Evropské střípky 2

V týdnu od 13.7. do 19.7.2009 se odehrálo hodně přípravných zápasů, ale také již i druhé předkolo Ligy Mistrů a Evropské Ligy. Domácí soutěže začaly v Dánsku, Rakousku, na Ukrajině, pokračují na Slovensku.

Francie
Příprava:
FC Sochaux – Grenoble Foot 38 2:1 (0:1). Svěrkoš nebyl v nominaci. Hráno v Besanconu.
FC Sochaux – Brasov 2:0 (0:0). Svěrkoš hrál celý zápas. Hráno v Belfortu.

Dánsko
Příprava:
Cottbus – FCM 0:0. Raška nechytal.
Z Midtjyllandu překvapivě odešel první brankář, nadějný mladík Lasse Heinze, na hostování do jiného dánského prvoligového klubu Silkeborgu. Pro Martina Rašku se však pozice asi příliš nezlepšila, protože na místo jedničky přišel 35letý polský gólman Arek Onyszko, držitel stříbrné olympijské medaile z Barcelony (1992), který působí v Dánsku již delší dobu. V březnu tohoto roku jej zatkla dánská policie a obvinila z napadení bývalé manželky. Onyszko strávil 3 měsíce ve vězení. Ihned po propuštění z vězení byl propuštěn i ze svého tehdejšího klubu – Odense BK.

Liga Mistrů, 2. předkolo:
FC Kodaň – FC Morgen 6:0 (3:0), 12226 diváků.
Zdeněk Pospěch – jak jinak – odehrál celý zápas.

SAS Ligaen, 1. kolo:
Nordsjaelland – Kodaň 2:0 (2:0), 5745 diváků.
Pospěch hrál celý zápas. Překvapivá prohra úřadujícího mistra.

FC Midtjylland – Esbjerg 0:0. 5785 diváků.
Martin Raška byl na lavičce.

Anglie & Wales
Soustředění v Rakousku:
Grays – WHU 1:2 (1:1)

Soustředění v Portugalsku:
Fatima – Cardiff City 0:1 (0:0). Klimpl hrál ve druhém poločase a v závěrečných minutách dal vítězný gól. Přesto po utkání trenér Cardiffu Marošovi oznámil, že končí jeho testování. Klimpl se ještě týž den měl připojit k přípravě druholigového německého Fürthu. S článkem o tomto klubu a městě raději počkám, až jestli bude kontrakt uzavřen.

Německo
Borussia Mönchengladbach – SpVgg Greuther Fürth
Utkání zrušeno pro nezpůsobilý terén. Prudký liják nedovolil utkání v Brambergu ani nikde v okolí odehrát.
FC Universitatea Craiova – SpVgg Greuther Fürth 4:4 (1:1). Sestavu jsem zatím nezjistil. Maroš se s Fürthem připravuje, smlouvu ještě nepodepsal.

Rakousko
Příprava:
KSV Kapfenberg – Voitsberg 5:1. Jeden z gólů dal Marek Heinz.
KSV Kapfenberg – Jablonec 0:5 (0:3). Sestava nebyla uvedena.
KSV Kapfenberg – Kindberg 3:2 (1:2). Ve fotogalerii na stránkách Kindbergu se Marek Heinz několikrát objevil, sestavu se mi však zjistit nepodařilo.

Bundesliga, 1. kolo:
KSV Kapfenberg – SV Josko Ried 0:1 (0:1), 3500 diváků.
Marek Heinz odehrál v dresu s číslem 30 celé utkání.

Itálie
Příprava:
Varese – Milan 0:2 (0:1). V prvním přípravném utkání nastoupil Jankulovski od začátku, ale pak se samozřejmě prostřídal celý kádr AC.
Nyní je AC Milan v USA, kde sehraje v noci z neděle na pondělí přípravný zápas s Los Angeles Galaxy. Pak budou následovat tři utkání v rámci World Football Challenge 2009 proti Club America (v Atlantě), Chelsea (v Baltimoru) a městskému rivalovi Interu (v Bostonu).

Rumunsko
Příprava:
Austria Kärnten – FC Timisoara 0:7 (0:1). Magera dal dva góly, první z nich krásnou střelou z 25 metrů do šibenice. Šestý tým loňské rakouské Bundesligy odešel s debaklem.

FC Timişoara – Garmin Sencur 4:1 (2:1) Proti druholigovému slovinskému soupeři hrál Magera v základní sestavě a opět skóroval.

FC Timisoara – Eintracht Frankfurt 3:0 (1:0). Magera nastoupil v 56. minutě a i v tomto utkání dal gól. Jeho i zbývající góly jsou k vidění zde.

Bulharsko, Liga Mistrů, 2. předkolo
Levski Sofia – Santa Julia 4:0 (0:0).
David Bystroň v nominaci na utkání nebyl.

Turecko, Evropská liga, 2. předkolo
FK Tobol Kostanaj (Kaz.) – Galatasaray Istanbul 1:1 (1:0).
Baroš nastoupil do 2. poločasu a po deseti minutách vyrovnal. Utkání řídila čtveřice Libor Kovařík, Kryštof Mencl, Tomáš Kovařík, Radek Kocian.
Na stránkách Galatasaraye již získal Milan přídomek – nyní je nazýván Milan „King“ Baros.

Ukrajina
Příprava:
Šachťar – Zamalek (Egypt) 0:2 (0:1). Laštůvka v sestavě nebyl.
Benfica Lisabon – Šachťar 2:0 (2:0), 3500 diváků. Honza začal v brance, ale v 32. minutě byl za stavu 2:0 vystřídán. Sestřih ze zápasu je úplně dole na této stránce.

Premier League, 1. kolo:
Šachťar – Kryvbas Krivoj Rog 3:0 (2:0). Laštůvka nebyl v nominaci na utkání a není uveden ani v soupisce týmu pro tuto sezónu.

Slovensko, Corgoň liga – 2. kolo.
Dukla BB – MFK Košice 0:0.

FK Senica – Tatran Prešov 3:2 (2:1), 2639 diváků.
Vrťo hrál s číslem 25 do 88. minuty (stav byl 3:1).

Pro úplnost ještě uvedu, že v Ružomberoku se stal hlavním trenérem náš bývalý záložník Viliam Hýravý a jak už jsem uvedl minule, Žilinu vede Pavel Hapal.
Mistrovský Slovan trénuje Dušan Uhrín starší a Tatran Prešov Roman Pivarník. Tato jména uvádím, protože po odvolání trenéra Večeři se údajně o nich uvažovalo i na Bazalech.

Česko
Příprava:
MFK Karviná – Baníček 1:1 (0:0). Kdo jste zápas neviděli, přečtěte si samostatný článek.

SFC Opava – Nemšová 3:0 (0:0), hráno v Lanžhotě.

| Autor: Vita | Vydáno dne 19. 07. 2009 | 786 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek