Evropské střípky 47

Většina evropských soutěží skončila. Ze sledovaných lig chybí odehrát jedno kolo v Rumunsku a Bulharsku. Myslím, že jedině na Balkáně se může stát, že před posledním kolem je ještě týdenní (reprezentační) přestávka... (V Česku vymýšlíme zase jiné perličky.)

Francie, Ligue 1, konečná tabulka:
14. Sochaux, 10-12-16, 40:48, 42 b.
Po podzimu bylo FCSM na 19. (předposledním) místě a na jaře pak bojovalo o udržení až do posledního kola. Nakonec skončilo 14., stejně jako loni. Svěrkoš tedy svůj první cíl splnil, pomohl týmu k záchraně.

Dánsko, SAS Ligaen, konečná tabulka:
1. FC Kodaň, 23-5-5, 67:26, 74 b.
4. FC Midtjylland, 16-7-10, 55:45, 55 b.
Zdeněk Pospěch a Libor Sionko získali jak dánský Pohár, tak i titul v SAS Ligaen. Pospěch byl velkou oporou týmu, i když sezonu dohrával se zraněním. Proto neodehrál ani poslední kolo (již bylo rozhodnuto) a omluvil se i z reprezentace.
Martin Raška dělal v FCM většinu sezony dvojku.

Itálie, Serie A, konečná tabulka:
3. AC Milan, 22-8-8, 70:36, 74 b.
Třetí místo je pro AC určitě zklamáním… Jankulovski hrál většinou v základní sestavě.

Bulharsko, Grupa A, po 29. kole:
1. Levski, 21-5-3, 56:17, 68 b.
Levski se stal již po předposledním kole mistrem Bulharska. Davide, máš na tom také svůj velký podíl – blahopřejeme!

Pirin – Levski se bude hrát až v sobotu 13.6.

Rumunsko, po 33. kole:
3. FC Timisoara, 20-7-6, 58:37, 61 b. (6 bodů odečteno)

FC Brasov – FC Timisoara se hraje 10. června
Magera byl v nominaci české reprezentace na utkání proti Maltě, odehrál poločas.
Další perlička z Rumunska: v dubnu se hrálo od 21 hodin místního času. Poslední kolo ligy se mělo hrát 6.6. od 14 (!) hodin, ale teprve 2.6. (!) rozhodl svaz, že se poslední kolo odkládá na 10.6. a hraje se ve 20.45...