Huška (28. Červínek), Schneider, Borák, Okleštěk (73. Pašek), Král, Jílek, Buchta, Smutný, Rabušic

Průběh zápasu:

1)
Výkop měl domácí Baník U21, jenž nastoupil v bílých dresech s oranžovými dopolňky. Hosté hráli v červenošedé kombinaci.

Již první minuty naznačily průběh střetnutí. Brno B kombinovalo na půlce Baníku a jen nepřesnosti znemožňovaly hostům vážněji ohrozit Hlaváčovu bránu.

5)
Po narážečce Oklešťka s Buchtou vnikl prvně jmenovaný do vápna a vystřelil, před Hlaváčem však střela trefila Rabušice.

7)
Brno B vedlo 0:1. Po faulu Kosňovského na Schneidera se kopal volný kop kousek za polovinou. Ten rozehrál sám faulovaný na Krále, který po individuálním průniku na pravé straně centroval, míč trefil v pádu jeden z obránců Baníku a následně jej na roh tečoval Pelán. Na míč po rohu si trestuhodně pro Baník naběhl nehlídaný Borák a z metru nedal Hlaváčovi hlavou šanci.

Následovala nezáživná hra, odehrávající se ve středu hřiště.

14)
Zprava centroval Jílek, míč nebezpečně proletěl vápnem, ale nikdo jej netrefil.

16)
Míč za obranu dostal Okleštěk, sklepl míč Schneiderovi, jehož střelu z hranice vápna pěkným zákrokem vyrazil Hlaváč.

21)
Nenapádná akce málem skončila gólem. Míč si u rohového praporku zpracoval Smutný a odcentroval, ve vápně se sám nějaké tři metry od branky objevil Borák, hlavičku ale fantastickým reflexivním zákrokem zneškodnil Hlaváč.

23)
Po rychlé akci Brna na levé straně následoval roh, ale Král hlavičkoval nad.

25)
Brno B vedlo 0:2. Na pravé straně odcentroval Rabušic, míč si zpracovával Borák, ale Pelán jej zezadu kopl do nohy. Sudí neváhal ani vteřinu a nařídil pokutový kop. Ten proměnil Král, když zavěsil nekopromisně do levého horního rohu, přičemž Hlaváč šel na opačnou stranu.

28)
Po nenápadném střetu Kosňovského s Huškou zůstal hostující hráč s bolestivými výkřiky na zemi. Již hráči signalizovali, že se bude střídat, což potvrdili přiběhnuvší lékaří. Příčinou byly poraněné vazy v pravém koleni.
* Doktoři Brna doufají, že vaz není utržený, protože Huška prodělal plastiku vazu v tomtéž koleni v roce 2006.
Na hřiště přišel Červínek.

32)
Lejsal si poprvé vážněji sáhl na balón, když mu míč z volného kopu po faulu na Breškovce zamířil do náruče.

33)
Po autu byl k vidění rychlý protútok Brna, který skončil střelou Červínka nad bránu.

35)
Po rohovém kopu trefil míč Schneider tak nečekaně, že se míč dostal k Rabušicovi, jenž ovšem netrefil z malého vápna bránu

40)
Z 25 metrů vypálil Kosňovský do náruče Lejsala.

41)
Pěkný individuální průniik Oklešťka, jenž prošel přes několik hráčů až do vápna, kde jej zastavil skluzem Pelán.

45) Sudí nenastavil a ukončil první poločas.

Do druhé půle již nenastoupil Breškovec, jehož Milan Chalupa nahradil Frydrychem.

Druhý poločas nabídl nudný fotbal s minimem šancí na obou stranách.. Ve 47. minutě se zkoušel samostatně prosadit Grussmann, neuspěl však. Následovala převaha Brna, jenž ji ovšem podobně jako na začátku utkání nedokázalo využít k ohrožení branky. Mladí baníkovci se několikrát pokusili o rychlý protiútok, který ovšem několikrát ztroskotal na pokažené přihrávce, či nedorozumění. V tomto ohledu „vynikal“ Pelán, jenž snad třikrát ztratil balón. První zajímavější akce se urodila až po hodině hry. Král fauloval vlevo před šestnáckou Vrťa, míč rozehrál po zemi Kraut, na hranici vápna si míč vybojoval Vrťo, elegantně přihrál vzduchem Frydrychovi, který hlavičkoval jen kousek od tyče. V 62. minutě dohrál Pelán a nastoupil Cverna. O dvě minuty později si na Grussnnův centr naskočil Vrťo, i jeho hlavička se ovšem nevešla mezi tři tyče. V 73. minutě sáhli ke střídání oba trenéři. Hosté nahradili Oklešťka Paškem, domácí Wludykou Marka Kyselého. O tři minuty později zastavil průnik Krále jen za cenu faulu Frydrych a viděl žlutou kartu. Volný kop z 20 metrů poslal Schneider přes zeď do náruče Hlaváče. O čtyři minuty později pěknou kombinaci Baníku U21 zazdil nepřesným centrem Kraut. O minutu později předvedl další jistý zákrok Hlaváč, když vyboxoval volný kop. V 88. minutě fauloval Grussmanna Buchta a dostal žlutou kartu. Sudí minutu poté, ač na tabuli ještě svítila osmdesát devítka ukončil utkání.

Řekli po zápase:
Milan Chalupa:
„Těžko něco říci, Brno zde přijelo s velezkušeným mančaftem, ročníky 85 nebo 86, což znamenalo, že jestliže my máme hráče, kteří mají zkušenosti z MSFL, tak oni mají zkušenosti z první ligy a na to jsme dojeli. Čekal jsem, že budeme alespoň bojovnější. V prvním poločase jsme je nechávali hrát, dostali jsme po dvou chybách dva góly, i když měli další šance, ale vyhráli zasluženě a já jim gratuluji.“

Radim Grussmann:
„Brno přijelo s velice dobrým týmem a přehrávali nás ve všech směrech, z krajů, zezadu, byli vynikající. My jsme jenom běhali, nedrželi jsme balón a taky to tak vypadalo. My jsme jenom běhali, neměli jsme skoro nic. Brno dneska podalo skvělý výkon.“

| Autor: Patriot | Vydáno dne 07. 06. 2009 | 895 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek