U21: Výhra, ale nespokojenost s produktivitou

MFK Havířov – FC Baník Ostrava U21 0:1

V dalším přípravném utkání hrála juniorka Baníku s havířovskými „indiány“. Utkání se odehrálo na vedlejší ploše stadionu Dukla, nutno říci, na velice kvalitní trávě.

Návštěva byla velice solidní, odhaduji sto diváků. O atmosféru se starala skupinka čtyř fandů Baníku, kteří také vytáhli vlajku „Forza Baník“ a v průběhu utkání efektně doplnili hlasivky o modré a bílé dýmovnice. Zajímavostí byla absence kvalifikovaných pomezních rozhodčích, proto na jedné lajně běhali brankáři Svatoš a Andrejko, na druhé pak jeden z domácích hráčů.

Sestava Baníku U21:
Andrejko (60. Svatoš) - Frydrych, Coufal, Brunclík (46. Pelán), Cverna (46. Grussmann) - Dostál (46. Lukáš), Vašenda (46. Váňa), Greguš, Lee Hyung-Sang - Kraut, Boháč (60. Christu).

Průběh zápasu:

Prvních dvacet minut patřilo jednoznačně Baníku U21. Hned na začátku utkání měli možnost dvou rohů, nedokázali však ohrozit bránu. V osmé minutě po volném kopu Leeho hlavičkoval v dobré pozici z malého vápna nad domácí branku Frydrych. O čtyři minuty hlavičkoval mimo po rohovém kopu Coufal. V 17. minutě měli první možnost ohrozit Andrejka domácí, volný kop z 25 metrů však domácí hráč poslal brankáři Baníku do náruče. Po občerstvovací pauze v dvaadvacáté minutě poslal Greguš pas za obranu Krautovi, jehož střelu vyrazil gólman Havířova do tyče, od které se míč dostal do zámezí. Následovalo odbobí hry bez šancí, které utnul až po půl hodině Kraut, když po Leeho centru vypálil a jeho střelu jen s obtížemi lapil brankář domácích. O dvě minuty později už udeřilo. Po centru Dostála zůstali ve vápně tři nepokrytí Baníkovci, Lee nechal míč Boháčovi, jehož střelu do protipohybu gólman jen ztlumil a ta se dokutálela až za čáru. Po dalších dvou minutách se zkusil samostatně prosadit domácí hráč, Andrejko si ale s lehkou střelou poradil. Ve 37. minutě se po rohovém kopu dostal k míči domácí hráč číslo 8 a zamířil z voleje jen těsně nad. Ve 41. minutě se snesla vlna kritika na „pomezního“ Svatoše, který odmával domácím ofsajd, jenž musíme si přiznat, v žádném případě nebyl. Bezprostředně poté sudí překvapivě brzy ukončil první dějství.

Prvních pět minut druhé poloviny zápasu nabídlo hru nahoru – dolů, ale bez šancí, oběma týmům scházela vždy finální přihrávka. V 53. minutě dostal Kraut dlouhý míč za obranu a následně nechal vyniknout střídajícího gólmana domácích, který fantasticky ve výběhu vyrazil jeho střelu. Za čtyři minuty měli domácí možnost hned tří rohů za sebou, ovšem nevyužili ji. Po hodině hry Baník střídal, dochytal Andrejko, nahradil jej dvoumetrový Svatoš a střelce gólu Boháče vystřídal Christu. Následovala hra s velkým množstvím nepřeností na obou stranách, která nevedla dlouhou dobu k žádné šanci. V 68. minutě hlavičkoval po rohu zřejmě Váňa a brankář míč jen s obtížemi lapil do náruče. Po sedmdesáti minutách hry se vyznamenal Svatoš. Hlavičku z malého vápna vyrazil neuvěřitelným způsobem k hráči, jenž sice skóroval, ale z ofsajdu. O dvanáct minut později, po chluchém herním období předvedli pěknou kombinaci domácí, nepřesně však zakončil Sourada. I poslední příležitost měli domácí, ale volný kop skončil nad Svatošovou brankou.

Jiří Chytrý: „Výhra 1:0, spokojenější jsem s prvním poločasem, který byl kvalitnější, hráli jsme dobře, ta hra měla tempo, byli jsme aktivní směrem dopředu, tam mi chybělo jenom kvalitnější zákončení a potvrdit ten výkon góly. Ve druhé půlce už to tak dobré nebylo, po těch prostřídáních už ta hra nebyla tam kompaktní, ale přesto tam byly tři, čtyři gólové šance, které pokud nebudeme v MSFL proměňovat, tak by nás to mohlo mrzet. Takže s výkonem spokojen, ale ta efektivita....

| Autor: Patriot | Vydáno dne 29. 07. 2009 | 859 přečtení | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek